Reklama
Reklama

Rana od chrbta

Počet zobrazení: 5338

Život je už raz taký. Každému z nás z času na čas uštedrí nejakú tú ranu. Najhoršie sú však tie, ktoré vôbec nečakáme. Sú to rany pod pás, od chrbta a od ľudí, od ktorých by sme to vôbec nečakali. Tak nejako vnímam skutočnosť, ktorá sa udiala v súvislosti s cenami energií a vody. To, čo vyprodukoval regulačný úrad, či už s vedomím (alebo bez neho, čo je ešte horšie), je hanebné a trestuhodné. To si páni na tomto úrade naozaj mysleli, že to prejde bez povšimnutia občanov a premiéra? Každé rozhodnutie, rozhodnutie, ktoré sa týka priamo občanov, či už je záporné, alebo kladné, je aj politickým rozhodnutím a tu regulačný úrad jednoducho prepadol.

Nechápem, ako niekto mohol spraviť takúto medvediu službu vlastnej vláde. Nakoniec, zdá sa, všetko dobre dopadne ako v tej rozprávke o Pyšnej princeznej: „Odvolávam, čo som povedal a sľubujem, čo som sľúbil.“ Bol však naozaj potrebný tento nechutný cirkus? Uvedomujú si zodpovední, ako týmto krokom uškodili vláde a dali šancu predvádzať sa opozícii? Dobre, premiér zasiahol, dal všetko do poriadku. No bude vždy šanca takto promptne, rýchlo zasiahnuť? Bude vždy šanca tak rýchlo napraviť skrivodlivosť? Neviem síce presne, kde sa stala chyba, ani to, či to bol úmysel, alebo len nedôslednosť, či nezodpovednosť. Každopádne je to zlé vysvedčenie pre štátnych úradníkov.

Tento prípad, má však asi hlbšie korene a príčiny. Ukazuje na zanedbanie personálnej stránky, predovšetkým Smeru-SD. Manažérsky systém je možno dobrý na jedno, dve volebné obdobia, ale potom sa stáva brzdou. Vytráca sa konkurencia, súťaživosť, lebo všade sa len menuje, odvoláva a to už počnúc funkciami na okresných úrovniach. Ľudia si zvykli, že pokiaľ neurobia závažný priestupok, resp. trestný čin, ich funkcie sú prakticky neohrozené, pokiaľ bude strana vo voľbách úspešná. Strana však nie je fabrika ani akciová spoločnosť. Aj keď takýto systém môže krátkodobo priniesť úspechy, na dlhé trate nie je vhodný. Ak vylúčite súťaž myšlienok, názorov, ak nepočúvate hlas zdola, je to cesta do pekla. Bývalá štátostrana by vedela o tom veľa povedať. Myslím si a pevne verím, že pán premiér to začína už vnímať, lebo tu naozaj už nejde len o regulačný úrad. Tu ide o omnoho viac. Tu ide o budúcnosť Slovenska, o jeho orientáciu a spravovanie krajiny.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama