Reklama
Reklama

Príklady priťahujú

Počet zobrazení: 2108

Keď politici a celebrity zhrozene vypliešťali oči nad verbálnymi útokmi na zdravotníkov, posivený svedok by sa aj zasmial. Keby to nebolo do plaču. Zastávali sa ich v očividnom presvedčení, že slovník antivaxerov a antirúškarov sa tu zjavil ako snehuliak: kde sa vzal, tu sa vzal... Niekto ho však zasial a polieval mediálnymi odkazmi či statusmi, až vyhúkol do dnešných rozmerov.

Vladimír Mečiar: „Ste gágaji, táraji a pre mňa prďúsi!“ (topky.sk, 29. 12. 2006) Štefan Harabin: „Pôjdeš do basy, ty hajzel!“ (doma.sme.sk, 9. 9. 2016) Igor Matovič: „Keď si hovno sadne na poličku v špajzi a myslí si, že je jahodový lekvár.“ (hlavnespravy.sk, 15. 2. 2019) Andrej Danko: „Klamár, špinavec, buzerant, chorý na hlavu!“ (tyzden.sk, 12. 9. 2019) Boris Kollár: „Pre debila je každý debil.“ (www1.pluska.sk, 7. 10. 2019) Herec Juraj Kemka: „Robert Fico je sviňa a chudák, Andrej Danko zmrd, Miloš Zeman chrapúň, Vladimír Putin vrah.“ (picuscapital.sk, 9. 11. 2019) Robert Fico: „Matovič je premiér Cigánov, blázon a psychopat.“ (dnes24.sk, 30. 4. 2020) Jaroslav Naď: „Ja normálnych ľudí nevidím demonštrovať. Iba opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov.“ (dennikn.sk, 18. 11. 2020) Igor Matovič: „Fico je debil a Sulík je idiot.“ (m.facebook.com, 17. 12. 2020) Zuzana Čaputová: „Prestaňme tliachať o covide a počúvať bludy.“ (spravy.pravda.sk, 23. 11. 2021) Anna Belousovová: „Kto tú sviňu v ľudskej koži konečne zastaví.“ (extraplus.sk, 26. 11. 2021) Speváčka Dorota Nvotová: „Oj*bali nás. Teraz musíme čakať, kým neočkovaní pokapú.“ (Tamtiež, 27. 11. 2021)

Prezidentka v svätom rozhorčení pred ružinovskou nemocnicou zabudla, že tí „nenaši“ odborníci nechceli „tliachať“ spoza bučka a dožadovali sa dialógu s „našimi“ odborníkmi pred kamerami verejnoprávnej televízie. Pamäť zlyhala aj Igorovi Matovičovi. „Robert Fico by sa mohol každý deň kúpať v krvi obetí svojho nezodpovedného prístupu.“ (Pravda.sk, 29. 11. 2021) V zápale očkovacieho ťaženia mu ušlo, že vaňu rezervoval komusi inému. „Zlyhanie Sulíka stálo život dvetisíc ľudí.“ (spravy.pravda.sk, 9. 1. 2021) V tej istej vani zrejme skončí aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ktorý podľa Matoviča „nie je schopný vymyslieť nástroj, ako zaočkujeme najrizikovejších pacientov 80+“. (aktuality.sk, 23. 10. 2021) Ako si v tejto súvislosti nespomenúť na Matovičovu zlatú éru a jeho názor aj na „našich“ odborníkov! „Ak niekto tvrdí, že masívne testovanie môžeme nahradiť masívnym očkovaním, tancuje podľa premiéra Igora Matoviča na hroboch, je to vraj hlupák a nezaslúži si svoj titul.“ (dennikstandard.sk, 13. 1. 2021)  

Časť publika určite inšpiroval aj parlamentný boj muža proti mužovi. Napríklad, keď Igor Matovič obsypal poslanca Martina Poliačika (SaS) injekčnými striekačkami. „Ešte raz bude nabádať naše deti na užívanie heroínu, tak aj keď bude na neho zákon krátky, moja ruka bude dostatočne dlhá.“ (aktuality.sk, 11. 9. 2012) Poslanec Alojz Hlina (nezaradený) „napadol poslanca Smeru Antona Martvoňa a niekoľko hodín blokoval rečnícky pult“. (refresher.sk, 19. 2. 2020) O privatizáciu rečníckeho pultu sa nedávno pokúsil nezaradený poslanec Milan Mazurek. Keďže nie každý temperamentnejší smrteľník si môže ponapínať svaly a hlasivky v rokovacej sále Národnej rady SR, hľadá si prístupnejší priestor...

Posivenému svedkovi neostáva iné, len prezidentke závidieť, že alarmujúce správanie spoločnosti na ňu doľahlo až v ružinovskej nemocnici. No ak tam povedala A, mala povedať aj B. Aspoň naznačiť, že tak, ako niekoho deptajú nadávky antivaxerov a antirúškarov, niekoho iného ponižuje handlovanie mocných, či mu za zmenu názoru na očkovanie hodia 150 alebo 500 eur. Ktovie, či spor o cenovku neponižuje aj tých, ktorým jediným by sme mali veriť. Prezidentka sa síce zastala odborníkov, ale nepostrehla, že ich hlas prehlušujú jarmočné atrakcie v podobe lotérie i dôchodcovských poukazov. Žiaľ, nevšimla si ani to, s akým očarením „opice a dezoláti“ hľadia na svoje vzory, ktoré sa tentoraz predvádzajú v kostýmoch jarmočných vyvolávačov.

Medzi nami: kam sa hrabú argumenty odborníkov na argument Borisa Kollára, že bez vakcinácie „budeme sa v tom motať ako prd v gatiach“. (dennikn.sk, 2. 12. 2021) Ešte sa čudujeme, že sa pod pódiom pristavujú aj mladšie tváre?                                                                                                   

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama