Idem na maliny, táram voloviny

Počet zobrazení: 3091

Zajac odhodlane vykračuje po čistine a skanduje: „Idem na medveďa, idem na medveďa!“ Zvieratká ho s obdivom sledujú. Z ničoho nič sa pred ním zjaví medveď. „Čo si to hundreš, zajko?“ opýta sa. „Idem na maliny, táram voloviny,“ obíde ho zajac. Ušatého hrdinu posivenému svedkovi pripomenuli koaliční bojovníci proti predsedovi parlamentu za jeho-nejeho diplomovku.

Isteže, Boris Kollár nie je hocijaký súper. A ako naznačil kollárovec Milan Krajniak, hra o fazuľky sa skončila. „Ja som zvedavý, či rovnakým spôsobom budú kriticky vystupovať naši koaliční partneri, prípadne ďalší ľudia aj voči pani prezidentke, ktorá keď boli pochybnosti o tom, ako získala advokátsku licenciu, tak ju vrátila a každý to považoval za dostatočné.“ (hlavnydennik.sk, 28. 6. 2020) Keďže kollárovci neváhali ofrknúť prezidentku, v prípade nutnej obrany by sa určite nerozpakovali vytiahnuť napríklad Kiskovu úžernícku minulosť. Alebo odcitovať Matovičovo predvolebné zdôvodnenie, prečo kiskovci nemôžu dostať ministerstvo vnútra. „Pre mňa je jedno, či je zlodej červený, zelený, či je to Fico alebo Kiska.“ (spravy.pravda.sk, 16. 1. 2020) Zatiaľ čo podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga verklíkuje: Boris-neBoris, z hrušky dolu, Kiskova zástupkyňa na čele strany Veronika Remišová myslí aj na hroziaci krok B. „Hrať takúto ruskú ruletu so Slovenskom a povaliť kvôli tomu vládu by nebolo dobré pre občanov Slovenska.“ (hlavnydennik.sk, 28. 6. 2020) Pretože Boris Kollár najtvrdších oponentov zavetril medzi sulíkovcami, išiel na nich rafinovanejšie. Do debatnej miestnosti v centrále SaS-u hodil mediálny budzogáň. „Ak mám skončiť v parlamente, tak odídem aj z vlády.“ (slovensko.hnonline.sk, 1. 7. 2020) Výsledkom rokovania bolo šalamúnske stanovisko sasistov, aké môžu vypotiť naozaj len politici. Pre nepôvodnosť diplomovky ho vyzvali, aby sa vzdal funkcie predsedu Národnej rady SR, ale vládu nepovalia. „Nie kvôli takejto smiešnosti, ako je opajcnutá diplomovka,“ zdôraznil Richard Sulík. (hlavnydennik.sk, 1. 7. 2020) Zároveň ubezpečili priaznivcov vládnej koalície, že nezahlasujú s opozíciou za jeho odvolanie. Posivený svedok zisťuje, že mu začína byť koaličných poslancov ľúto. Tak by chceli byť pred kamerami statoční, nezahrýzať si uprostred vety do jazyka a riadiť sa proklamovanou zásadou PADNI, KOMU PADNI, ale musia pretrpieť zásadovosť odtiaľ-potiaľ aj pohľad za miznúcim vlastným predvolebným sľubom na zajačom chvoste. Len aby nás nevrátili Ficovi či nevydali Pellegrinimu. Zdá sa, že totožnou starosťou až strachom o nás zahoreli aj médiá.

Kolláriáda prekryla rovnako závažnú systémovú chybu udeľovania vysokoškolských diplomov. Ich všeobecnosť a nezáväznosť. Digitalizáciu spoločnosti môže riadiť spoza ministerského stola absolventka bábkovej katedry. Našťastie prvým zásahom do štátnej počítačovej siete podľa šéfa SIS vyvolala búrku v pohári vody a podľa ministra obrany rozohrala kovbojku. Áno, našťastie, lebo čo keby sa inému ambicióznemu nositeľovi neprimeraného diplomu ušlo teplé miestečko na Úrade jadrového dozoru SR. Mohlo by nám byť riadne horúco...

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984