Reklama
Reklama

Odkaz pre Joea: Za všetkým hľadaj Putina!

Počet zobrazení: 2689

Najskôr mali ruskí hekeri udrieť na americkú serverovú spoločnosť Solar Winds ešte v decembri minulého roku. Cez ňu im mali padnúť za obeť počítačové systémy jednotlivých ministerstiev americkej federálnej vlády. Hovorilo sa aj o ministerstve zahraničných vecí a dokonca zásah neušetril ani samotné ministerstvo obrany, Pentagón. To už bolo zlé, veľmi zlé. Ak vám totiž nepriateľ napadne hlavné centrum vojenskej moci, môže ísť až o vojenský útok.

Ako málo chýba k riadnemu konfliktu, že?

Správu o akcii dostal na stôl ešte Donald Trump a sľuboval odvetu. Ale keďže mal k Rusku, a zvlášť k Vladimirovi Putinovi, jemnejší vzťah, na odvetu sa odhodlal až Joe Biden, ktorý nemôže Rusko ani cítiť. Najradšej by ho mal na podnose ako hlavný chod jeho studenovojnovej polievky... No a ten Vladimirovi všetko zrátal: vraj aj ruské zasahovanie do prezidentských volieb v prospech Donalda Trumpa. /No neviem prečo to Joea až tak trápilo, veď napokon sa stal šéfom Bieleho domu práve on, aj keď dosiaľ je masa Američanov presvedčená o tom, že voľby „hekol“ pre seba sám Biden pomocou vlastných serverových hekerov... Takto sa predsa teraz robia voľby vo „vyspelých“ demokraciách, no nie?

Ale to bolo nedávno, teraz mal na stole ťažký prípad so Solar Winds. A bez dôkazov o autorovi. Keď sa jeho hovorkyne Jeane Psiakovej ktorýsi z novinárov opýtal, či nemôže byť za týmto útokom Čína, odpovedala, že nie, že to je vylúčené, že o tom by mali dôkazy. A tak teda kto to urobil? Nuž, ako neskôr priznal sám Joe, síce a dôkazy o ruskom útoku nie sú, ale že útok má vyslovene ruské stopy... Takže aby bolo jasné: ak niečo nie je dokázané, to nie je problém. Po ruke je vždy niekto, na koho možno ukázať prstom.

No a Biden v útokoch na Rusko pokračoval. Keďže už v predvolebnej kampani mal problém s vyslovovaním niektorých slov /žeby to bolo vekom?/ a jeho poradcovia ho niekoľko týždňov pripravovali na prvú tlačovú konferenciu z obavy, aby nevypustil z úst niečo, čo mu neschválili, blížil sa k ďalšiemu škandálu. Poskytol rozhovor Georgeovi Stephanopoulosovi, moderátorovi televíznej stanice ABC. /To je ten chlapík, ktorý pred takmer tridsiatimi rokmi pomáhal arkansaskému guvernérovi Billovi Clintonovi stať sa prezidentom./ No a keďže ide o partiu úzko previazaných demokratov, Joe s nadšením rozhovor privítal, možno ani netušiac, čo ho čaká. A prefíkaný bývalý výrobca Billa Clintona sa naraz Bidena opýtal, či považuje Putina za „killera“, teda za zabijaka. Joe bez rozmýšľania pritakal, že áno, áno, Putin je „zabijak“! A basta... Vladimir Vladimirovič na hlbokú urážku odpovedal riekankou z detských schovávačiek, že „ten, kto to hovorí, je práve ním...“ A navrhol vzápätí Bidenovi online stretnutie. Zasiahli poradcovia. Nie, nie, nie, Biden predsa nebol na okamžitú diskusiu pripravený, ale po dlhšom čase sám navrhol niečo celkom iné. Osobné stretnutie, vraj sa Putina, aj keď je ten Rus „zabijakom“, nebojí, veď sa už aj stretli, ešte keď bol Joe večným senátorom. /Ako vieme, stretnutie by sa malo uskutočniť 16. júna v Ženeve/.

Lenže, iba pred niekoľkými dňami sa znovu ozvali „ruskí“ hekeri. Akoby chceli pripravovanú schôdzku nabúrať, alebo jej dodať novú tému. A to je práve čudné.

Kto to vlastne organizuje, kto to robí? Tentoraz zaútočili na energetickú infraštruktúru nesúcu názov Colonial Pipeline. Tá zásobuje ropnými produktmi východné pobrežie Ameriky od Texasu až New York. Ide o trasu dlhú takmer deväťtisíc kilometrov. Tá hekerská skupina má aj vlastný a celkom pyšný názov. Volajú sa Dark Side /Temná strana/, aby to pôsobilo až strašidelne a vraj je jasné, že nejde ani o americkú, ani o čínsku, ani o iránsku, ale, pravdaže, zasa a „iba“ o ruskú partiu... Úder to musel byť poriadny, lebo vyvolal v Amerike až stav núdze. Američania behali s prázdnymi kanistrami na benzínových pumpách a právom sa dožadovali paliva. Bez benzínu sa Američan predsa nepohne žiadnym smerom, ani dopredu, ani dozadu, „spátky ni krok“... A zasa bolo tajným službám Ameriky jasné, kto to spôsobil. Predsa Rusi, Rusko a zdá sa teda, že osobne ten jeden jediný muž, zosobňujúci popri covide najnovší strach.

Ako kedysi v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch za Chruščova...

