Reklama

Dvojtýždenník Bojovník 7/2021

Počet zobrazení: 1410

Mladý antifašista Artur Bekmatov v príhovore Chceme trvalý mier? o. i. konštatuje, že v roku 2014 tvorili výdavky SR na zbrojenie 0,99 % HDP, vlani to už boli 2 %... Každý z nás v roku 2020 zaplatili 300 eur za slovenských vojakov v Pobaltí, stíhačky F-16 a helikoptéry Black Hawk.

Titulná fotografia s horiacou rafinériou v Dubovej, ktorú Američania zbombardovali 9 dní pred SNP, uvádza fakty, ako sa Slovensko stalo v rokoch 1944 a 1945 terčom útokov spojeneckého letectva. Riaditeľ Archívu Vojvodiny v Novom Sade Nebojša Kumanović píše o invázii nacistického Nemecka do Juhoslávie pred 80 rokmi.

Stretol som sa s Gagarinom, rozpráva folklorista Marián Čupka príbeh, ktorý prežil v pionierskom tábore s prvým človekom vo vesmíre. Martin Krno v článku Najväčší sovietizátor? Cisár Jozef II. analyzuje nezmyselný návrh zákona o vyhlásení druhého národného cintorína.

Prezident SLK Marian Kollár v obsiahlom rozhovore s Braňom Ondrušom tvrdí: Žiadne oprašovanie. Zdravotníctvo potrebuje zásadné zmeny.

Bojovník prináša spravodajstvo z pietnych aktov pri príležitosti oslobodenia Bratislavy, Senca, Zvolena, Sásovej a Medzibrodu.

Zahraničné témy sa venujú glorifikácii vojnového zločinca v Litve, analógii lynčovania Židov v Nemecku a Afroameričanov v USA v 30. rokoch minulého storočia.

Galéria odboja tentoraz približuje diela výtvarných umelcom, ktorých inšpirovala aj tragédia Krompašskej vzbury (100. výročie).

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Blogy a statusy