Reklama
Reklama

Konzervatívny socialista Eduard Šebo

Počet zobrazení: 7302
Aktualizované 4. 12. 2015Dlhoročný spolupracovník Slova Eduard Šebo sa v poslednom období vyjadruje vo svojich článkoch najmä k utečeneckej kríze. Pri ich „zdieľaní“ na svojej FB stránke k nim pri svojom mene uvádza ako politickú orientáciu: „konzervatívny socialista“.  Na FB stránke k tomu nedávno uviedol: „Asi sa patrí, aby som ozrejmil, čo tým ,básnik‘ myslí.“ Pre čitateľov Slova prinášame celý jeho objasňujúci text.
(red.)


e._sebo.jpg„Prívlastok konzervatívny považujem za veľmi dôležitý rozlišovací znak a to najmä voči oficiálnym eurosocialistom, ktorých považujem aj za jedných z vinníkov súčasných problémov a kríz. Ich koncentrácia na minority a inakosť ich odtŕha od reality a skutočných ľudí. Nepostrehli, že programovo splynuli aj so stranami na opačnej strane politického spektra a stali sa tak naivnou, všeľudovou stranou občanov i kapitálu.
Chcem tým vyjadriť môj postoj, ktorý sa programovo chce zbaviť intelektuálnej výbavy súčasných socialistov, založenej na politickej korektnosti, problémoch minorít a pseudovedeckých empatií, ktorými sa hlásatelia zbavujú zodpovednosti voči sebe a väčšine.
Považujem za dôležité vrátiť sa späť k základnému princípu demokracie, za ktorý považujem právo väčšiny a jej plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia.
Je čas k návratu k zdravému rozumu a k reálnej láske k blížnemu a najmä k pracujúcemu človeku.
Môj postoj je pokusom vrátiť sa späť ku klasikom nemeckej sociálnej demokracie a k ich slávnej sentencii „Cieľ je ničím, cesta je všetkým!“
Táto myšlienka sa ukazuje ako vysoko aktuálna najmä dnes, a to z dôvodu neuveriteľne rýchle sa meniaceho sveta. Najmä vedecké, technologické i ekologické zmeny môžu dnešné sociálne predstavy premeniť zajtra na nepoužiteľný historický inventár.
Vytváranie ďalekých, budúcich, šťastných projekcií nie je tak ničím iným iba falošnou ilúziou, ktorá si vyžaduje spravidla aj veľa materiálnych i osobných obetí, bez skutočného vplyvu na zlepšenie tohto sveta.
Ideovou platformou konzervatívneho socializmu by som rád presvedčil všetkých tých, ktorí sa zaujímajú o „veci verejné“, že idey sociálnej demokracie a socializmu nie sú mŕtve.
Pojem socializmu však nechápem v zmysle akéhosi štátno-politického zriadenia, ale ako ideológiu, ktorá chce riešiť dnešné problémy pracujúceho človeka, ako aj konzumnej spoločnosti.
Konzervatívny socializmus má dvoch základných nepriateľov: chudobného človeka práce, resp. bez práce, ktorému treba pomôcť, a konzumného človeka, zbaveného zodpovednosti voči zemeguli, štátu a svojim susedom.
Chudobný človek je nielen ten, ktorý prispieva ku kríze, pretože nemôže spotrebovávať, ale je aj veľkou záťažou pre sociálny štát.
Je sociálne nebezpečný aj tým, že potenciálne je pripravený k rebéliám a revolúcii, pretože nemá čo stratiť.“
Eduard Šebo
(konzervatívny socialista)

Fotozdroj: https://www.facebook.com/eduard.sebo.7?fref=ts


Všetky články autora týkajúce sa utečeneckej krízy:
Je to náhoda, že teroristický útok v Paríži bol plánovaný v Bruseli?
Európska únia nie je NDR!
Sú pojmy Európska únia a Európa identické?
Otvorená EÚ – dezintegračný program je spustený!
Pani Merkelová - odstúpte, vaša „veľká výzva pre EÚ“ je nekorektná
„Pani kancelárka je nahá“
Toto je Nemecko???
Je Slovensko, V4, resp. stredná Európa rasistickým regiónom?                                                                                                                           

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama