Reklama
Reklama

Hnutie za SLUŠNOSŤ v hokeji!

Fejtón
Počet zobrazení: 1985

Slušnosť momentálne divoko zúri po Slovensku a cerí na mňa zuby odvšadiaľ. „Buď slušný s nami, inak ťa spolu s vládou zavesíme do prievanu!“ kričí na mňa najviac ústami ľudí, ktorí s ňou doteraz nikdy nič spoločné nemali. Tak som bol nútený sa zamyslieť, čo to tá slušnosť asi je? Zatiaľ ju poznám iba ako heslo, čo prehralo už trojo volieb a teraz prehráva štátny puč. Privrel som oči, uvoľnil sa, a skúsil som si predstaviť, ako asi rozmýšľajú takí ľudia s chabými znalosťami politiky, matematiky a pravopisu, ale zato s ohromným prebytkom emócií... A prišiel som na to!

A ako novopočený znalec slušnosti, musím začať aj ja okamžite konať! Odteraz dýcham a na námestiach stojím len pre toto

Hnutie za SLUŠNOSŤ v hokeji!

icehockey-1.jpg
 

Dlhoročná arogantná nadvláda Medzinárodného hokejového zväzu vyvrcholila chaotickým a nepredvídateľným striedaním výhier a prehier mnohých hokejových tímov a následnými nadávkami porazených. Takýto stav už nemôžeme ďalej tolerovať! Vyzývame preto všetkých hokejistov, trénerov a rozhodcov, aby bezodkladne prijali požiadavky nášho Hnutia za slušnosť v hokeji:

Predovšetkým, hokej je šport pochádzajúci z Nórska. A Nórsko, ako je známe, je najslušnejšia krajina na svete. Je dokonca taká slušná, že ak v nej napríklad rodič povie neslušné slovo pred svojím dieťaťom, alebo nevhodne zakašle, okamžite mu ho štát odoberie spolu so všetkými súrodencami. Považujeme túto nórsku slušnosť za náš vzor a cieľ. Nielen v hokeji!

Požadujeme okamžitý zákaz používania hokejok na ľade. Tieto dávno prežité palice pravidelne zapríčiňujú zranenia hráčov, ktorí ich používajú na buly, podrážanie, páčenie, sekanie, pretláčanie sa, vyhadzovanie puku a dokonca aj na dávanie gólov do súperovej bránky, čo neúmerne frustruje hráčov a fanúšikov súpera. Tento už dávno zastaraný stredoveký nástroj nepatrí do moderného, slušného hokeja a je načase sa ho raz a navždy zriecť!

Trváme na tom, aby obe mužstvá hrali bez brankárov. Príliš často sa stáva, že po aj náhodnom dotyku súperovho brankára sa na vinníka okamžite vrhnú brankárovi spoluhráči a zápas tak stráca slušnosť. Ak z hry vynecháme brankára, stratia obrancovia aj ostatní hráči zámienku ruvať sa a biť so súperom a hokej zostane slušný.

Požadujeme, aby korčule mohli odteraz hráči na hraciu plochu nosiť iba v športovom batohu, v zamatovom puzdre, s plastovými chráničmi a s navzájom zviazanými šnúrkami. Predíde sa tak poškodeniu ľadu, puku, hokejok, hráčov, brankára a najmä bránkovej siete, čo vždy bolo silným zdrojom znepokojenia údržbárov a nežnej časti publika. Kontrolovať stav korčulí v predpísanom puzdre budú pri vstupe na ľad i výstupe z ľadu rozhodcovia.

Aby sa predišlo neprípustnému ovplyvňovaniu hry hráčmi oboch mužstiev, požadujeme, aby puk od začiatku do konca hry kontroloval komisár menovaný Európskou úniou alebo OSN, ktorý ním môže voľne pohybovať alebo ho aj odniesť do Bruselu či Ženevy, ak si to stav hry bude vyžadovať. Komisár nemusí nikomu vysvetľovať svoje rozhodnutia ani pohyby puku, nikto, ani tréneri, nemá právo ho nijak osloviť, interpelovať, kritizovať, ani sa o ňom vyjadrovať. Krivý pohľad naň sa trestá dvomi minútami. Komisár má právo ľubovoľne vymeniť ktoréhokoľvek hráča za hocikoho z publika, vrátane celej jeho rodiny.

Akékoľvek národné farby na dresoch sú neprípustné a teda sa musia raz a navždy zakázať! Pre obe mužstvá odporúčame najmä čiernobiele, prúžkované vzory.

Podávanie rúk po zápase i pred zápasom sa kvôli šíreniu chorôb zakazuje.

Všetky tieto uvedené požiadavky sú iba počiatočné. Naše hnutie bude každý rok usporadúvať medzinárodné konferencie, na ktorých budú môcť všetky neziskové organizácie so slovom „hokej“ v názve predkladať nové a ďalšie predpisy, ktoré povedú k ešte väčšej slušnosti v hokeji. Účasť Medzinárodného hokejového zväzu a iných národných zväzov na týchto konferenciách je vylúčená.

Za čo najväčšiu slušnosť v hokeji zdar!

(Tan Q je hlavný pasák hnutia)

(Nemusím dúfam dodávať, že kto to nechápe alebo nesúhlasí, je xenofób, rasista a geront, čo nepatrí do 21. storočia...!)

Foto: openclipart.org

Priemer: 4.4 (23 hlasov)
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Najčítanejšie

Reklama
Reklama
Reklama