Reklama
Reklama

Rany od chrbta II.

Počet zobrazení: 4615

Možno aj táto moja úvaha, môj názor sa nebude páčiť mnohým členom a sympatizantom Smeru-SD. Život, ani politika, nie je o bezbrehom pritakávaní, ani poklonkovaní. Priateľ je ten, ktorý vždy otvorene povie, čo sa mu nepáči, aj keď všetci okolo hovoria úplne niečo iné.

Robert Fico je aspoň podľa mňa najvýraznejší ponovembrový politik na Slovensku. Mňa ako ľavičiara teší, že je politikom na tej mojej strane. Je to politik, ktorý pracuje denne možno viac ako 16 hodín, politik, vďaka ktorému dosiahli mnohí ľudia doslova rozprávkovú kariéru.

Na Slovensku je to však, žiaľ, už raz tak. Kto vyčnieva nad priemerom, tomu treba pristrihnúť krídla. A tak sa spustila poľovačka na politika, ktorý jasne prevyšuje celú opozíciu, aktívne podporovanú našimi nezávislými médiami. Čuduj sa svete, náš premiér tento nerovný súboj zatiaľ bravúrne zvláda. Matovičova žlč, nenávistné pero tzv. nezávislých novinárov, zatiaľ míňajú cieľ. Robert Fico, aj napriek možno podlomenému zdraviu, odoláva týmto nepríjemným atakom. Vo vzájomných konfrontáciách ukazuje, že má jasne prevahu.

Je tu však niečo, s čím ani on sám nepočítal, niečo, čo ho môže dostať do úzkych. Sú to vlastní nominanti a stranícki kolegovia. Robert Fico nemusel prakticky nikdy obhajovať sám seba, svoje kroky či rozhodnutia. To sa však nedá povedať o ľuďoch, ktorí sa vďaka nemu dostali na významné funkcie. Stačilo by  spomenúť „kauzy“, v ktorých sa vyžíva opozícia – až po najnovšiu okolo cien elektriny. Keď si to tak všetko človek zosumarizuje, tak mu vychádza, že najväčšími súpermi nášho premiéra nie sú opoziční poslanci, ani novinári, ale vlastní nominanti. Opozičníci len využívajú chyby a  prešľapy tých, ktorým  premiér dôveroval.

Ten, kto aspoň trošku pričuchol politike na komunálnej, regionálnej či vrcholovej úrovni, pochopí moje zmýšľanie i tieto riadky. Nie je problém bojovať či súťažiť s politickým súperom. Na toho sa viete pripraviť, tam musíte rátať aj s nejakým úskokom či ranou pod pás. Ťažko sa však bojuje s vlastnými. Nielenže to nečakáte a zastihne vás to nepripravených, ale tu vždy prehrávate. Aj keď súboj ustojíte, zanechá to stopy. Naozaj nechápem konanie a správanie ľudí, ktorí strieľajú góly do vlastnej bránky. Osobne mám na to len jedno vysvetlenie. Smer-SD už nie je pre mnohých hodnotová strana, ale stranou biznisu. Stranou, kde pre mnohých členov je bližšie slovko ja, ako my. Žiaľ.

SÚVISIACE:
Ľubo Dzurák
: Rana od chrbta

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama