Reklama
Reklama

Parlamentný šašo

Počet zobrazení: 3087

Nerád sa takto vyjadrujem o našich zákonodarcoch, no na to, čo v poslednom čase stvára pán poslanec Matovič v NR SR, ťažko nájsť vhodnejší prívlastok. Určite, každý z nás je nejaký, každý má svoje dobré i zlé stránky. Prečo však tento pán ukazuje len tie negatívne, tomu nerozumiem. Možno by mi to mohlo byť jedno, lebo som ho nevolil. Na strane druhej je aj on platený, a nie zle, z mojich daní, tak mám asi právo, vyjadriť sa k tomu, ako sú tieto peniaze využívané.

Hrával som aktívne vyše 35 rokov futbal. Za tie roky som sa naučil prijímať aj rozdávať rany, znášať prehry aj radovať sa z víťazstiev. Po každom zápase, nech sa v ňom akokoľvek iskrilo, som si dokázal podať s protihráčmi ruku. To bolo predovšetkým preto, lebo protihráčov som nevnímal ako nepriateľov, ale súperov. Žiaľ, pre niektorých poslancov sú ich kolegovia z iných strán doslova politickí nepriatelia, ktorých treba znevážiť, zničiť či znemožniť. To sa týka aj poslanca, ktorý si zmýlil parlament s nejakou úbohou reality show. Za tie roky, čo pôsobí v NR SR, sa prejavuje hlavne nenávisťou v očiach, jedom v ústach a tajným nahrávaním parlamentných kolegov. No a teraz s blížiacim sa termínom volieb pridáva aj politické divadlo. Samozrejme, klesajúce preferencie sú pre neho hrozbou nielen preto, že môže ukončiť svoju politickú púť, ale aj preto, že sa už nebude môcť nikde takto pred televíznymi kamerami predvádzať. A tak musí pán poslanec vyrukovať do politického súboja so zbraňami jemu blízkymi a vlastnými. To znamená, málo hovoriť o sebe o svojich predstavách či programe. Naopak, zamerať sa len na tých druhých, hovoriť hlavne o ich chybách, nedostatkoch či prešľapoch. Tam sa cíti ako ryba vo vode, zvlášť, keď každý robí chyby, keď každý má to svoje masielko na hlave. To je určite jednoduchšie, ľahšie a pre mnohé média aj zaujímavejšie. Či to bude zaujímavé a presvedčivé aj pre voličov, to už ukážu voľby.

Sám som zvedavý, ako na takýto spôsob politickej kultúry zareagujú občania. Za tie roky by už mala drvivá väčšina voličov, vedieť kto je kto. Veď na čele jednotlivých kandidátok strán, ktoré majú šancu prekročiť 5 %, budú v drvivej väčšine známe mená. Výnimkou by mohla byť hádam len SNS, no aj tam určite nájdeme mená ľudí, ktorí už v politike pôsobili. Takže je tu naozaj šanca dať dôveru tým, o ktorých sme presvedčení, že budú brať poslanecký mandát ako službu občanom. Je najvyšší čas, aby sa náš parlament stal miestom politickej súťaže a možno aj tvrdých, ale férových výmen názorov politických súperov. A keď nám bude chýbať zábava a šašovia, tak by nemal byť problém pre nikoho zájsť do cirkusu či kabaretu. Tam bude tá zábava oveľa lepšia a hlavne lacnejšia.      

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama