Poslanec Martin Borguľa: Staromestský starosta konečne podpísal rozhodnutie o odstránení plota na Hviezdoslavovom námestí

Počet zobrazení: 4290

Bratislava, 4. 7. 2018 – V utorok 3. 7. 2018 podpísal staromestský starosta rozhodnutie o odstránení plota spred budovy americkej ambasády. Podľa poslanca Martina Borguľu bol už najvyšší čas. Na to, že ambasáda nemá k pozemkom pod plotom vlastnícky vzťah, ho upozorňoval dlhodobo. Rozhodnutie o odstránení plota ležalo na stole starostu od jesene  minulého roka.

„Za posledných pár mesiacov som starostovi písal niekoľko listov a vyzýval ho, aby sa nebál, nabral odvahu a rozhodnutie podpísal. Som rád, že to konečne urobil! Predpokladám, že ambasáda sa proti rozhodnutiu odvolá. Ale teraz, keď sme už takto blízko, ja svoj boj určite nevzdám. Plot musí ísť z námestia preč,“ hovorí poslanec Starého Mesta Martin Borguľa v reakcii na starostove rozhodnutie.

Martin Borguľa bojuje za odstránenie plota aktívne už od roku 2013. Zásadný zvrat nastal v októbri 2017, kedy sa konečne začalo konanie o nariadení na odstránenie oplotenia veľvyslanectva USA na Hviezdoslavovom námestí. Stavebný úrad mestskej časti Staré Mesto vydal Oznámenie o začatí konania o odstránení stavby – oplotenia veľvyslanectva USA na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Mesiac na to sa pred budovou americkej ambasády konalo tzv. miestne zisťovanie vo veci odstraňovania plota. Miestne zisťovanie zvolal Stavebný úrad mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Aj miestne zisťovanie a následné ústne pojednávanie preukázali, že americká ambasáda nemá platnú nájomnú zmluvu k pozemkom pred svojou budovou a plot je čiernou stavbou bez právoplatného stavebného povolenia. Účastníci pojednávania konštatovali, že nie je dôvod na dodatočnú legalizáciu plota.

„Od novembra 2017 ležalo rozhodnutie stavebného úradu na stole u starostu. Naposledy v marci som starostovi písal list s výzvou, aby nenaťahoval zbytočne čas a vydal rozhodnutie o odstránení oplotenia, ktoré je čiernou stavbou v historickom centre mesta od samého začiatku svojej existencie. Konečne tak urobil a ja som rád, že boj, ktorý som začal pred niekoľkými rokmi, sa blíži ku koncu a jeho výsledkom bude námestie bez plota. Veď o to mi išlo od začiatku,“ povedal na záver poslanec Martin Borguľa.

SÚVISIACE:
Poslanec mesta Martin Borguľa poslal veľvyslancovi USA na Slovensku otvorený list
Plot okolo americkej ambasády je dnes už čiernou stavbou
Plot pri americkej ambasáde zostáva!
Martin Borguľa: Dnešné hlasovanie staromestského zastupiteľstva obrovským sklamaním
Otvorený list poslanca mesta Martina Borguľu americkému veľvyslancovi
Mestská rada navrhuje, aby americká ambasáda za pozemky platila
Martin Borguľa: Proti ďalšiemu zotrvaniu americkej ambasády na Hviezdoslavovom námestí
Martin Borguľa: Vodí nás americká ambasáda za nos?
Otvorený list veľvyslancovi USA v Slovenskej republike
Pred americkou ambasádou na Hviezdoslavovom námestí zostane plot aj naďalej
Chronológia udalostí súvisiacich so žiadosťou Veľvyslanectva USA na Slovensku

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984