Nie je to už „cez čiaru“?

(Zemana a Babiše do koše! Fico do basy!)
Počet zobrazení: 5771

Nie je to už „cez čiaru“? Z toho behá tak trochu mráz po chrbte. Znovu indoktrinácia detí. Nestačilo obdobie hitlerizmu, stalinizmu a maoizmu?! Tu na africkom kontinente máme na hraniciach Ugandy a Sudánu detské brigády vybavené samopalmi... kam to až zájde?

Jvideo.jpge možné očakávať, že tieto tri deti opäť vystúpia na nejakú tribúnu a „vylepšia to“ o výzvu svojim rovesníkom, aby chodili udávať svojich rodičov a prarodičov do pripravených úradov? Stane sa niektoré z nich novým Pavlikom Morozovom? Je možné, aby sa skoro po sto rokoch dejiny opakovali? Bude to potom komédia pre tých, ktorých sa to nedotkne a  tragédia pre zúčastnených?

Podľa názvu školy, odkiaľ pochádzajú títo žiaci, asi ide o súkromnú cirkevnú školu. Takže odporučil by som, aby sa cteným rodičom týchto neplnoletých žiakov (možno i vedeniu školy) pripomenul kresťanský ráz školy a že sa tato citlivá časť výchovy dá riešiť v kresťanskom duchu rešpektovaním štvrtého prikázania: „cti otce svého a matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi.“

Rodičov si nemôžeme vybrať, a tak nie vždy je vhodné brať si vzor z rodičov, ktorí sa možno nejako nevydarili (neviem presne, či aj ja som vydarený rodič! dúfam...), ale minimálne si tí rodičia (a i starí rodičia) zaslúžia úctu už len z toho dôvodu, že im dali život!

P. S.
To video s tým krikom v pozadí je iba dokazom toho, čo my pracujúci na poli antropogenetiky dávno vieme – že počet hlupákov v populácii je konštantný bez ohľadu na storočie! Z populačných štúdii IQ vieme, že 2/3 populácie má hodnotu IQ pod priemerom a tá skutočnosť veľmi ovplyvňuje sociálne správanie.

Autor, prof. Emil Kormuth, žije v Durbane, Južná Afrika

Fotozdroj: DVtv

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984