Okupácia verejnoprávneho mediálneho priestoru

Počet zobrazení: 4397

Partia neoliberálnych aktivistov v RTVS okolo Hanzelovej a Dobšinského pripravila petíciu proti manažmentu RTVS. V nej sa otvorene hlásia k tomu, že nechcú do debát pozývať ľudí s iným názorom. A tvária sa, že tak je to normálne. Toto vypotili: „Odmietame však tlak manažmentu, aby naše reportáže a diskusie umelo vyvažovali osoby, ktoré koketujú s dezinformačnými médiami, absentuje u nich expertíza na danú oblasť, prípadne sa netaja politickými ambíciami.“ Tak si túto kolosálnu ideologickú hlúposť podrobne rozoberme.

Neoliberálne detičky odmietajú, aby ich reportáže a diskusie „umelo“ vyvažovali osoby, ktoré „bla-bla“. Len pre pochopenie: „umelo“ odkazuje na ľudí s iným názorom. Ich diskusie sú väčšinou niečo ako 50 odtieňov modrej. Zavolajú pravičiara Naďa, aby sa „do krvi pohádal“ s pravičiarom Demešom, do toho Mesežnikov, Benčík, Duleba či nejaký iný poberateľ grantov od amerických nadácií. Na prekvapenie všetkých sa všetci títo kovaní pravičiari zhodnú na tom, že za všetko zlo na svete môže Putin. A Fico. Pri týchto mimoriadne zmysluplných „polemikách“ rôznych neoliberálov a rusofóbov im ako moderátori asistujú Hanzelová, Strižinec či Havran. Aj tí majú zhodou okolností tie isté názory. Však načo to „umelo“ vyvažovať. Toto je RTVS dnes. A vraj je to tak normálne. Drahé detičky, nie, nie je.

Ďalšia poznámočka: neoliberálne detičky odmietajú tých, čo „koketujú s dezinformačnými médiami“. Tak si to rozveďme. Na Slovensku je mediálna scéna nasledovná: všetky médiá hlavného prúdu píšu navlas to isté. SME, Denník N, Trend, Aktuality.sk, .týždeň – ako cez kopirák. Nenávisť voči Rusku, nenávisť voči Ficovi, USA je zasľúbená zem a Kiska je ňuňuňu. A do toho hecovať ulicu proti vláde. Mimochodom, všetky tieto médiá vlastnia finančné skupiny typu Penta či Eset. Náhodička náhodná.

Ak sa náhodou chcete dopracovať k iným názorom, ktoré nie sú také nenávistné voči vláde či voči Rusku, tak sa k nim dostanete len cez „alternatívne médiá“. Tie citujú autorov, ktorí majú iný názor, či už zľava (Chmelár, Blaha, Krejčí, Fábry atď.) alebo sprava (Čarnogurský, Klaus atď.). Ale ak vás tieto weby citujú, tak to vlastne znamená, že „koketujete“ s webmi, ktoré Hanzelová a Dobšinský stopercentne vyhodnotia ako „dezinformačné“. A podporia to určite nejakou štúdiou Nadácie otvorenej spoločnosti, alebo projektom Konšpirátori.sk, ktorý tvoria dvorní rusofóbovia ako Smatana, Hvorecký či Fulmek. A sme doma. Do RTVS vás nepozvú, lebo koketujete s čírym zlom. Inak povedané – lebo máte iný názor. Ste ľavičiar a nekopete do Ruska. Hanzelová a Dobšinský si takto vytvoria alibi, aby mohli pozývať len hostí s tým správnym názorom – a teda svojich ľudí. Proamerických liberálov a ich odnože. A ešte sa tým pýšia v petícii. Fantastické. Orwell by tlieskal.

V petícii sa ako ďalšie kritérium spomína „expertíza na danú oblasť“, ktorú – len tak na pobavenie – má vyhodnocovať Hanzelová, ktorá nemá ani len dokončené vysokoškolské vzdelanie. To len tak na dotvorenie atmosféry v RTVS... Arogancia liberálnych aktivistov je priam impozantná.

A posledné kritérium – hosť v relácii nemá mať politické ambície. Pod slovom „politické ambície“ neoliberálne detičky asi chápu, že niekto chce kandidovať na nejaký politický post, ale zabúdajú, že politika je širší pojem – politické ambície majú predovšetkým ľudia ako Hanzelová a Dobšinský, ktorí sa namiesto novinárskej práce snažia bez akéhokoľvek demokratického mandátu presadzovať svoje politické postoje a zneužívajú na to verejnoprávnu televíziu a rozhlas. Čiže, ak by sme to brali do dôsledkov, v reláciách a diskusiách by predovšetkým nemali mať miesto oni. Šialenstvom je, že tam nielen miesto majú, ale sú dokonca v úlohe akože nestranných a nezávislých moderátorov.

Verejnoprávna televízia nie je vlastníctvom hŕstky aktivistov. Má slúžiť verejnosti. Celej verejnosti, nielen bratislavským neoliberálom. Dlhé roky sú z neobjektivity a ideologickej nadpráce RTVS doslova znechutení všetci tí, čo nevyznávajú neoliberálny svetonázor. Čo je viac než polovica Slovenska. Ľudia musia platiť za to, aby ich niekto indoktrinoval svojimi pravicovými názormi. Je to neférové, je to nedemokratické a je to neprofesionálne. Verejnoprávna televízia si nikdy nemôže získať dôveru slovenskej spoločnosti, alebo aspoň jej významnej časti, pokiaľ tam budú robiť namiesto novinárov neoliberálni aktivisti.

Ak nejaká teta odíde z telky, lebo sa jej nepáči, že jej znížia plat, je absurdné, aby teraz iné médiá vyvíjali tlak na RTVS. Je absurdné, aby niekto útočil na vedenie televízie za to, že má vlastnú predstavu, ako vrátiť RTVS profesionalitu a nezávislosť. Je absurdné, aby sa v RTVS zabetónovali opoziční aktivisti a akúkoľvek zmenu vydávali za útok na slobodu slova – najväčším útokom na slobodu slova je práve ich jednostranná a ideologicky vyhranená „žurnalistika“.

Za to, ako bude vyzerať RTVS, je zodpovedný manažment RTVS, a nie redaktori Denníka N, SME či neoliberálni aktivisti. Okupácia verejnoprávneho priestoru neoliberálmi musí skončiť. Ako politik sa nemôžem starať do toho, čo sa v RTVS deje. Ale názor na to mať môžem. A ten je jasný: už včera bolo neskoro.

Status na FB, 4. 4. 2018

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984