Reklama
Reklama

Dôsledné odsúdenie vraždy...

Počet zobrazení: 3924

Po zavraždení ukrajinského opozičného novinára Olesa Buzynu som presnoril internet. Tu sú najzávažnejšie nálezy.

Prezident USA Barack Obama vyzval na dôkladné vyšetrenie vraždy... „V tejto chvíli neviem, čo sa presne stalo. Viem však, že sloboda tlače, sloboda zhromažďovania, sloboda šírenia informácií a základné občianske práva a slobody sú teraz ... v oveľa horšom stave než boli pred štyrmi, piatimi či desiatimi rokmi,“ uviedol Obama.

Západní lídri odsúdili vraždu a naliehali, aby bol zločin dôsledne vyšetrený. Nemecká kancelárka Angela Merkelová je úkladnou vraždou otrasená. Francúzsky prezident Francois Hollande odsúdil vraždu ako hanebnú.

„Pridávam sa k hlasom volajúcim po rýchlom a objektívnom vyšetrení tohto zločinu,“ uvádza sa vo vyhlásení Roberta Fica. 

Poslanci Európskeho parlamentu sa v prijatom uznesení zhodli v názore, že vražda si vyžaduje nezávislé medzinárodné vyšetrovanie...

Ku skupine zákonodarcov EÚ odsudzujúcich vraždu sa pridali aj slovenskí europoslanci. Eduard Kukan (SDKÚ-DS/EĽS) uviedol, že systematické potláčanie opozície sa stáva štandardným postupom politiky...

A tak ďalej, a tak podobne: vlna rozhorčenia je nesmierna, padajú tvrdé slová a požiadavky. S jedným závažným spresnením: ide o rozhorčenie a požiadavky v prípade vraždy Borisa Nemcova na adresu ruskej vlády.

Pokiaľ ide o vraždu ukrajinského opozičného novinára Olesa Buzynu, márne by ste hľadali čo len zmienku od nejakého západného lídra na adresu ukrajinskej vlády. Asi jeho vražda – a nielen jeho – je pre „slobodný, demokratický svet“ , ktorý reprezentujú, dôkazom,  že sloboda tlače, sloboda zhromažďovania, sloboda šírenia informácií a základné občianske práva a slobody sú teraz v oveľa lepšom stave.  A že budú ešte lepšie, až pokiaľ nebude na Ukrajine umlčaný – zastrašený alebo zlikvidovaný – posledný opozičník.

To bude chvíľa, kedy na Ukrajine naše – západné hodnoty – definitívne zvíťazia...

Foto: Z pohrebu Olesa Buzynu, zdroj Pervyj kanal

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     

Komentáre

Obrázok používateľa anton b.
#1
anton braxatoris
20. apríl 2015, 10:57

 

Na Ukrajine vycinaju banderovske eskadry smrti. Len od Noveho roku zavrazdili desiatky ludi, zvacsa novinarov a politikov byvalej strany regionov. Nase "demokraticke" media si take detaily nevsimaju:

Od nástupu „proevropské a demokratické“ Jaceňukovy vlády k moci, dochází na celém území k vraždám civilistů -  ruskojazyčných Ukrajinců. V poslední době se však neskutečně stupňují. Pozornost junty a jejích „eskader smrti“ se nyní zaměřila především na bývalé politiky Strany regionů, novináře a občanské aktivisty „Antimajdanu“. Od Nového roku jich v márnicích skončilo už několik desítek. O nejznámějších případech jsme referovali zhruba před čtrnácti dny. Poutavé na tom bylo zejména to, že vládnoucí oligarchie v Kyjevě se je snažila prezentovat jako sebevraždy. To je ovšem tak nechutné, že jisté "znepokojení" vyslovují už i někteří evropští politici, kteří jinak drží s americkou klikou v Kyjevě basu a krok.

Podle nezávislých zdrojů se na Ukrajinu potichu stěhují celé americké divize včetně tankových jednotek a obrněných transportérů

V uplynulém týdnu vyvrcholila série zločinů, vraždami populárního opozičního politika Olega Kalašnikova a novináře Olese Buzyny. Na rozdíl od dřívější „epidemie sebevražd“ byli oba významní představitelé opozice demonstrativně zastřeleni před dveřmi svých bytů. „Rozvíjíme povstalecký boj proti antiukrajinskému režimu zrádců a přisluhovačů Moskvy. Od této chvíle s nimi budeme mluvit pouze jazykem zbraní, dokud je zcela nevyhladíme,“ uvedli Banderovci ve svém prohlášení hlásícím se k těmto zločinům.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1625-kyjev-se-topi-v-krvi-vrazdy-politiku-a-novinaru-na-dennim-poradku-americke-divize-se-presouvaji-k-ruskym-hranicim-zahadny-naklad-150-tun-americke-diplomaticke-posty-kdy-vypukne-majdan-v-kyrgyzstanu.htm

Obrázok používateľa Milan Antal
#2
Milan Antal
20. apríl 2015, 14:07

.Ukrajinské elity (aj keď všeobecnejšie sa dá povedať, že veľká časť ukrajinského obyvateľstva) ukázali vo viacerých oblastiach, že nezvládli riadenie samostatnej Ukrajiny a svoj vlastný štát si vlastne ani nezaslúžia, pretože sa v podstate správajú ako malé deti, bez štipky zodpovednosti za osudy Ukrajiny.

Aj vraždenie predstaviteľov iných názorových prúdov rozbíja Ukrajinu ako jednotný štát. V týchto dňoch sa 40 spoločensko-politických organizácií Donbasu obrátilo na Francúzsko, Nemecko a Rusko s výzvou zastaviť politický teror na Ukrajine. Vyjadrujú obavy, ak by sa povstalecké oblasti dostali znovu pod správu Ukrajiny, ich obyvatelia by boli vystavení teroru a genocide. Teror proti opozičným prúdom teda jasne rozbíja jednotu a celistvosť Ukrajiny.

Počas posledného roka takýchto krokov rozbíjajúcich jednotu Ukrajiny bolo mnoho. Nie Rusko rozbíja jednotu a územnú celistvosť Ukrajiny, tomu vyhovuje stabilizovaná a celistvá Ukrajina, keďže ide o susedný štát, ale samotní Ukrajinci pod tútorstvom USA.

Tieto dni si proti sebe poštvali Poliakov schválením zákona heroizujúceho ozbrojencov z Ukrajinskej povstaleckej armády (UPA), ktorá má na svedomí vraždy okolo 100 000 Poliakov, aj beštialitu počas tzv. Volynského masakru. Poľsko si pritom robí nároky na západné ukrajinské územia. Ak dôjde medzi nimi k roztržke, je zrejmé, že sa začne otvorene hlásiť k nároku na tieto územia.

Nedávno si poštvali proti sebe Gruzíncov, ak za poradcu vlády pozvali bývalého gruzínskeho prezidenta Saakašviliho. Ukrajinskou poradkyňou sa stala aj Eka Zguladezová, v dobe Saakašviliho pravá ruka ministra vnútra a krátku dobu ako ministerka.

Prizývaním cudzích ľudí do funkcií ministrov a poradcov vlastne ukázali, že samotní Ukrajinci nemajú žiadnych odborníkov, ktorým by zverili do rúk riadenie ukrajinského štátu. Nejde tu ani tak o odbornosť, kompetentnosť, zrejme by sa takí ľudia našli. Problémom je zrejme laxný vzťah Ukrajincov k vlastnej krajine, sú schopní ju rozkradnúť do poslednej skrutky.

Tieto dni ukázali, že si vôbec neuvedomujú historické súvislosti svojho vzniku a existencie. Schválili zákony proti svojej sovietskej minulosti. Zbúrali sovietske pamätníky a sochy Lenina. Pritom za svoj vznik a existenciu vďačia predovšetkým Leninovi, ZSSR. Pred existenciou ZSSR Ukrajina existovala len ako rozdrobená kolónia Poľska. Bez podpory sovietskej moci sebaurčeniu národov by samostatná Ukrajina zrejme nikdy nevznikla. Po VOSR bola sformovaná Ukrajinská sovietska republika,ktorá sa 30.12.1922 začlenila do ZSSR. K Ukrajine boli pričlenené východné oblasti, ktoré dnes povstali proti nelegitívmnemu režimu v Kyjeme. y V r. 1939 bola k Ukrajine pripojená Západná Ukrajina, od r. 1920 okupovaná Poľskom. 29.6.1945 bola na základe zmluvy medzi ZSSR a ČSR k Ukrajine pripojená Zakarpatská Rus. Podporu ukrainizácie Ukrajiny musela priznať aj Wikipédia, ktorá je inak otvorene protisovietska: "Kampaň ukrajinizácie ukrajinského obyvateľstva sa rozšírila do všetkých oblastí života Ukrajinskej SSR. Najuväčší vplyv mala na výchovu a vzdelanie. N arozdiel od padlého cárskeho režimu sa boľševici sústredili na oblasť školstva, kde dodnes vidieť ich výsledky. Ich najväčšie úspechy sa prejavili v oblasti likvidácie negramotnosti. Ukrajinčina bola postupne zavádzaná do dôstojníckych škôl, ba dokonca sa ju museli učeiť aj príslušníci Červenej armády, nakoľko ich ukrajinský národ obvinil, že rusifikukjú ukrajinské obyvateľstvo." Aj samotnej Ukrajinčine sa ukrajinský národ teda učil pod záštitou sovietskej moci.

Popretím svojej sovietskej histórie, ktorá ukrajinský štát utvorila v terajších hraniciach,  si Ukrajinci svoj štát vlastne vymazali z mapy.

