Reklama

Keď je dobrá aj opozícia

Počet zobrazení: 2597

Škodoradosť niektorých koaličníkov a médií nad nezáujmom o ruskú vakcínu vystriedalo zúfalstvo z klesajúceho záujmu o očkovanie čímkoľvek. Ako ukazuje svet, záujem sa dá kúpiť alebo vynútiť, ale koalícia a médiá sa – nateraz! – vydali cestou, ktorá je im najbližšia. Nedržať sa toho, čo vyhlásili včera. K prezidentke a ďalším maskotom vakcinácie chcú priradiť aj „strany Smer a Hlas ako politické krídla organizovaného zločinu na Slovensku“. (dennikn.sk, 23. 5. 2021) Nikomu už neprekáža ani smerácky volič, o ktorom sme čítali a počúvali, že má nižšie vzdelanie, pracuje zväčša manuálne, pociťuje nostalgiu za životom pred rokom 1989 a neverí, čo sa píše a hovorí o jeho lídroch. Ako by sa teraz hodila jeho poslušnosť! Na priam geniálny ťah, ako vlákať voličov Smeru a Hlasu pod ihly, prišiel poslanec Juraj Krúpa (OĽaNO). Fico a Pellegrini sa vraj dali tajne zaočkovať, ale pred kamerami sa hrajú na rebelantov. Keď člen činohry SND Robert Roth stretol v meste Roberta Fica, „chcel ho udrieť a dať mu päsťou“. (www1.pluska.sk, 17. 6. 2021) Zrejme za to, že predseda Smeru nemal na sebe tričko s nápisom Vakcína je sloboda!

Posivený svedok zrazu nevie, čo má brať vážne. Či novinárovo tvrdenie, že Fico a Pellegrini „hazardujú so životmi ľudí“ (Pravda.sk, 19. 6. 2021) alebo výzvy z Prezidentského paláca i obrazovky, aby sme dôverovali odborníkom. Isteže, nie odborníkom, na akých sa pri Sputniku pasovali expremiér a minister financií Igor Matovič, vicepremiérka Veronika Remišová a minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Médiám sa to znepáčilo iba pri expremiérovi a ministrovi financií, na vicepremiérku a ministra zahraničných vecí si netrúfli. Ich neokríkli, aby sa neplietli do medicíny a radšej sa venovali robote, za ktorú poberajú plat.

Ukázalo sa, že na hodnovernú očkovaciu misiu nedorástli ani odborníci „po vzdelaní a praxi“. Jeden z nich pred spustením vakcinácie žiadal od štátu, aby vytvoril tzv. kompenzačný fond pre možné vedľajšie účinky, ale veľmi rýchlo naň zabudol. Iní odborníci sa iba prizerali, ako premiér podlieha nevestičkám i svalovcom z fitnescentier. Krízový štáb či konzílium pri uzatváraní hraníc očividne rešpektovali, že aj pendleri – od opatrovateliek v Rakúsku po vysokoškolákov v ČR – sú predovšetkým voliči. Členovia štábu i konzília sa ochotne zúčastňovali na odborných diskusiách v médiách. Tak vznešene sa hovorilo a hovorí rozpisu jediného správneho názoru na viac hlasov. Nie div, že posivenému svedkovi sa biele plášte zazdali akési zafúľané. Najmä na pleciach. Akoby od potľapkávania zhora. Nahlas a naplno to povedal Andrej Janco, prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov. „To, čo sa stalo s medicínskou a lekárskou etikou, je katastrofa, pretože stále viac podliehajú politickým tlakom.“ (hlavnydennik.sk, 19. 6. 2021) Bodaj by nepodľahli, keď vrchnosť popri cukre zavše vytiahne aj bič. „Kto hovorí, že potrebujeme masívne očkovanie, je hlupák.“ (dobrenoviny.sk, 13. 1. 2021) Igor Matovič sa takto vyvŕšil na vedcoch, ktorí na prelome rokov nepriamo spochybnili jeho atómovú bombu a druhé SNP.

Politici sa hrali na odborníkov v bielom a odborníci v bielom zakúsili, ako chutí moc. Ktovie, koho to väčšmi obohatilo alebo poškodilo. Aspoňže médiá naisto vedia, že povinnú vakcináciu a prípadný letný lockdown privolávajú dvaja opoziční lídri. Za mediálneho poplašného bubnovania sa posivenému svedkovi zamarilo, že medicína sa vytratila za justíciou, aby spolu závideli matematike. Kde o tom, koľko je dva krát dva, nerozhoduje ani koalícia, ani opozícia, ani prezidentka, ani špeciálny prokurátor, ani médiá, ani mimovládky, ani dav... Zatiaľ.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Blogy a statusy