Poznámka na okraj: Kollár a Noční vlci

Počet zobrazení: 5336

Novopečený predseda parlamentu Boris Kollár sa nedávno na jednej z tlačových besied dôrazne a opakovane ospravedlňoval za to, že na jednej z fotografii zo Slavína sa spolu s ním ocitli aj niektorí členovia zo skupiny Noční vlci. Uisťoval prítomných redaktorov a prostredníctvom nich i verejnosť Slovenska, že ak by vedel, o koho ide a ak by si všimol, že ide o ľudí z ruskej skupiny motocyklistov, určite by nesúhlasil s tým, aby sa spolu s ním odfotografovali.

V zdôvodňovaní sa vyjadril, že nemá nič proti členom uvedenej skupiny, ale ako zdôraznil, ide o to, aby vyjadril jasné zahranično-politické smerovanie Slovenska a bol v súlade s postojmi ostatných členov vládnej koalície, u ktorých je zahraničná orientácia jednoznačná.

Nuž v takom prípade si Boris Kollár musí dávať. Aby sa ako predseda parlamentu či niekto z jeho „rodiny“ neocitol niekde na púti či v zábavnom parku na „ruskom kole“, alebo nezjedol v rýchlom občerstvení nebodaj „ruské vajce“. Mohlo by to vážne spochybniť smerovanie našej terajšej zahranično-politickej orientácie a vyslúžiť si nespokojnosť či kritiku zo strany prezidentky, slovenských europoslancov alebo partnerov z koalície.

Mimochodom, treba prijať opatrenia aj v parlamentnom bufete, aby sa tam nedajbože medzi sladkosťami neponúkal „ruský rez“. Ak by ho niekto z členov parlamentu zjedol, mohlo by to vážne ohroziť zahranično-politickú orientáciu Slovenska i jeho dôveryhodnosť.

- ps -

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984