Reklama

Moc a pomoc zábavných médií

Počet zobrazení: 3431

Natália Blahová bola po premiére politického filmu zhrozená. Pred plátnom sa ukláňal jej bývalý kolega a šéf strany SaS. Film rozpráva o mafiánovi s veľkým bruchom, ktorý celý svoj život trávil s mobilom v ruke a hovoril do neho všetko, čo, kde a s kým dohadoval.

Bývalá poslankyňa za SaS, dnes kandidátka za DS, na svoj facebookový profil napísala: „Už nebudem mlčať!“ Lebo podľa nej nebol Richard Sulík na raňajkách s teraz súdeným bývalým novinárom Marianom Kočnerom raz, ale najmenej trinásťkrát.

Nie je to novinka, Kočner sám o svojich stykoch so Sulíkom hovoril na tlačovke. Tvrdil, že sa poznali od roku 2010, podľa vlastných slov mu pomáhal aj v parlamentných voľbách. Ale kto by už pozeral staré tlačovky! A ešte Kočnerove, nie?

Pre Blahovú musí byť nepríjemné poznanie, že líder SaS napriek jej zhrozenému výroku, ktorý ešte rozvinula a zabalila do vety: „Skončil si, preceda!“, neskončil. Aký to rozdiel oproti blogu o Čistom dni, ktorým sa – podľa Sulíka – „urobila“! Sú informácie a informácie, sú novinári a novinári.

Igor Matovič o sebe rád hovorí, ako už desať rokov udatne bojuje. No mohol by si aj pľúca vykričať, ak by na jeho strane rovnako urputne nebojovali médiá. A pravicová opozícia by ani v tom pamätnom roku 1998 nebola porazila Vladimíra Mečiara bez Markízy a jej vtedajšieho majiteľa Pavla Ruska. Dávno predtým „urobil“ pred budovou Slovenskej televízie Rusko z Mikuláša Dzurindu lídra. Sám na to vo svojej knihe Markíza, politika a mafia spomína.

K Ruskovi sa nedalo prísť len tak. Stretnutie dohodol bývalý zväzák bývalému zväzákovi a doviedol ho k bývalému zväzákovi. Mali spoločný záujem: Rusko mal záujem o zmenu vlády, lebo sa obával Mečiarovej pomsty, Dzurinda mal zasa záujem vládnuť. Potreboval sa prebojovať na čelo opozície.

Rozhovor bol najprv len taký informačný, Dzurinda spomenul, že rád beháva a chystá sa na maratón v Košiciach. „Super, urobíme súťaž. Najlepšie o auto. Otázka bude znieť asi takto: Zabehne líder opozície Mikuláš Dzurinda Medzinárodný maratón mieru pod 3 hodiny a 30 minút? Ako cenu dáme nový SEAT. Denne nasadíme tak sedem-osem upútaviek.“

Klaplo to, z pomerne neznámeho štvorpercentného kádeháka sa stal v priebehu súťaže politik so 40-percentným výtlakom. Ruka ruku umyla.

Na Andreja Kisku teraz nejaký oplan nastražil video, v ktorom sa ľudia so špinou za nechtami bavia aj o exprezidentovej údajnej špine za nechtami. Spriaznené médiá okamžite vytiahli manikúru a špinku vyčistili dočista dočista. Kto spolupracuje, s tým spolupracujú. Robia tak trochu politiku. Igora Matoviča tak dlho odtláčali od stola, až sa sám posadil za vrchstôl.

V starej budove Slovenskej národnej rady na Župnom námestí novinári poslancom prerástli cez hlavu. Sieň so zatemnenými oknami ako za vojny, silné svetlá namierené na zástupcov ľudu a nad poslednými radmi novinársky balkón. Načo by som sa usiloval byť poslancom, novinár má väčšiu moc, povedal mi jeden bývalý kolega po svojom neúspešnom pokuse vo voľbách…

(Text vyšiel na Pravda.sk 26. 2. 2020)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Blogy a statusy