Reklama
Reklama

Proti TTIP a CETA 3 263 920 podpisov, zbieranie pokračuje!

NA SLOVENSKU INICIATÍVU PODPÍSALO 10 547 ĽUDÍ, ČO JE 108 PERCENT Z KVÓRA 9 750 PODPISOV
Počet zobrazení: 23330
AKTUALIZOVANÉ 7. 10. 2015

Za rok petíciu proti TTIP a CETA podpísalo vyše 3,2 milióna obyvateľov Európskej únie. Podľa pravidiel EÚ pre Iniciatívu občanov Európy (ECI) je na získavanie podpisov lehota jeden rok.  Tá sa skončila 6. októbra 2015. Aby iniciatíva bola úspešná, bolo treba dosiahnuť 1 milión podpisov celkovo a minimálne množstvo podpisov (kvórum) v najmenej siedmich členských štátov EÚ.

Vyše 3,2 milióna podpisov, pričom potrebné kvórum bolo prekročené v 23 členských krajinách,  je teda dosť na to, aby sa Iniciatívou občanov Európy (ECI) musela zaoberať Európska komisia.

Hoci zhromažďovanie podpisov v rámci iniciatívy ECI sa 6. októbra pod touto značkou skončilo, bude pokračovať pod názvom Európska iniciatíva, aby sa ukázalo, aký silný odpor je v európskej verejnosti proti zmluvám TTIP a CETA.

Iniciatívu môžete podpísať aj tu: https://stop-ttip.org/podpisat/

Prehľad o tom, koľko v ktorej krajine EU je pod iniciatívou je na interaktívnej mape. Mapa ukazuje, aký  počet podpisov v jednotlivých krajinách sa získal a aké je kvórum pre danú krajinu. Krajiny v tmavo modrej farbe už dosiahli alebo prekročili potrebné množstvo podpisov.

Všetky potrebné informácie o iniciatíve proti TTIP a CETA, argumenty, prečo treba tieto zmluvy odmietnuť nájdete na https://stop-ttip.org/ vo viacerých jazykoch. Napríklad aj 10 dôvodov (Hene), prečo je potrebné zmluvy odmietnuť, ako aj ďalšie argumenty.

octoberdoa_web_key_visual.jpg V týždni od 10. do 17. októbra sa budú v Európe a Severnej Amerike konať  protestné zhromaždenia. Informácie o jednotlivých podujatiach budú na stránke: International Days of Action.


SÚVISIACE:
Videozáznam z konferencie: Dohoda TTIP: šance a riziká
Jozef Schwarz: Na okraj slovensko-českej konferencie na tému: Dohoda TTIP: šance a riziká
Text vystúpenia Ilony Švihlíkovej na konferencii
ČT: Tajná dohoda
Ľuboš Blaha: TTIP: Najväčšia hrozba pre sociálnu Európu
Ladislav Hohoš: TTIP – ešte nie je všetko stratené

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama