Kiska vcelku zblízka

Fejtón a rozporoch a podlosti
Počet zobrazení: 3584

Andrej Kiska je nádejou na zásadnú zmenu k lepšiemu v našej krajine,“ konštatuje Daniel Lipšic v týždenníku .týždeň (24. marec 2014 – Dajme Slovensku lepšiu tvár: Teraz.)  

Nuž tvár to je sympatická, ale čo to ostaté? To dopĺňa Tomáš Rybár, spoluzakladateľ nadácie Dobrý Anjel vo vyjadrení pre denník SME (11. marec 2014 – Kiska porušil dohodu): „Brutálne porušil dohodu, ktorú sme mali, a tá znela, že nikdy žiadnym spôsobom nebudeme ťahať Dobrého anjela do politiky. Takže... Ale to nie je hlavný dôvod, prečo ho nepodporujem, alebo nemôžem podporiť. Ten hlavný dôvod je, že podľa môjho názoru je absolútne nevhodný na túto funkciu. Myslím, že viem, o čom hovorím, pretože poznáme sa viac ako 15 rokov, sme veľmi, veľmi blízki priatelia, dokonca som [bol] svedok na jeho svadbe, a viem, že sa na to vôbec, ale vôbec nehodí. Dokonca si myslím, že najlepšie, čo by mohol urobiť pre našu krajinu je, keby sa Andrej Kiska prezidentskej kandidatúry vzdal.) ––– Zuzana Petková dodáva (v týždenníku Trend v úvodníku k vydaniu z 29. mája 2014): „Rozdiel medzi prezidentovaním Ivana Gašparoviča a tým, čo nás čaká s Andrejom Kiskom, sa črtá už teraz. Nepochybne prídu začiatočnícke chyby, keďže Andrej Kiska je v politike nováčik a ani s protokolom nemá veľké skúsenosti. Pravdepodobne sa mu bude pri rečníckych prejavoch ešte chvíľu triasť hlas. Ale je tu šanca, že od 15. júna bude mať Slovensko prezidenta. Nielen fanúšika hokeja, ktorý »akoby bol členom Smeru«“. Ach, ten podlý Smer – k tomu len jedno, kto chce psa byť, palicu si nájde!

usa_flag_kiska_cartoon_2.jpg

Karikatúra: Autor

Robert Fico (18. marec 2014 – Andrej Kiska klamal! Má prepojenie na scientológov. Tvrdí premiér Robert Fico. In: Aktuality.sk): „Moje tvrdenia o prepojení pána Kisku na scientológov boli pravdivé. Môže podať trestné oznámenie a ja ho nebudem mať problém vyvrátiť. Pán Kiska je pre mňa bezpečnostným rizikom Slovenskej republiky.“ A ešte raz premiér (v predvolebnej debate RTVS 12. marca 2014): „Nie je žiadne tajomstvo, že ste zarobili peniaze úžerou a dnes úžeru vykonávate v Čechách. Ukážem vám rozsudky. Opakujem: Svoje peniaze ste získali úžerou a za týmto si stojím.“ Tieto slová Robert Fico potvrdil v online rozhovore na portáli denníka Nový čas (12. marca 2014): „[…] zarobil peniaze úžerou na chudobných ľuďoch; v úžere pokračuje v ČR, a podľa jeho spoločníka zneužil charitu na politické ciele […].“ ––– Nuž, ako je to? Prezident či vulgo-prezident?…

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984