Majitelia voličov

Počet zobrazení: 3693

Hnutie OĽaNO sa v priamom prenose (TA3, 22. 1. 2019) zmenilo na agentúru eskortných služieb. Nie, nešlo o poskytnutie dám na firemný večierok či záhradnú slávnosť, len o dodávku svojich voličov prezidentským kandidátom Zuzane Čaputovej a Robertovi Mistríkovi. Pravdaže, pri všetkej počestnosti! Tento kontrakt v podobe 9-11 percent oprávnených voličov na Slovensku sa zrealizuje pod podmienkou, že preferenčne slabší kandidát sa už pred prvým kolom stiahne z boja o Prezidentský palác, a svojich priaznivcov ako pešiačikov prevelí k úspešnejšiemu partnerovi. Takto sa im ten slabší odmení za to, že s ním boli v dobrom i zlom, odolávali vábivým hlasom z iných táborov a chceli zaňho i za jeho program bojovať do poslednej možnej chvíle? Dá sa ubrániť vidine vyhodenej zadnej psej nôžky pri múre či stĺpiku? A ako toto pokropenie prijmú fanúšikovia Progresívneho Slovenska, ktoré nominovalo Z. Čaputovú? A sasisti, ktorí stoja za R. Mistríkom?

Nijako. Zrazia podpätky.

Ján Budaj z OĽaNO totiž avizoval, že prezidenta budeme zase voliť podľa kľúča: hocikto, len nie ten a ten! A prípadných trucošov okamžite poučil, že to  žiadajú dejiny, lebo je to jediná šanca, ako zbaviť Slovensko zhubného vplyvu oligarchie. Škoda, že sa ho pán redaktor neopýtal, či si na túto odvážnu a posvätnú misiu nemalo OĽaNO vybrať prezidentského kandidáta s menej bohatým, ak nie chudobným pozadím a s nulovou podporou médií v rukách finančných skupín... Možno by sme sa od oligarchobijcu J. Budaja dozvedeli, že jestvujú aj dobrí oligarchovia a tí podporujú stranu Progresívne Slovensko, teda aj Z. Čaputovú a štedro prispeli i do volebného prasiatka R. Mistríka. Očistu spoločnosti od vplyvu oligarchie mieni OĽaNO zavŕšiť po víťazstve súčasnej opozície v parlamentných voľbách v roku 2020. Ak pán Budaj horlil za zrušenie legislatívneho systému, ktorý podporuje rozpínavosť oligarchie, vyzýval na odstránenie kapitalizmu? Z takej odvahy by som ho nepodozrieval, pri útoku na city voličov si len plietol Dalmáciu s decimálkami. Jednako treba zatlieskať, lebo hnutiu OĽaNO sa podarilo čosi, čo sme u nás ani vo svete ešte nezažili: vyprodukovať koalíciu prezidentských kandidátov. Najbližšie koaličné stretnutie pod tútorstvom Jána Budaja, Veroniky Remišovej a Igora Matoviča by sa malo uskutočniť o dva týždne. František Mikloško premiére odolal, zúčastní sa na prvej repríze?

Aj iné strany nás budú vyzývať na voľbu hlavou a komu a prečo by sme nemali naletieť, ale pri jednom nebezpečenstve budú koalícia a opozícia zajedno: kotlebovci. Ale majú na to právo, keď ani Európskej únii, ani NATO, ani pozorovateľom OBSE na Ukrajine, ani nášmu prezidentovi, ani Národnej rade SR, ani vláde, ani ľudskoprávnym organizáciám neprekážajú banderovci v Kyjeve? Protestoval aspoň jediný slovenský predstaviteľ proti tomu, že deň narodenia Stepana Banderu sa stal ukrajinským štátnym sviatkom?

Nedozrel čas vzoprieť sa a v prezidentských voľbách už nenapĺňať ambície, predstavy a plány politických strán? Ak sa prekryjú s naším hlasom, v poriadku, ak nie, nevyčítať si to. A nedať si médiami nahovoriť, že zhodený voličský obojok bol náhrdelníkom.

SÚVISIACE:
Čaputová a Mistrík sa dohodli, že sa vzdajú v prospech toho silnejšieho

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984