Matovičov čas len prichádza

Počet zobrazení: 3572

Podľa staronovej vicepremiérky a ministerky investícií Veroniky Remišovej „celá vládna kríza bola o hľadaní vládneho fleku pre Matoviča“. (hlavnydennik.sk, 2. 4. 2021) Posivený svedok sa domnieva, že išlo o Matovičov ďalší test, aký si urobil z Eurovolieb 2019 alebo z vakcinačnej kampane. Vyhlásil, že ak na sociálnej sieti „dostane 10 tisíc lajkov-páčikov, presvedčí mamu a manželku Pavlínu, aby sa nechali zaočkovať“. (spravy.pravda.sk, 29. 12. 2020) Raz darmo, nevyspytateľné sú cesty k prednostnému zaočkovaniu.

Tentoraz testoval koaličných partnerov, na čo mu prikývnu od strachu z predčasných volieb. Keď mu už-už odklepli post vicepremiéra pre boj s korupciou, zariskoval a ukázal na kreslo ministra financií. Dostal ho. A čo všetko s ním! Napríklad staronový vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík 7. apríla spätne ofrflal marcový nákup 200 tisíc vakcín Sputnik V – „práca chvatná, málo platná“ (teraz.sk) –, ale ráno sa namiesto Richarda Sulíka zobudil Riško. Nečakanú cestu nového vicepremiéra a ministra financií do Moskvy vnímal „ako snahu sprístupniť Sputnik pre ľudí. Nevidím dôvod sa tu hrať na nejaké geopolitické hry“ (slovensko.hnonline.sk, 8. 4. 2021) Ani Veronika Remišová nevidela „cestu Igora Matoviča do Moskvy ako spúšťač ďalšej vládnej krízy“. (TA3, 8. 4. 2021) Remišovej taktiku Najmenšia koaličná strana trochu sýta, a koalícia celá si osvojila aj staronová ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. „Vo vláde s Igorom Matovičom byť neviem.“ (dennikn.sk, 15. 3. 2021) Keď jej prekážal len ako premiér, tak asi nepozná funkciu a úlohu politruka. Staronový minister zahraničných vecí Ivan Korčok zagánil na „krajne netradičný postup“ (slovensko.hnonline.sk, 9. 4. 2021) Igora Matoviča, ale isto prevážilo jeho predchádzajúce vyznanie, že „za Igora Matoviča a Richarda Sulíka kopal už vtedy, keď bol štátnym tajomníkom (ministerstva zahraničných vecí – pozn. aut.) a od roku 2018 veľvyslancom SR v Spojených štátoch“. (hlavnydennik.sk, 7. 4. 2021) Teda za vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho.

Tomáš Valášek si naďalej myslí – na rozdiel od bývalých straníckych kolegýň Remišovej a Kolíkovej –, že Igor Matovič nákupom Sputnika V „napľul do tváre spojencom EÚ“. (spravy.pravda.sk, 2. 3. 2021) Voličom napľuť do tváre sa zrejme môže, lebo Tomáš Valášek v týchto dňoch preskočil do perspektívnejšej strany. Ešteže sa to dá zdôvodniť odporom k Sputniku V! Ako sme sa dočítali, „mimoparlamentné Progresívne Slovensko bude mať v Národnej rade svojho poslanca“. (aktuality.sk, 9. 4. 2021) Matovič totiž nielen ohýba a láme, ale aj inšpiruje k trápnym mediálnym revoltám. Odtiaľ-potiaľ a bez straty poslaneckého platu. Matovičovo konanie odhalilo aj farizejov iného razenia. Tí, pre ktorých Slovensko nie je štátom, vlasťou ani domovinou, len krajinou a nepoznajú pojmy vlastenectvo či národovectvo, len nacionalizmus, ho po rokovaniach v Budapešti označili za vlastizradcu a dovolávajú sa sebavedomého Slovenska!

Posivený svedok rešpektoval, keď prezidentka opojená volebným víťazstvom Zmeny takmer na počkanie vymenovala vládu, „o ktorej sa bude písať v knižkách dejepisu“. Ubehnutý rok však všeličo vyplavil a prihrnul pred kamery. Ak vládna koalícia napriek tomu verklíkuje, že dostala mandát na očistu Slovenska, tak ich propagátorka „vyšších hodnôt“ mala vziať za slovo. Žiadať a trvať na tom, aby sa to prejavilo pri rekonštrukcii vlády. Výsledkom mohla byť vláda a následne aj vedenie parlamentu bez diplomovkových plagiátorov, oligarchov, papalášov, podvodníkov s premlčanými daňovými klamstvami, Kočnerových či mafiánskych pusipajtášov... Možno by na „vyšších hodnotách“ trvala a možno by si aj zásadovo dupla, keby sa nekrenkovala, či voľby vyprodukujú potrebné kópie Ivana Korčoka a Jaroslava Naďa. Akoby stranám v parlamente i mimo parlamentu, vpravo, v strede i vľavo niekedy prekážalo, že sme sa stali súčasťou jedného veľkého kasárenského dvora. Čo tak v Prezidentskom paláci porozmýšľať, či záujem časti verejnosti o Sputnik nie je aj prejavom vzdoru voči heslu S Amerikou na večné časy, a nikdy inak!, ktoré nás ovalí aj po zapnutí mixéra či vysávača.

Zatiaľ čo Matovičovi koaliční partneri každý večer trnú, čo všetko budú musieť zajtra prehltnúť, aby sa vyhli predčasným voľbám, Matovič už veselo kampaňuje. Chytľavú „Počiatkovu vilu v Cannes“ nahradil Sputnikom. Európska komisia očividne zlyhala v dodávkach vakcín a jedna z nich navyše vyvoláva čoraz väčšie rozpaky, tak nesiahni po téme! Nebojuj za zdravie a životy Slovákov! Hoci aj sám a hoci aj proti dvanásťhlavému drakovi! Stačí wolkerovsky „srdce své k boji vytasit“! Keď sa mnohým znepáčilo, že Sputnik V sa bude overovať v maďarskom certifikovanom laboratóriu, riaditeľka Štátneho ústavu na kontrolu liečiv Zuzana Baťová uviedla, že sa o to sami trikrát pokúšali. „Trikrát sme dostali negatívnu odpoveď.“ (trend.sk, 9. 4. 2021) Vybavil to až – Igor Matovič! Nášmu marketingovému mágovi nahráva, že k Moskve naťahujú ruky aj vyspelejšie členské štáty EÚ.

Isteže, vláda s Igorom Matovičom je riskantná a desivá nielen pre spoluorganizátorov tohto zájazdu do neznáma. Posivený svedok však stŕpa, len čo si predstaví terajšiu vládu bez Igora Matoviča. Vládu, ktorá mieni, a majiteľ najsilnejšej koaličnej strany statusom alebo esemeskou mení...

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984