Dá sa povedať, že ukrajinský štát a národ sa etabloval za sovietskej vlády, za jeho silnej podpory (dokonca mu bol pod správu pričlenený aj Krym, dnešné ohnisko sporov) po odchode sovietskej moci sa Ukrajina pozvoľna rozpadá. Napriek formálnemu získaniu samostatnosti na ZSSR. ZSSR bol garantom územnej celistvosti Ukrajiny, bez neho tieto garancie pominuli. ,

 

Obrázok používateľa Ivan Špáni
#3
Ivan Špáni
20. apríl 2015, 15:16

Čoho sa aj u nás môžerme dožiť:

 Na Smatanovom statuse, ktorý sa Slkovo zaradil medzi 42 závadných nepriateľských webov smo sa dočítal:

Dalimir Orfanus Na Ukrajine boli za posledne dni popraveni dvaja prominentni opozicni novinari. Kedy sa pan Smatana vyjadrite k tomu? Tvarite sa, ze ste objektivny, ale len letmy pohlad na vasu stranku a diskusie vas usvedcuju z toho, ze ste sa sam stal sucastou propagandy. Vase jednostranne pohlady, uvadzaie klmastiev a lzi a vasa obsesia z Ruska a nenavist voci nemu co tu sirite vypoveda o vasej plytkosti. Prestante sa hrat na objektvneho, vyzerate pri tom velmi hlupo.

Smatana neodpovedal, ale vyjadril sa jeho priateľ a zástanca takto:

Martin Harach Dalimir Orfanus, da sa vobec v kontexte krajiny, ktore je napadnuta - ktora je zatiahnuta do VOJENSKEHO KONFLIKTU - inou krajinou, ktora anektuje casti jej uzemia, nadalej narusa uzemnu celistvost, vedie otvoreny boj s pravidelnou domovskou armadou...hovorit stale o "prominentnych opozicnych novinaroch"? Smrt cloveka je vzdy smutna zalezitost,..len nie som si isty, ci tento cisto zapadny, demokraticky popis na niekoho, kto sa vo vojnovom stave vedome a otvorene stavia na stranu agresora, este da vobec pouzit, p. Orfanus. Ono vo vojnovych stavoch sa totiz zvyknu, ak nie priamo vesat tak aspon slusne strielat, na zaklade odsudenia, uz aj vojenskym polnym sudom v skratenom konani, za vlastizradu...

Z toho ma mrazí, lebo ak sme podľa Smatanu tiež vo voje (hybridnej, informačnej či akej). tak potom kdejaký horlivec môže odbachnúť každého kto dá nejaký link na článok (hoci neutrálny, alebo sa vôbec nezaoberajúci konfliktom) a ďalší horlivci s fanatickým pohľadom to potom budú obdobne ospravedlňovať. Mňa tam napríklad zaradililen preto, že som autorom  Slova, hoci moje články sa k urajinskio-ruskému konfliktu ani písmenkom nezaoberali. Nuž ale keď tiíto fanatici budú räbať les, tak budúlôietať triesky.

Obrázok používateľa Ivan Špáni
#4
Ivan Špáni
20. apríl 2015, 15:35

Keď USA bombardovali v Belehrade televíziu a zahynuli pri tom novinári (a popri tom aj pracovníci čínskeho veľvyslanectva) tak aj naša novinárska organizácia, čijej vtedajší bossovia to ospravedlňovali tým, že išlo o novinárov, ktorí podporovali Miloševičov režim...

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#5
Peter Zajac-Vanka
20. apríl 2015, 16:12

"Tu už prestala sranda..."

Ono to "sranda" nebola už veľmi dlho na Ukrajine, od februára minulého roku, ale celá Európska Únia i USA, Kanada, Austrália, a mnohí ďalší zozápadnelí "demokrati" sa dodnes tvárili, že to nič, to sú len také tie domáce prekáračky...a teraz? Čo teraz na to povedať? Kto sa dokonca v slovenskej politike "kamaráti" s predstaviteľmi kyjevskej moci, ktorá si už anie len nemôže zakrývať oči a uši aspoň formálne pred fašizmom, keďže sa im ten fašizmus tlačí do dennodenného života? Kto si ešte dnes trúfa zo západných politikov pomenovať Rusov za agresorov a za príčinu ukrajinských ťažkostí?

 

Obrázok používateľa Palo
#6
Pavel Novota
20. apríl 2015, 22:55

Myslím že tých "kamarátov" by bolo vhodné aj pomenovať, ako napríklad pánov Kisku, Šebeja ...Ale tých, ktorí sa tvária "spravodlivo", pritom akoby trpeli krátkozrakosťou je podstatne viac.

Obrázok používateľa P.Guman
#7
Pavel Guman
21. apríl 2015, 18:46

"Treba ukrajinofóbom ak už nie zatvoriť ústa úplne, tak ich rétoriku znížiť na nulu. Považujem, že v situácii v akej sa nachádza krajina, nesmú byť ľudia, ktorí vystupujú prakticky priamo proti Ukrajine a proti ukrajinstvu." - náčelník hlavného vyšetreovacieho oddelenia SBU Vasilij Vovk.

Nie, na bývalej Ukrajine vôbec nie je fašizmus.

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama