Reklama
Reklama

Karty sú rozdané, esá zostávajú v rukávoch

Počet zobrazení: 2587

Aj keď ešte nepoznáme celé kandidátky strán, predsa sa dá z tej prvej desiatky už trošku analyzovať, o čom to všetko bude. Nové strany, resp. mimoparlamentné strany, stavili, samozrejme, prevažne na politicky nové, no verejne nie úplne neznáme tváre. Tie parlamentné viac-menej stavili na osvedčené mená, aj keď ich poradie poprehadzovali, aby ukázali aspoň kozmetickú zmenu. Odovzdaním kandidátok sa prakticky začína ostrá kampaň. Budú sa tlačiť bilbordy, letáky, kartičky, perá a množstvo iných predmetov na presviedčanie voličov. Do úzadia určite pôjdu programy, viac sa bude hrať na city. Heslá ako: „Nedáme si vziať Slovensko“, „Nenechajte za seba rozhodovať druhých, ale nás“, „My prinášame zmenu a demokraciu do vášho života“, „Len my zaručíme zlepšenie životnej úrovne“ budú dominovať aj nad tými najlepšími programami. Samozrejme, v tomto súboji zohrajú veľkú úlohu aj naše „nezávislé“ a ,samozrejme, demokratické média. Na občanov voličov sa to bude skrátka valiť zo všetkých strán. Strany stavia hlavne na to, že drvivá väčšina občanov je znechutená z doterajšej politiky, tak ju nesledujú, čím, samozrejme, strácajú prehľad. S tým práve strany rátajú. Nie programy, ale útoky na city voličov bude hlavná stratégia strán v budúcoročných parlamentných voľbách. Budú rozhodovať práve tie esá, ktoré zatiaľ všetci držia v rukávoch. Ja osobne sa teším na tieto voľby. Bude zaujímavé sledovať predovšetkým tých, ktorí sú tam už niekoľko volebných období, ako budú hovoriť, že teraz budú iní. Prečo neboli doteraz, o tom asi veľa rozprávať nebudú. A keď aj, tak príčinu určite nájdu.

Ako vždy pravá strana bude mimo môjho záujmu, aj keď ju budem jedným očkom sledovať. No som naozaj zvedavý, s čím a s akou taktikou vyrukuje ľavá strana. Tie nové strany sú zatiaľ pre mňa veľkou neznámou, aj keď Socialisti.sk majú zatiaľ moje sympatie, no počkám si. So zmenou, teda aspoň podľa návrhu bilbordov prichádza aj Smer-SD. „Zodpovedná zmena“ nasvedčuje tomu, že aj v tejto strane si konečne uvedomili svoje chybné kroky a rozhodnutia, o ktorých sa na tejto stránke popísalo v minulosti viac ako dosť. Otázkou zostáva, kto prinesie tú zodpovednú zmenu. Na kandidátke Smeru sú prakticky tí istí ľudia, len majú iné poradie. Niektorí si polepšili, niektorí pohoršili. Rovnako na okresoch som akosi nepostrehol, že by prišlo k nejakej ráznej výmene okresných predstaviteľov. Jediné veľké plus vidím v tom, že konečne už dali nabok niektorých ľudí, aj keď to museli urobiť pod určitým tlakom. No možno sa mýlim a mnohým krivdím. Možno sa naozaj zmenia??? Život ako vždy všetko spravodlivo vyhodnotí.

Každopádne sa však musíme pripraviť na obrovské masírovanie mozgov. Žiaľ, zrejme budú rozhodovať tí, ktorí tomuto masírovaniu podľahnú. Veľmi by som si prial, aby nerozhodovali úsmevy z bilbordov, škatuľky cigariet, nejaké perá, fľaštičky či cukrovinky. Som hlboko presvedčený, že aj napriek poklesu úrovne školstva patríme stále k tej vzdelanejšej časti ľudí na tejto planéte. Srdce aj city patria k životu i k politike. Rozhodovať o budúcnosti krajiny by sme však mali ponechať rozumu, vlastným skúsenostiam a poznaniam.

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama