Prezidentka na hrášku

Počet zobrazení: 1955

Premiér Eduard Heger v koncoročnom príhovore pripustil, že jeho vláda nie je ideálna, ale je to najlepšia zostava, aká mohla vzniknúť na základe volebných výsledkov. Zdôvodnením, lebo „my nekradneme“ nechtiac oznámil, že krádež duševného vlastníctva nie je krádežou.

Diplomovkoví plagiátori na vysokých stoličkách neomínajú ani prezidentku. Kazateľka spoločných európskych hodnôt nepostrehla, že za necelé dva roky tejto vlády stihla abdikovať rakúska ministerka práce a rodiny Christine Aschbacherová, nemecká ministerka pre rodinu Franziska Giffeyová i rumunský minister pre inováciu a digitalizáciu Florin Roman. Pre „prkotinu“, akou je podľa Richarda Sulíka nepôvodnosť záverečnej práce. Posivený svedok bez mučenia priznáva, že o prezidentkinom „citlivom vnímaní“ reality zapochyboval už dávnejšie. – Keď novozvolení nezávislí primátori Miroslav Kollár (Hlohovec), Lenka Balkovičová (Zvolen), Alexandra Pivková (Lučenec), Marek Hattas (Nitra) a Vladimír Ledecký (Spišský Hrhov) pred očami podvedených spoluobčanov bezostyšne naskakovali do rozbiehajúcej sa Kiskovej strany Za ľudí. Šrotovník vnútornej identity sa nezastavil ani v Národnej rade SR. Zatiaľ čo poslankyňa Alexandra Pivková zachovala vernosť krídlu Veroniky Remišovej, jej kolega Marek Hattas preskočil z klubu Za ľudí do klubu SaS. Pri tom istom Marekovi Hattasovi ako primátorovi Nitry v niektorých médiách dosiaľ svieti označenie „nezávislý“. Bývalý člen predsedníctva Za ľudí a súčasný „nezaradený“ poslanec NR SR Miroslav Kollár sa stal predsedom mimoparlamentnej strany Spolu. Jedine Vladimír Ledecký pochopil, čo je jeho povinnosť a po vstupe do strany i parlamentu opustil starostovskú pracovňu. Richard Sulík po prichýlení poslancov Za ľudí okolo Márie Kolíkovej vyhlásil, že SaS si môže nárokovať post predsedu Národnej rady. Boris Kollár reagoval, že aj klub Sme rodina je schopný získať potrebný počet poslancov, aby si predsednícke kreslo udržal. Akoby o váhe a vplyve politických strán nerozhodovali voliči, ale povolební prebehlíci. Kamkoľvek a ako inak, nezištne. Prezidentku zo sladkých driemot nevytrhlo ani dianie vo vysoko odborných kruhoch. Kedy sme z nich naposledy začuli voltairovské „nesúhlasím s tvojím názorom, ale urobím všetko preto, aby si ho mohol vysloviť“?

Užívateľku Grasalkovičovho paláca o to záhadnejšie preberali Kočnerove esemesky z Threemy, zásahy kukláčov v priamych televíznych prenosoch, nahrávky z poľovníckej chaty, zadržanie „čurillovcov“ či neposlušný generálny prokurátor Žilinka. A nedávala si obrúsok pred ústa. Ani pri pochvale bojovníkov za omieľanú očistu Slovenska, ani pri kritike jej brzdárov.

Posivený svedok sa však domnieva, že prezidentke hodnej tohto pomenovania by mali sťažovať spánok aj veci pod povrchom, ktoré radový občan v každodennom kolotoči nepostrehne. Radový občan môže zaspať na hrášku, ale skutočná prezidentka by ho mala pocítiť aj cez niekoľko mediálnych výsteliek. Raz ho možno pocíti a ako prví sa to dozvedia diplomovkoví plagiátori, po nich primátori, ktorí nevedia, čí sú, alebo kupci, ktorí robia z parlamentu peleš lotrovskú. Ale ako sa vraví, o tom po tom! Členovia Hegerovej „najlepšej zostavy“ Ivan Korčok a Jaroslav Naď najprv musia splniť svoju najdôležitejšiu a čoraz zreteľnejšiu úlohu...

Ruku na srdce, bohvieako povzbudzujúce svetielko na konci tunela to nie je.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984