Novomeského Nitra 2018

Šanca pre mladých spisovateľov
Počet zobrazení: 8022

Spoločnosť Ladislava Novomeského spolu s partnermi vyhlásili IX. ročník literárnej súťaže pre mladých autorov, ktorí žijú alebo pôsobia na území Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Do súťaže sa môžu zapojiť mladí ľudia, ktorí nielen bývajú na území kraja, ale napríklad aj študujú či pracujú. Súťaž je tematický voľná a neanonymná a môže sa jej zúčastniť každý autor s prácami, ktoré ešte neboli publikované. „Toto obmedzenie sa týka prác, ktoré boli publikované knižne alebo v časopisoch,“ uvádza Artur Bekmatov z nitrianskeho klubu Spoločnosti Ladislava Novomeského, ktorý súťaž organizuje.

nn2018_1_foto-ram.jpg

Každý, kto sa chce do súťaže zapojiť, môže poslať najviac päť príspevkov v rozsahu maximálne 10 A4 v slovenskom jazyku. Súťaží sa v dvoch vekových kategóriách, ktoré sa rozdeľujú na dve podkategórie podľa žánru – poézia a próza a na jednu tematickú kategóriu s názvom Antifašista Novomeský. 

„Literárne súťaže ako Novomeského Nitra sú ideálnou príležitosťou pre začínajúcich autorov. Je to šanca ako prezentovať svoje prvotiny a svoj talent v konkurencii rovesníkov a následne získať názory a cenné rady odborníkov na svoju tvorbu či nadobudnúť kontakty. Atraktívna pre ľudí, ktorí rozmýšľajú nad zapojením sa, bude určite nielen odmena v podobe vecnej ceny pre víťazov, ale aj fakt, že SLN má v pláne vydať zborník z výberu súťažných prác,“ hovorí organizátor.

Súťažné práce je možné zasielať do 30. apríla 2018. Po tomto termíne trojčlenná porota zložená z ľudí z akademickej a literárnej oblasti zhodnotí všetky práce a vyberie v každej kategórii víťazov. Tí budú pozvaní na slávnostné vyhodnotenie súťaže, ktoré je naplánované na jún 2018. „Z uplynulých ročníkov sme vždy vydali tlačený zborník z víťazných prác, ktorý sme následne distribuovali autorom, partnerom, knižniciam a ďalším kultúrnym inštitúciám na území kraja. Tento rok by sme chceli zborník vydať ešte pred slávnostným vyhodnotením, na ktorom by bol odprezentovaný,“ dodáva organizátor.

Nad deviatym ročníkom prevzali záštitu A. L. Fedotov, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku, Jozef Dvonč, primátor mesta Nitra, Milan Belica, predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja a Ľubomír Zelenický, rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Ďalšie informácie a presné propozície súťaže sú uvedené na stránke SLN Nitra.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984