Reklama
Reklama

Kde sú „západné hodnoty“?

Počet zobrazení: 7443

Západný transatlantický svet zdôvodňuje svoje zasahovanie do záležitostí cudzích suverénnych krajín obranou alebo implantovaním tzv. západných hodnôt. Namiesto podrobnej analýzy toho, čo tieto hodnoty vlastne predstavujú, vystačí pri tom s dvoma slovíčkami: sloboda a demokracia. Už vôbec sa nehovorí o tom, aká sloboda a demokracia pre koho. Po skúsenostiach z posledných rokov by sme mohli konštatovať, že pokiaľ ide o slobodu, tú majú mať predovšetkým všelijakí západní poradcovia a inštitúcie tretieho sektora, ktoré bohato financované západnými, predovšetkým americkými zdrojmi, môžu v krajinách, kde podľa nich nevládne ozajstná sloboda a demokracia, podporovať opozíciu a pripravovať ju postupne na prevzatie moci v príslušných „neposlušných“ krajinách.

irak_basra.jpgFoto: DIVIDSHUB / Creative Commons
„Najslobodnejšia krajina sveta“ (USA) však nemá so slobodou bohvieaké skúsenosti. Najprv nedopriala slobodu Indiánom, potom černochom, zrovnoprávnenie žien a zavedenie všeobecného volebného práva tam tiež trvalo podstatne dlhšie ako v mnohých európskych krajinách. Zato je tam sloboda vyhodiť zo zamestnania človeka, ktorý si dovolil vstúpiť do odborov, sloboda ohlupovať ľudí suterénnou pakultúrou, reklamou a pestovať v nich pocit výnimočnosti USA na jednej a ohrozenosti zo strany beštiálnych a závistlivých nepriateľov Ameriky na druhej strane. Našťastie nielen štát, ale aj radoví občania tam majú zbrane. A tak americkí občania môžu slobodne strieľať po spoluobčanoch, ktorí sa im znepáčia, veď vlastnenie zbraní (ktoré je základnou podmienkou pre ich použitie) je podľa amerického prezidenta „súčasťou nášho životného štýlu!“. Názory na to, čo je demokracia, sú takisto viac než zmätočné. Na jednej strane najväčšej svetovej veľmoci nerobí problém bratríčkovať sa s najodpornejšími diktatúrami (v minulosti v Strednej a Južnej Amerike, dnes napríklad na Arabskom polostrove), na druhej strane politikov, ktorých ich národy vo voľbách zvolili za svojich vodcov, označuje za diktátorov, pretože ich národnoštátna politika nekorešponduje s imperiálnymi záujmami veľmoci. A akáže je to demokracia, keď politici a politické strany sú vlastne len bábkami skutočných mocných, ktorých na Ukrajine a v Rusku nazývame oligarchami a v „slobodnom svete“ korporáciami a koncernami ovládajúcimi predovšetkým finančný sektor.

Podobne je to v poslednom roku aj s uplatňovaním „západných hodnôt“ na Ukrajine. Najprv sa slobodne útočilo na policajtov, potom sa slobodne zvrhol legitímny prezident, slobodne sa vymenili členovia ústavného súdu, aby politický prevrat zlegalizovali, slobodne sa hádzali opoziční poslanci do kontajnerov, aby si nezmysleli prejaviť svoj vlastný názor, slobodne, hoci záhadne začali zomierať príslušníci bývalého režimu, slobodne armáda ťažkými zbraňami decimovala obytné štvrte na „teroristami“ ovládanej východnej Ukrajine, slobodne zásobovala Európu neoveriteľnými rozprávkami, slobodne sa naďalej rozkrádala krajina a slobodne sa falšovala jej história. A západné médiá (vrátane našich, s občasnou výnimkou TA3) každý protinázor slobodne a paušálne označia za ruskú propagandu bez toho, aby použili akýkoľvek konkrétny argument.

Strašná je na tom skutočnosť, že tí Slováci, čo čerpajú informácie len z našich denníkov a STV ani nevedia, že americkú politiku voči Rusku označujú za agresívnu bývalí členovia amerických vlád, významní profesori amerických univerzít, nositelia Nobelovej ceny, ako aj viaceré európske osobnosti, o názoroch ktorých sa v médiách cudne mlčí, aby sa nenarušila „jednota“ západného sveta.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
     

Komentáre

Obrázok používateľa PeterPeter
#1
Peter Krumpál
25. jún 2015, 12:38

Kde sú západné hodnoty vieme !!!

Slovania prebuďte sa !!!

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama