Reklama
Reklama

Milé ženy, z úcty k vám...

Počet zobrazení: 3997

Vždy budeme malým národom, ale pokiaľ si budeme chrániť svoju pravdu, históriu a hodnoty, nikdy nebudeme bezmocní.

Takto nejako to povedal Vladimír Mináč. Tieto jeho slová zvlášť dnes platia dvojnásobne. Neviem, či je to len dobou, ktorá nás tak zmenila, no mám pocit, že sa neskutočne menia naše hodnoty. Nielen v tom, že sa všetci niekam ženieme a hodnotami sú hlavne peniaze, moc a postavenie. Akosi príliš rýchlo zabúdame na to, čo bolo ešte pred nejakým časom pre nás úplne samozrejmé. Slovensko, žiaľ, niekedy kráča od jedného extrému k druhému. Za predchádzajúceho režimu MDŽ oslavovali pomaly viac muži ako ženy, po prevrate by sme MDŽ  najradšej vyhodili aj z kalendára. Som hrdý na to, že to boli hlavne ľavicovo orientované strany a ľudia, ktorí sa aj v tom čase hlásili k MDŽ a muži sa nehanbili ísť s kyticou kvetov po meste. Viem presne, o čom píšem, sám som zažil v tých časoch niekoľko nechutných poznámok. Našťastie, dnes je aj jeden aj druhý extrém za nami.  

nahy_jazmin.jpg

Jedno príslovie hovorí: „Ak nevieš presne kam kráčaš, pozri sa odkiaľ prichádzaš.“ To obzretie nám všetkým má čo ukázať, čo povedať. Pre mňa osobne je aj 8. marec dňom na obzretie sa a pozastavenie. MDŽ je určite sviatok, ktorý si ženy plne zaslúžia. Iste, nie je ho treba oslavovať tak pompézne ako v minulosti, no je to hodnota, na ktorú by sme nemali nikdy zabudnúť, a to nielen 8. marca. Veď ruku na srdce, koľkokrát v roku si uvedomujeme postavenie a dôležitosť žien v živote. Sú nie len tou krajšou a príjemnejšou časťou života, ale pre úspešný a šťastný život aj jej nenahraditeľnou súčasťou.

Neviem, koľko žien číta Slovo, neviem, ku koľkým ženám sa toto moje zamyslenie dostane, to však nie je podstatné. Podstatné je, že v tieto dni stretávam množstvo mužov na ulici s kyticou kvetov.

Milé dámy, ženy skôr i neskôr narodené, prajem vám, aby slová vďaky, ktoré vám budú v týchto dňoch vyslovené pri príležitosti vášho sviatku, boli nielen milé, ale hlavne úprimné a vyjadrené z úcty k vám.

Všetko naj... k vášmu krásnemu sviatku.

S úctou
                                                                                           Ľubo Dzurák, Novák
y                                                         

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama