Kto zapríčinil nedostatok ochranných prostriedkov proti Covid-19?

Počet zobrazení: 4866

Táto otázka v dobe zvyšovania počtu infikovaných pacientov a drastických opatrení vlády dostáva výbušný charakter a stáva sa politickou otázkou.
Vydesení ľudia zahnaní do svojich bytov detailne študujú všetky vyhlásenia predstaviteľov vlády a na vlastnej skúsenosti môžu potvrdiť, že ochranných prostriedkov niet.
Myslia si, že boj proti vírusu nemožno obmedziť iba na dramatické organizačné opatrenia vedúce k zmenám správania občanov.
Výzvy na umývanie rúk a na vyhýbanie sa davom a cudzincom bez široko dostupných ochranných prostriedkov považujú za zlyhanie štátu a odmietajú toleranciu voči kompetentným osobám.

Kladú si otázku, kto je zodpovedný za tento stav?

Po voľbách a v situácii striedania sa vlád si občania uvedomujú, že požiadavky na odstúpenie zodpovedných ministrov z funkcie by boli nezmyselné.
Spoločenská objednávka – nájsť vinníka – je pre ľudí obávajúcich sa o svoj život prirodzená. Preto je potrebné, aby vinník nebol z dosluhujúcej a ani z budúcej vlády.
V rámci protikorupčného boja a eliminovania vplyvu bohatých na chod spoločnosti je ideálne nájsť konkrétnu osobu, ktorá zneužila a opätovne sa chystá zneužiť situáciu pre svoj súkromný prospech.
Túto požiadavku asi najprecíznejšie zvládol pán Bránik (jeho článok), ktorý sa neuspokojil iba s nájdením a ukázaním prstom na vinníka, ale žiada aj trestnoprávny postih osôb.
Pán Bránik odhalil, kto je zodpovedný za existujúci stav a okamžite vymenúva tri osoby: v prvom rade je to premiér, potom vedenie štátnych hmotných rezerv a nakoniec hamižný podnikateľ Šebo, ktorý chce zarobiť na nešťastí iných.
Možno mu ale všetko celkom jasné nie je. Žiada totiž, aby jeho odhalenia, ktoré sú spájané s nedostatkom ochranných zdravotníckych materiálov v SR, preskúmali ešte orgány činné v trestnom konaní. 
Aké silné slová a aká neistota v žalobe!

Na sociálnych sieťach jeho odhalenia vyvolali silné vášne a obrovský hnev voči mojej osobe.

Keďže o premiérovi SR ako i o štátnych hmotných rezervách v tejto súvislosti nemám dosť informácií, nebudem s pisateľom o ich prípadných chybách polemizovať.
Za dôležité považujem, aby som zareagoval na fabulácie, ktoré sa týkajú mojej osoby. Podľa pisateľa ja som ten človek, ktorý zo zištných dôvodov vykúpil všetok zdravotnícky materiál zo slovenských nemocníc, veľkoskladov a výrobných fabrík a obral slovenských občanov o možnosť brániť sa proti Covid-19.
Niekoľkokrát som vo všetkých informáciách zdôrazňoval, že slovenskí podnikatelia, ktorí sú aktívni v ČĽR, nakúpili v drvivej väčšine – cca 93 % inkriminovaného tovaru v zahraničí, t. j. v krajinách EÚ, a nie na Slovensku. Túto skutočnosť môžeme kedykoľvek doložiť faktúrami z výrobných či obchodných spoločností z Poľska, Maďarska, Česka, Nemecka, Francúzska...

Určitým paradoxom tohto nákupu bola skutočnosť, že väčšina ochranných prostriedkov bola predtým dovezená do Európy z ČĽR.

Pán Bránik obviňuje vládu, že mala zabrániť odletu carga a predaju tohto materiálu do ČĽR. Ako sme mohli ohroziť schopnosť našich občanov brániť sa pred Covid-19, keď ochranné prostriedky v januári na Slovensku ani neboli, a preto sme ich boli nútení nakupovať z krajín EÚ?
Buď pán Bránik nevie čítať po slovensky a nerozumie jasnému textu, ktorý hovorí, že materiál bol kolektovaný z krajín EÚ, alebo v jeho zápale proti koronavírusu sa ním vlastne nakazil.
Pánovi pisateľovi sa zdá neuveriteľné, že tieto naše aktivity boli vyvolané prosbou miestnej čínskej vlády, ktorá tento tovar zúfalo potrebovala, celý vyplatila a vyslovila hlbokú vďačnosť za našu pomoc.
Spokojnosť čínskej strany bola aj s cenami, ktoré boli nižšie ako v tom čase na čínskom trhu.
Ak má pán Bránik iné videnie tohto prípadu a chce sa hrať na investigatívneho žurnalistu alebo iba samozvaného sudcu, mal by to doložiť aj stanoviskom dotknutej strany. Zdá sa, že koronavírus ho už fyzicky napadol, a preto jeho odchod do karantény by mohol byť skutočnou a jedinou pomocou pre Slovensko. Tým by mohol aj ukončiť šírenie takých nehorázností, aké produkuje.
Čo pána Bránika na mojej osobe asi najviac irituje, sú dve veci:
1. Môj zamestnanecký pomer v Harwardských investičných fondoch pred 25 rokmi (1995 – 1996).
2. Drzosť zbohatlíka, ktorý chce na tomto zdravotníckom materiáli zarobiť dvakrát. Raz tak, že som ho vyviezol zo Slovenska a druhýkrát tak, že ho doveziem na Slovensko.

Podľa jeho názoru je to iba obrovská nechutnosť a podvod na Slovensku!

K tomu môžem iba povedať, že ochranné prostriedky, ktoré sme Číne dodali, čínska strana hneď aj použila, za čo nám aj mnohokrát poďakovali. Dnes ČĽR po zvládnutí šírenia nákazy vybudovala obrovské nové fabriky, ktoré obhospodarujú celý svet vrátane EÚ.
Zdá sa mu neuveriteľné, že by nejaký podnikateľ nechcel zneužiť situáciu v SR a nechcel sa na tejto pandémii nabaliť. Toto jeho presvedčenie ho vedie i k irónii a zosmiešňovaniu našej ponuky pre premiéra SR, t. j., zabezpečiť nedostatkový materiál pre boj s koronavírusom v SR opätovne z ČĽR.
Keby bol taký schopný investigatívec, za akého sa vydáva, mohol by si overiť naše vzťahy, ale i možnosti zrealizovať takýto projekt. Pisateľ tohto pamfletu je naivný, ak si myslí, že z hľadiska času a súrnosti tohto materiálu ide o nejaký ľahký biznis s obrovským ziskom.
Ušlo mu, že sme v našej ponuke zdôrazňovali, že tento nákup chceme zrealizovať v súčinnosti s miestnou čínskou vládou, a teda za trhové ceny, aké sú v momentálne ČĽR. 
S najväčšou pravdepodobnosťou takéto ceny budú znamenať, že budú najvýhodnejšie, aké sa v súčasnosti na globálnom trhu dajú dosiahnuť.
Kauza „Lúpeže ochranných prostriedkov“ ukazuje na mimoriadne silnú a vážnu úlohu médií, ktoré by mali byť opatrnejšie pri šírení neoverených informácií a hoaxov. Vystresovaní občania takúto pomoc nepotrebujú!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984