Reklama
Reklama

Keď prezidentka povie pravdu

Počet zobrazení: 3784

jiri_srna_caputova.jpgMám pocit, že žijem v krajine, ktorej nerozumiem – povedala rozhorčená prezidentka Zuzana Čaputová tesne po návšteve ružinovskej nemocnice s poliklinikou. Isto, bola plná emócií z toho, čo videla na preplnených covidových oddeleniach s množstvom pacientov na umelej pľúcnej ventilácii. Chladnou ju nenechala ani návšteva vyčerpaných zdravotníkov.

Počas krátkeho vyjadrenia rovno pred zdravotníckym zariadením sa poriadne rozhorčila a nezodpovedným Slovákom odkázala tvrdé slová. Prehrávame. Prehrávame boj s covidom, a to hlavne v tom zmysle, že sme najhorší na svete v počte novo nakazených ľudí na milión obyvateľov, To, čo potrebujeme, je prestať šíriť bludy a tliachať o covide a počúvať odborníkov.“

Pripomenula odporúčanie konzília, že potrebujeme obmedziť mobilitu a zaviesť lockdown. Aj keď ide podľa Čaputovej o nepopulárne opatrenie, momentálne je „absolútne nevyhnutné“. Súhlasím.

Jiří Srna: Kariportrét Zuzany Čaputovej.
Wikimedia.org / CC BY-SA 4.0

Na rozdiel od Čaputovej však odlišne vnímam spoluobčanov, ktorých žena na čele nášho štátu rozdeľuje na „zodpovedných“ a tých, ktorých s opovržlivým hlasom označuje ako „nezodpovedných“... Lebo pre ňu je deliacim plotom jeho propagandistický tieň, rozdeľujúci očkovaných od nevakcinovaných. Najzodpovednejšia je, samozrejme, ona – keďže sa dala pichnúť už tretí raz. Na rozdiel od pani prezidentky, však nepovažujem za čierne prvenstvo vinných nezodpovedných členov politickej opozície a neočkovaných ľudí. Plnú zodpovednosť pred obyvateľstvom, pred Bohom aj pred vlastným svedomím nesie aj ponesie neschopná vládna štvorkoalícia (OĽaNO + SaS + Sme rodina +Za ľudí), ktorá nevie a nedokáže manažovať chod národného hospodárstva, štátnu politiku v mantineloch demokracie a právneho štátu. A už vôbec nestíha pochopiť pandémiu či riešiť jej neblahé dopady. Kvôli nepripravenosti, nadutosti, posadnutosti pomstou, rodinkárstvu a pre kšeftársku pažravosť.

Toto všetko doteraz prezidentka Slovenskej republiky kryla a neschopnú vládu podporovala i podporuje. Spomínam si na volanie istého diktátora, ktorý žiadal vymeniť celý národ. Ako typická manekýnka rovnako Zuzana Čaputová sama seba vidí v centre všetkého diania. Jej chorobná sebastrednosť sa v plnej nahote prejavila i dnes – iba kúsok od aktuálnej hrozivej štatistiky slovenského zdravotníctva ovládaného farma firmami. Oj aká to chudera..., kde a v čom to musí žiť...? Ona, ktorú by v každom inom štáte korunovali za kráľovnú, ktorú by v USA okamžite vymenili za Sochu slobody... No má smolu, keďže žije v „krajine“, ktorej nerozumie. Tak to dnes povedala.

Ja len dodávam, že je to tá istá krajina pod Vysokými Tatrami v srdci Európy, s tými istými obyvateľmi, kde sa dala v polovici roku 2019 ako politická aktivistka zvoliť pri 41,7-percentnej účasti za piateho prezidenta Slovenskej republiky. Ona totiž Slovensko nepoznala ani vtedy, nerozumela jeho obyvateľom a väčšina z nich nerozumela jej, lebo ju ani nepoznali.

Z celkového počtu 4,5 milióna oprávnených voličov získala hlasy len od milióna a pár tisíc navyše z nich. Koho teda treba vymeniť?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama