Paradox západnej propagandy: ako môže v diktatúre vyhrať voľby opozícia?!

Počet zobrazení: 5122

Mrzí ma, že parlamentné voľby vo Venezuele vyhrala opozícia. Žiaľ, Maduro nie je Chávez... Ale aj tak by ma zaujímalo jedno: ako môže voľby v krajine, ktorú západná propaganda označuje za komunistickú diktatúru, vyhrať voľby opozícia? Nechcem západným propagandistom radiť, ale ten hlúpučký príbeh o zlej, nedemokratickej Venezuele príliš nesedí: podľa politologických poučiek obvykle opozícia nevyhráva voľby v štátoch, ktoré nie sú demokratické... taká drobnosť.

Američanom nejde o demokraciu, ale o imperiálne záujmy
 

Proste sa zasa ukázalo, ako neuveriteľne naše médiá klamú, len aby slúžili USA. Chávistická socialistická Venezuela je normálna demokracia, akurát bojuje proti americkému imperializmu a kým má ľavica prezidenta, bude bojovať ďalej. Američania sa pokúsili o niekoľko prevratov a boli to oni, kto vo Venezuele bojoval proti demokracii – snažili sa viackrát zvrhnúť Cháveza, ktorý vyhral voľby a prednedávnom chceli takto isto zvrhnúť Madura, ktorý takisto vyhral voľby... No proste veľkí západní „demokrati“...

maduro.jpg

A takto to je všade. Západným veľmociam nejde o demokraciu, ale o svoje imperiálne záujmy. Držím palce Venezuele, nech sa zasa nedostane do pazúrov USA. A západným propagandistom želám veľa oslavných článkov o demokratickom pokroku u amerických spojencov, všetci predsa vieme, že Venezuela je nechutná totalita, zatiaľ čo Saudská Arábia a Turecko sú vrcholmi liberálnej demokracie... Len sa čudujem, ako ešte môže vôbec niekto veriť západnej propagande.

Masakrovali chudobných a vravia si sociálni demokrati
 

Navyše, keď sa pozriete bližšie, kto vo Venezuele vyhral voľby, príde vám zle. V opozičnom bloku sa nachádza aj strana, ktorá má odvahu hlásiť sa k sociálnej demokracii, pričom v roku 1989 spáchala jeden z najstrašnejších zločinov proti ľudskosti, keď rozprášila demonštrácie chudobných ľudí. Zomreli tam tisíce ľudí. Áno, krvavé Caracazo. Predchádzali mu tvrdé neoliberálne reformy, ktoré zavádzala akože sociálnodemokratická strana Demokratická akcia, ktorá pred voľbami sľubovala ľavicovú politiku.

Mimochodom, táto istá strana sa hrá na ľavicu aj dnes a je súčasťou opozície voči skutočnej venezuelskej ľavici, ktorá nadväzuje na dedičstvo Huga Cháveza. Potvrdzuje to, že venezuelské parlamentné voľby vyhrala pravicová opozícia, hoci nepochybujem, že európskej kaviarni pripomína ľavicu, veď možno majú v programe sobáše homosexuálov, tak čo na tom, že masakrovali chudobných ľudí a zavádzali neoliberálne reformy.

Chávizmus je skutočnou ľavicou vo Venezuele
 

Neidealizujem si prezidenta Madura, ale jedno viem: zatiaľ chávisti prišli len o parlamentnú väčšinu, ale keď prídu o prezidenta, vo Venezuele sa vrátia k moci americké tajné služby. A ak sa to nebude chudobným ľuďom páčiť, tak ich rozstrieľajú ako roku 1989. Kto vie, či bude aj vtedy európska kaviareň tlieskať.

Ja podporujem chávistov, ktorí stoja proti neoliberalizmu, americkému imperializmu, podporujú družstvá a socializmus. A vždy budem opovrhovať tými, ktorí nadväzujú na Caracazo. Je hanbou, ak sa niektorí európski ľavičiari dovolávajú týchto vrahov.

Fotozdroj: http://venezuelanalysis.com

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984