Ale ani to ešte nebolo všetko: ubehlo sotva pár dní a Ameriku okrem pandémie a nedostatku benzínu, a teda strachu z Ruska, zasiahla ďalšia „tragédia“. Z obchodov zmizlo zo dňa na deň mäso na grilovanie a najmä povestný Poterhouse, ako v Amerike hovoria T-bone stejku zloženého z roštenky a sviečkovice a z peknej kosti. To už bol rana nad rany. Ten stejk je na grile najväčšou parádou, ak nie rovno ozdobou. Len si predstavte takého slušne zarábajúceho Amíka. Vzadu za domom má veľký gril, aj dostatok uhlia. Zíde sa rodinka alebo priatelia a pustí sa do akcie. Lenže naraz sa dozvie, že v obchode, v jeho nadovšetko milovanom obchode a aj v tom na dlhé míle vzdialenom, nedostať jeho najväčšiu pochúťku: veľkú a aj trochu mastnú hovädzinu!

Kto to spôsobil? No predsa Rusi, ten zlý Putin!

Všetko, či niečo zo všetkého vyšlo najavo: naozaj došlo ku kybernetickému útoku na najväčšieho spracovateľa mäsa so značkou JBC, na jeho mohutné mäsokombináty .To si už tí Rusi naozaj dovolili priveľa. V priebehu niekoľkých týždňov takto zraziť Ameriku na kolená.

putin-s-playbook.jpgNo ale aby sme neostali len pri týchto až úsmevných správičkách, ktoré slúžia na osvieženie svetového spravodajstva. Za tým všetkým však máme naozaj s plnou vážnosťou hľadať len a len Putina.

Američanov má o tom presvedčiť aj jedna zvláštna panička. Volá sa Rebekah Kofflerová a je bývalou agentkou amerických tajných služieb. Na obrazovke vyzerá na oddanú domácu gazdinú, čo je síce v Amerike unikát, ale za jej až priveľmi obyčajnou tvárou sa skrýva duša oddanej americkej tajnej agentky. Neviem síce, pre ktorú zo všetkých šestnástich tajných služieb pracovala, to sa pri jej mene neuvádza, ale zato si osobuje právo vyznať sa vo Vladimirovi Putinovi.

Prečo?

No určite preto, lebo bol kedysi agentom tajnej sovietskej služby KGB v bývalej Nemeckej demokratickej republike. Takže bývalá agentka má poznať metódu bývalého agenta, dnes celému svetu známeho prezidenta, alebo ako si navykli hovoriť americkí politici, pokúšali sa nahliadnuť až priamo do duše Vladimira Putina. Biden sa dokonca nechal počuť, že Putin dušu ani nemá... Neviem síce, ako sa to zisťuje, ale keď je niekto americkým prezidentom, dokáže, ako vieme nielen možné, ale aj nemožné. /A navyše je možné, že Biden čítal Dostojevského.../

Táto panička napísala aj knižku pod dobrým názvom Putin´s Playbook /Putinova príručka/. No a v nej, ktovie odkiaľ brala tie zdroje, sa môže Američan,alebo aj iný záujemca dočítať čo to nielen o utajených mocenských metódach Vladimira Putina, ale aj o jeho cieľoch. Pomocou akýchsi tajuplných, teda nielen tajných, piatich bodov plánu má terajší ruský prezident jediný cieľ: pomaly destabilizovať Ameriku...!

Medzi bodmi sa vyníma najmä jeden týkajúci sa práve hekovania, teda kybernetických útokov. Pomocou nich má zasiahnuť priamo myslenie Amíkov, pani píše doslova o branwashingu /vymývaní mozgov/. Putin je podľa nej všetkého schopný, je vraj mužom, ktorý vie dávkovať riziká, ale zároveň túto stratégiu prísne riadi... A vraj to má byť odveta za rozpad Sovietskeho zväzu...

Skrátka, ruský prezident nemá nič iného na práci, iba pomaly „nivočiť“ Ameriku. Lenže ak by išlo len o nejakú autorku, či bývalú agentku, ešte by sa to dalo zahnať aspoň do maličkého kútika. Ale v Amerike to tajomné dianie berú viaceré vládne inštitúcie vážne. A taká FBI /CIA zatiaľ nedala o sebe otvorene veľa počuť – možno, že pripravuje nejaký nový komplot/ však prirovnala posledné cyber attacks /kyber útoky/ k 9/11, teda k udalostiam z jedenásteho setembra2001, keď skupina devätnástich arabských útočníkov uniesla civilné lietadlá a zaútočila nimi na Newyorské obchodné centrum /známe dvojičky/ a na budovu Pentagónu. Vtedy, ako je známe, bol prezidentom George Bush junior, ktorý na povel odštartoval tzv. vojnu proti terorizmu a útočil hlava-nehlava. Nielen na Afganistan, ale za cieľ si bez náležitých faktov vybral bohatú a silnú arabskú krajinu – Irak a poslal na ňu americkú armádu spolu s ďalšími pomocnými krajinami či krajinkami... Takže podľa spomínanej agentky – autorky pani Kofflerovej – terajšie nedokázané „ruské“ kybernetické útoky, ktorým americká kybernetická kontrašpionáž nedokáže čeliť, a teda ich nevie identifikovať, ale bez dôkazov z nich obviňuje Moskvu, by sa v určitej fáze mohli zvrhnúť na niečo oveľa horšie, čo by neodkázalo vyriešiť ani niekoľko ďalších summitov à la Biden-Putin v Ženeve.

Zatiaľ sa len trasme od strachu, aby si tá Dark Side nevybrala za terč nového útoku napr. také výrobne farebných šišiek Donats, ktoré v americký filmoch s takou chuťou hltajú aj americkí policajti alebo rovno reťazové zásobárne hamburgerov no a v neposlednom rade aj priamo matku všetkých nápojov, coca-colu... To by už bol vyslovený masaker.

No odkaz pre Joea je predsa jasný: za všetkým hľadaj Putina!!!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama