Reklama
Reklama

Filtrácia

Počet zobrazení: 3135


stlpcek_krivan75.jpg

Ak uvážim, že nie len v Donbase, ale aj tu u nás pod Kriváňom, kde je krásny svet, nájdu sa ložiská vzácnych surovín (urán, silikóny, zlato), pritom hodne, povedzme, škrupulózne ložiská, lebo predpokladajú veľmi problematickú technológiu ťažby, zamrazilo ma už dávno. Ale najväčšmi, keď som včera úradujúceho ministra obrany Ukrajiny počul v televízii hovoriť o celoplošnom zhromažďovaní všetkých mužov vo veku 25 – 35 rokov v zberných táboroch mimo Slaviansk. Stalo sa tak okamžite po obsadení Slavianska a Kramatorska vojskami kyjevskej chunty. Už predtým prešlo svetovými médiami niekoľko signálov o budovaní zberných/koncentračných táborov na znovu dobytých vidieckych oblastiach východnej Ukrajiny. Nechcel som to komentovať, bo svojou neuveriteľnou obludnosťou vytvára táto informácia na prvý pohľad dojem propagandistickej provokácie. Dnes je to potvrdený fakt. Včera novopečený minister kyjevských trestných oddielov vyhlásil, že obyvateľstvo separatistických oblastí je potrebné – bezprostredne po zavedení poriadku – „filtrovať“. To znamená: „v nijakom prípade nejde o koncentračné tábory, ale o tábory filtračné“.

Zamrazilo ma znovu. A poriadne. – Nejde totiž o fazuľky, ale o suroviny. A po tejto stránke sme na tom len o málo lepšie než východná Ukrajina. – V diskusnom fóre na portáli anglicky hovoriacej televízie Russia Today (*) som si prečítal zaujímavý názor akéhosi Murmeta: Porošenkovo vyhlásenie prímeria minulý týždeň, to akiste bol reklamný ťah, najmä preto, že reálne sa prímerie neuskutočnilo. Ale rovnakým, starostlivo pripraveným, reklamným ťahom, tvrdí ten istý Murmet, je používanie termínu kyjevská chunta, ktorý je zneužitím neznalosti kultúrnych rozdielností Ukrajiny na Západe.

Z toho mi vychodí, že je tu v hre akási dvojaká ústavnosť – ukrajinská, a ešte aj nejaká iná…

Z toho mi tiež vychodí, že my tu u nás sa „filtrácie“ nemusíme obávať. Až na to príde, zvolí sa iné slovo. Presnejšie slovo, nejako inak zrozumiteľné na Západe. Možno nás potom do selekcie nedovedú pod samopalmi, ale predvolajú nás pod nejakým iným nátlakom, ktorý pravdepodobne bude nátlakom len tu u nás, v našej podtatranskej kultúrnej enkláve.

Navzdory tomu nie som pokojnejší. Stále ide ajslovíčka – ale nie o fazuľky. Budem medzi prvými filtrovanými, už len preto, že ani po Murmetovom varovaní sa nevzdávam presvedčenia, že v Kyjeve sa na jar uskutočnilo nielenže protizákonné prevzatie moci ústavnej vlády, ale aj ovládnutie štátu ozbrojenými pouličnými skupinkami s najpestrejšími ideologickými programami, ktoré nikto nevolil – bojůvky, krásne české slovo!…

Skrutka sa priťahuje. A my stále len bla-bla-bla.
______________                                                                                          

(*) http://rt.com/op-edge/170796-ceasefire-ukraine-slavyansk-military/
 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
     

Komentáre

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#1
Peter Zajac-Vanka
07. júl 2014, 12:09

Obyčajný fašizmus je to, pán Valček

 

Viacerí čo pozorujeme a sme bezmocní sme upozorňovali, o čom má byť tá "filtrácia" ukrajinskej kyjevskej vlády.

My starší si spomenieme na Chile a koncentračné tábory, ktoré boli predsa "humánne", lebo chlapov oddeľovali od žien "šetrne" z domovov a nie streľbou a umiestňovali ich na početných futbalových štadiónoch po celej krajine. Viktor Jara a mnohí neprežili, tí čo prežili, boli "komunistami" v očiach skvelého demokratického Západu a USA, pretože predsa tam nešlo o nič iné, iba umožniť americkým korporáciám podnikať slobodne...

a o čo ide na juhovýchode Ukrajiny?

Rád by som sa opýtal ministra zahraničných vecí SR pána Lajčiaka, ako obhajcu kyjevského režimu, kedy bude chcieť rezignovať - po 10 tisícoch mŕtvych? Po stotisícke mŕtvych? Alebo ak sa ukáže, že filtrácie skutočne po hmotnom vyčistení území okolo Slavjanska a Kramatorska čistia územie i od "ľudského faktora"?

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama