Reklama
Reklama

Nesplnené sľuby americkej ambasády na programe miestneho zastupiteľstva

Počet zobrazení: 2207


am1.jpg

Na zasadnutí Miestneho zastupiteľstva Starého Mesta 23. 9. 2014 vystúpil poslanec Martin Borguľa s výzvou, aby americká ambasáda uskutočnila opatrenia, ku ktorým ju zaväzuje uznesenie Mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislavy z 22. mája 2014.

Podľa jeho slov americká ambasáda ani štyri mesiace po odsúhlasení predĺženia zmluvy o nájme pozemkov, na ktorých stojí bezpečnostný plot na Hviezdoslavovom námestí, neuskutočnila opatrenia, ktorými bolo toto predĺženie podmienené. Podľa uznesenia mala ambasáda odstrániť skladovací kontajner, parkovacie miesta spred budovy veľvyslanectva a začať hľadať nové priestory, kam svoje zastupiteľstvo v budúcnosti presťahuje. „Zatiaľ bol odstránený len skladovací kontajner. Autá veľvyslanectva naďalej parkujú priamo na námestí. Ambasáda sľúbila uskutočniť aj ďalšie kroky na skrášlenie priestoru okolo bezpečnostného plotu, ktorý špatí vzhľad námestia, a to vybudovať zeleň medzi budovou a námestím. Zatiaľ však stále zostáva len pri slovách,“ povedal vo svojom stanovisku Martin Borguľa.

Výzvu americkej ambasáde na dnešnom zasadnutí zastupiteľstva adresoval starostke Starého Mesta Táni Rosovej. Tá prisľúbila, že podnikne kroky, aby sa situácia začala konečne riešiť.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     

Komentáre

Obrázok používateľa PeterPeter
#1
Peter Krumpál
25. september 2014, 09:02

Predovšetkým treba potrestať tých, ktorí dovolili, aby jedno z najkrajších častí hlavného mesta zahnojili betónovými zátarasmi samozvaní vládcovia sveta.

Reklama
Mobilné telefóny a príslušenstvo
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama