Reklama
Reklama

Eduard Bárány: Ľudské práva a referendum

Počet zobrazení: 4838

V utorok, 3. februára 2015 bol hosťom Klubu Nového slova, pripraveného v spolupráci s Ústavom politických vied SAV a Inštitútom ASA (analýzy, stratégie, alternatívy) JUDr. Eduard Bárány, DRSc., bývalý sudca a podpredseda Ústavného súdu. Podnetom na jeho pozvanie bolo referendum, ktoré sa konalo 7. februára. Vzhľadom na to, že vo svojom vystúpení hovoril o inštitúte referenda v našom ústavnom systéme širšie, považujeme za užitočné uverejniť audiozáznam z podujatia aj po referende. Podujatie moderovala Gabriela Rothmayerová.

p1140300a_uvod.jpg

Zvukový záznam:
Úvodné vystúpenie: Eduard Bárány
Diskusia

SÚVISIACE:
Roman Michelko: Referendum v našom ústavnom systéme
Juraj Janošovský: Právny štát alebo justícia v žolde dekadentného režimu?
Jozef Schwarz: Niekoľko poznámok k referendu

p1140315a_600x400.jpgp1140308a_600x400.jpg


Foto: Emil Polák

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     

Komentáre

Obrázok používateľa anton b.
#1
anton braxatoris
09. február 2015, 13:26

Teorie su pekna vec, skoda ze sa prax nimi neriadi. Ako to bolo s tym referendom v skutocnosti pekne napisal Roman Michelko na hlavnychspravach, citat:

Kampaň pred ním jasne ukázala, že mediálne sa hralo takpovediac na jednu bránku. LGBT lobby akoby dokonale splývala z mainstreamovými médiami. Aliancia pre rodinu bola takmer vytesnená z mediálneho priestoru a ak sa tam dostala, tak vždy sa voči jej názorom hrala presilovka s cieľom vykresliť jej predstaviteľov ako tmárov či nenávistníkov. To samo o sebe však slabý výsledok účasti nevysvetľuje. Fojtikizácia médií (dnešný mediálny hlavný prúd je rovnako nedôveryhodný, ako bol za čias ideologického tajomníka ÚV KSČ Jána Fojtíka) na Slovensku naplno zúri už minimálne od roku 1998, takže občania sú na takýto stav dlhodobo senzibilizovaní. Práve vďaka mediálnej šikane aktivisti Aliancia za rodinu získali status mediálnych štvancov a celkom úspešne obsadili mediálny underground, teda priestor webu a podobne. Nakoniec, nie raz sa stalo, že prostituujúce médiá na Slovensku dopomohli k úspechu tomu, koho škandalizovali. Napríklad, verejnoprávna RTVS svojim zákazom vysielať volebné klipy Aliancie za rodinu ich nevídane spropagovala.

http://www.hlavnespravy.sk/roman-michelko-referendum-vysledky-a-dosledky/542223

 

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama