Práve som poslal pápežovi mail. . .

Počet zobrazení: 15712

Vaša svätosť pápež František,
obraciam sa na Vás ako medicínsky vzdelaný človek, ktorý má skúsenosti s riešením ohniskových nákaz a ktorý o Covide-19 napísal knižku, ktorá v najbližších dňoch príde na pulty kníhkupectiev.

Je nad akúkoľvek pochybnosť jasné, že Vaša septembrová návšteva Slovenska je z hľadiska epidemiologického nerozumná, ba je to číre šialenstvo. Neviem, čo organizátorov návštevy viedlo k takému konaniu (u politikov je to jasné, súčasná vládna moc je silne nepopulárna a potrebuje získať politické body), ale predpokladal by som, že aspoň na strane vatikánskej stolice sú ľudia rozumní a nezaťažení podružnými vecami.

Slovensko patrilo na začiatku tohto roka medzi tri krajiny sveta s najvyšším počtom mŕtvych a najvyšším počtom hospitalizovaných v pomere k počtu obyvateľstva. Hromadné stretnutia veriacich s Vašou svätosťou v čase predpokladanej kulminácie vírusu, na ktorých sa má zúčastniť 300 – 500 000 ľudí, ich zvážanie autobusmi (inkubátormi infekcie) z celej krajiny, veľká mobilita občanov krížom cez celú krajinu – to všetko bez najmenších pochybností spôsobí to, že naša krajina sa opäť zaradí medzi najpostihnutejšie a v našej krajine sa opäť bude umierať na Covid-19 najviac na svete – bez ohľadu na počet očkovaných, ktorých je stále málo v porovnaní s inými krajinami.

Prosím, prehodnoťte svoju septembrovú návštevu Slovenska. V epidemiologicky lepších časoch budete u nás srdečne vítaný. Teraz však nie!

Vďaka za pochopenie.

S úctou
Pavol Fabian

Ak sa chcete pridať a osloviť pápeža Františka tiež, môžete tak urobiť na:
https://www.newwaysministry.org/advocate/contact-pope-francis/

(Text vyšiel na pfpf.blog.pravda.sk 5. augusta 2021)
Úvodné foto: Wikipedia.org

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984