Opozičný Black Friday

Počet zobrazení: 4091

Chudák slovenský divák! Zo všetkých televíznych kanálov sa vyvalili reklamy predbiehajúce sa v super výhodných ponukách Čierneho piatka. Na samotnom dni v týždni pritom vôbec nezáleží. Zaregistrovali to už aj predškoláci a namiesto na Jánošíka, Winnetoua, Zorra pomstiteľa, Pippi Dlhú pančuchu, hrajú sa na sídliskových dvoroch na „blek frajdej“... Predstavujú si ho pritom ako neohrozeného hrdinu neurčitého pohlavia, ktorý porazil dokonca aj päťčlennú Ligu spravodlivých. Ich rodičov však možno viac trápi Black Monday, ktorý zaznamenala mocibažná slovenská opozícia v pondelok 25.novembra 2019. Frčku do nosa im pritom neuštedril nimi nenávidený Robert Fico. Dostali poriadny kopanec a to rovno do zadku! Priamo od jedného zo stredu ich „slušného“ kolektívu.

zacala843.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Exprezident Andrej Kiska, poučený fintami uplatnenými na dôverčivých a naivných klientov nebankoviek, zaberajúcich na priekupníkov s pozemkami, ťahal najskôr chudáčikov z opozičných parlamentných lavíc za nosy. Líder strany Za ľudí im sľuboval – ako Vilo Rozboril divákom komerčných televízií – spoločné predvolebné i povolebné „modré z neba“. No potom pred kamerami ukázal, ako sa bojuje proti mafii... Veď bol predsa hlavou „mafiánskeho štátu“... Capo di tutti capi nenechá zvyčajne nikdy nič na náhodu. Kiska sa oprel o biblickú barličku zvolaním, žepo ovocí poznáte ich!A predstavil kandidátku svojej strany. Na jej čelo sa postavil, samozrejme, on sám – akože celý v bielom... Nasledovalo niekoľko partajníckych imigrantov, ako Veronika Remišová, Jana Žitňanská, „apolitický“ organizátor protestov Juraj Šeliga i niekoľko „nezávislých“ predstaviteľov samosprávy, tehotných štedrými očakávaniami.

Samozrejme, že vzápätí zagágala i príslovečná trafená hus... Ako to už na Slovensku býva zvykom, verejné dianie, politika i demokracia sa tvoria aj prezentujú v priamych prenosoch pred kamerami spravodajskej TA3. Uplynulo len zopár minút a už pred nimi gágal a tiež zúfalo škrípal zubami najväčší tárajko v stredoeurópskom priestore Igor Matovič. Na zédeeške bol zrejme pionierskym nástenkárom, takže i teraz vytiahol obľúbené grafy. Snažiac sa vydesiť a zmobilizovať slovenských demokratických voličov ukázal i tvrdil, ako zase Kiska klamal aj kradol. Tentoraz síce len 0,7 % hlasov. Tragédiou podľa Igorka je, že nie od Fica, Danka ani od Bélu... Predvolebné preferencie „šlohol“ Sulíkovej SaSanke, ktorá sa už možno na parlamentnom kolotoči v roku 2020 nepovozí...Čím viac percent vo voľbách získa strana exprezidenta Andreja Kisku, tým je väčšia šanca, že opozičné strany nebudú vedieť po voľbách zostaviť vládu,“ tvrdil líder opozičného hnutia OĽaNO. Zároveň Matovič Kisku vyzval, aby na svoju kandidátku prizval buď stranu SaS alebo KDH. Tým totiž hrozí, že sa nedostanú do parlamentu a ich hlasy prepadnú. „Podajte pomocnú ruku SaS, podajte pomocnú ruku KDH, aby sme zachránili Slovensko!“ Dojemné, že?! Karel Kryl to kedysi tesne po novembri ´89 glosoval slovami: „K demokracii mají najdále ti, kteří jí mají plnou hubu.“ Matovič sa mení na vizionára a pochopil, že pre opozičnú Ligu hrdinov – ktorú tvorí Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash – už je možno príliš neskoro na záchranu planéty ... Možno aj našej potápajúcej sa lode slobody a demokracie.

Večerné Správy RTVS priniesli tiež krátke vyjadrenie najvyššieho predstaviteľa parlamentnej demokracie Slovenskej republiky k hlasovaniu o rozpočte na budúci rok. Na tom by nebolo nič zvláštne. Nebyť toho, že predseda NR SR a predseda SNS Andrej Danko sa postavil pred novinárov zarastený, nevyspatý a oblečený len v pulóvri. Ako Kňažko s Budajom počas Nežnej revolúcie... Možno pomôže, ak deťom i našim vnukom povieme, že Black Friday po slovensky znamená VÝPREDAJ. Výpredaj demokracie v pondelok, v utorok, v stredu, vo štvrtok aj v piatok – už pred voľbami...

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984