Reklama
Reklama

Kde sú renomované médiá?

Počet zobrazení: 4598

Ak sa chce človek, ktorý sa zaujíma o zahraničnú politiku, dozvedieť niečo o tom, čo sa píše vo svetovým médiách, tak počúva každý deň o 10.15 Slovenský rozhlas 1. Zámerne som myšlienku sformuloval ako, „čo sa píše“ a nie, „čo sa deje“, lebo tieto veci akoby spolu nesúviseli.

Neviem, kto má na starosti prehľad svetovej tlače, no súdiac podľa výberu zo dňa 10. 7.2017 (ale platí to celkovo), ide zasa len o maľovanie čerta na stenu, a nie o seriózny rozbor udalostí. Komentár k stretnutiu Trump-Putin bol plný žlče, logických skratiek a nehoráznych špekulácií. Čo už raz človek počuje z éteru, to si zafixuje a navyše niet toho široko dostupného média, ktoré by dané veci priviedlo na pravú mieru. Tak napríklad – keďže podľa americkej strany „chémia stretnutia fungovala dobre“ – novinový komentár si nemohol odpustiť extempore (prirodzene absolútne falošné), že o chémii by mohol toho veľa vedieť Putin a civilisti v Sýrii. Kto len trocha sledoval udalosti v tejto ťažko skúšanej krajine, si poznámku nemohol pretlmočiť inak ako fakt, že Rusi, prípadne ich „vazal“ Asad používali v Sýrii chemické zbrane proti civilistom. Pri tom sa bežný Slovák (ktorý nečíta vrajkonšpiračné portály, ako je Slovo alebo Parlamentné listy) nemá ako dozvedieť, že použitie chemických zbraní Asadom sa nijako nedokázalo, pretože na objektívnom vyšetrovaní nemali záujem USA.  Poslucháč Slovenského rozhlasu však zasa dostal informáciu, ktorá hrubo zavádza a nemá s pravdou nič spoločné.

Podobne čudná bola aj ďalšia informácia z relácie (čerpaná z izraelského denníka), ktorá vyslovovala poľutovanie nad tým, že v južnej Sýrii po dohode Trumpa s Putinom zavládne prímerie. Veď nie je dôležité, že sa konečne prestane so zabíjaním (prirodzene aj civilistov), hlavné je, že Izrael sa bude teraz cítiť (po upokojení situácie v Sýrii) menej bezpečne.  A napokon sa pýtam. Existujú vôbec nejaké renomované médiá, ktoré by hovorili ľuďom pravdu?

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama