Reklama

Diktát vlády
v dôchodkovom sporení
i v očkovaní

Počet zobrazení: 2721

Matovičovo-Hegerova vláda pripravuje rôzne reformy, ktoré majú tri zásadné chyby: meškajú, s nikým ich nekonzultujú a spravidla poškodzujú občanov tohto štátu. Ak starší človek počuje o ďalších výdavkoch na zbrojenie, o bačovaní tejto vlády a na strane druhej vidí okolo seba ľudí žijúcich na instantných polievkach a rožkoch, ktoré mnohí nemajú ani ako požuť, keďže im chýba viac ako tisíc eur na zuby, tak to je už skutočná tragédia spoločnosti. Je to nielen na odchod, ale aj na defenestráciu vlády! Každá vláda má totiž takú úroveň, na akej úrovni sa stará o deti, starších a chorých občanov! 

Preto sa v tomto príspevku sústredím na mladé rodiny a seniorov, čo sú dve najohrozenejšie skupiny ľudí na Slovensku, a na problémy súvisiace s dôchodkovým systémom a očkovaním.
 

Antisociálna vláda pripravuje zmenu dôchodkového systému

Dôchodkový systém potrebuje zmenu, nie však tú Krajniakovú. Hádam všetci vieme, že náš dôchodkový systém nie je optimálny a v budúcnosti môže nastať problém s jeho udržateľnosťou. Súvisí to najmä s čoraz menším počtom pracujúcich, ktorí doň prispievajú. Zato však nemôžu súčasní seniori, ktorí si na svoje dôchodky zarobili poctivou prácou. Môže za to kapitalistický systém, ktorý sa tu nastolil po novembri 89. Pôrodnosť sa prudko znížila v porovnaní s generáciou takzvaných Husákových detí, a tak čoraz menej ľudí prispieva do dôchodkového systému. Nízkemu prírastku detí sa niet čo čudovať, veď žiadna vláda za posledných takmer 32 rokov nevytvárala dostatočné podmienky pre mladé rodiny, ako tomu bolo za socializmu. Možno nám to súčasná generácia mladých neuverí, ale vtedy bolo radosť mať deti a dnes je to skôr starosť. Chýbajú najmä lacné nájomné či štartovacie  byty, ktorých je u nás ako šafranu, okolo šesť percent v porovnaní s Rakúskom, ktoré ich má 43 percent. Detských jaslí takmer niet, je nedostatok materských škôlok a tie súkromné sú predražené. Zrušili sa sociálne istoty, časť mladých je nezamestnaná, tí vzdelaní nemajú istotu, dokedy budú mať primerané zamestnanie, mzdy sú často veľmi nízke, novomanželské pôžičky prakticky neexistujú.

Starostlivosť vlád o mladé rodiny, osobitne tej súčasnej vlády, je takmer nulová o čom som v Slove písal v príspevku Daňové blúznenie Igora Matoviča, no a jedným z návrhov pre zlepšenie tohto stavu je chorá výzva Matoviča „Milujte sa a množte sa“. 
 

Diktát vlády aj v dôchodkovom sporení

Tak, ako doteraz nevieme nič oficiálne o Matovičovej daňovej a odvodovej reforme, tak to isté platí aj o Krajniakovej dôchodkovej reforme, ktorá sa s vysokou pravdepodobnosťou skončí tak ako tá prvá – ako deforma.

Najnovší návrh novely zákona antisociálneho križiaka, ako si sám hovorí minister Krajniak, má totiž za cieľ povinné zapojenie mladých do druhého dôchodkového piliera. Ide o koniec slobody sporiteľov v druhom pilieri  cez dve zásadné zmeny v poistení ,a to, že bude povinné a rizikovejšie. Do druhého piliera chce automaticky a povinne nahnať všetkých nových sporiteľov, ktorých zároveň takto donúti prijať predvolenú investičnú stratégiu výhodnú pre správcovské spoločnosti. U súčasných sporiteľov v druhom pilieri zabezpečí postupný presun ich majetku z dlhopisových garantovaných fondov, v ktorých je z 1,6 väčšina, až 1,2 milióna sporiteľov ,do indexových či akciových rizikových fondov.

Kamufluje to rečami, aké dobré to bude pre občanov, no v skutočnosti ide o ich presun do rizika a tým o ich ďalšie zdieranie cez súkromné spoločnosti.

Krajniak koná nie v záujme občanov či zlepšenia dôchodkového systému, ale len v záujme súkromných správcovských spoločností. Naháňa do ich systému mladých ľudí a všetkých núti presunúť vlastné peniaze z konzervatívnych do rizikových fondov. No nepodnikali by ste tak, keď sa vám štát postará o klientov, zákazníkov, ktorí vám prinášajú zisky takmer bez práce? Občania by sa mali búriť proti tomu, aby im štát diktovalm kde si majú sporiť na dôchodok a ako. Takto totiž robí štát z ľudí nesvojprávne indivíduá.
 

Nehorázne excesy voči seniorom v súvislosti s očkovaním

Vláda sústavne dehonestuje a ponižuje dôchodcov. Bežní občania vyjadrujú rozhodný protest proti uvažovanému povinnému očkovaniu ľudí nad 60 rokov. Arogantná a protiľudová vláda chce svoju neschopnosť bojovať proti koronavírusu prekryť očkovaním detí a povinným očkovaním seniorov. Koaliční ministri si asi neuvedomujú, že nie všetci ľudia sú Matovičove ovce a netreba im diktovať, čo a ako majú robiť.

V súvislosti s očkovaním sa neustále opakujú a dokonca stupňujú útoky koaličnej vlády voči seniorom. Začala to Anna Zemanová, predsedníčka poslaneckého klubu SaS, keď vyhlásila, že dôchodcov treba očkovať medzi poslednými, lebo nie sú pre spoločnosť ekonomickým prínosom. Najbrutálnejšie to vyjadril Igor Matovič, ktorý priznal, že na koaličnej z-rade sa o úmrtiach seniorov vyjadrujú v zmysle, no a čo, aspoň ušetríme na dôchodkoch! To hovoria o ľuďoch, ktorí na rozdiel od týchto potrimiskárov celý život poctivo pracovali a vytvárali skutočné hodnoty, z ktorých ešte stále žije táto spoločnosť.

Vláda ako vždy vydiera občanov. Najnovšie minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a vláda OĽaNO uvažuje o povinnom očkovaní ľudí nad 60 rokov, t. j. prevažne dôchodcov. Pán generál si pomýlil spoločnosť s armádou, pretože len tam platia rozkazy a príkazy. Podľa neho dôchodcov možno očkovať čímkoľvek, aj Sputnikom V, ktorý nie je registrovaný a nechce sa ním dať zaočkovať ani on, ani minister ministrov Matovič.

Ak chcú zaviesť povinné očkovanie, tak by to mali uplatniť len a len na vládu, pretože podľa toho, ako sa správa a koná predseda a ministri, sú všetci nakazení, nie však vírusom Covid 19. To oni a nie dôchodcovia ohrozujú spoločnosť a likvidujú demokratický, právny a sociálny štát. Svoju neschopnosť a nekompetentnosť riadiť krajinu, dosiahnuť aspoň 60-percentnú zaočkovanosť, chcú zakryť očkovaním detí, ktoré to podľa odborníkov vôbec nepotrebujú, a povinným očkovaním seniorov. Pritom stále ide o viac či menej experimentálne vakcíny. Takéto pokusy „našej“ vlády pri testovaní a očkovaní ľudí mi pripomínajú známeho nacistického lekára Josefa Mengeleho, ktorý chcel tiež ľuďom „dobre“.

Povinné očkovanie by bolo zásahom do osobnej integrity, slobody a základných ľudských práv seniorov. Bolo by nielen protiústavné, ale i neľudské. Ľudia v tomto veku sú na rozdiel od vládnych politikov rozumní a zodpovední, vedia, čo je dobré pre nich, ich rodiny i pre spoločnosť. Ak takýto návrh prejde, viaceré strany ako Smer a Hlas SD vrátane hnutia Socialisti.sk budú vyzývať k občianskemu odporu, neposlušnosti a demonštráciám, ktorých zavŕšením by malo byť referendum o predčasných voľbách.
 

Je zarážajúce, že vláda i médiá mlčia o zákaze povinného očkovania v EÚ

Rada Európy (COE) ako medzinárodná organizácia, ktorej hlavným cieľom je ochrana ľudských práv, rozhodla v rezolúcii č. 2361 (2021) o zákaze povinnosti očkovania všetkým členským štátom vrátane SR. Očkovanie nie je povinné a na nikoho nesmie byť vyvíjaný politický, spoločenský ani iný tlak, aby sa nechal zaočkovať, ak si to neželá urobiť sám. Samotný fakt, že odmietnete očkovanie, sa nesmie použiť na diskrimináciu pracovníkov alebo kohokoľvek, kto nie je očkovaný! Členské štáty musia zabezpečiť, aby občania boli informovaní o tom, že očkovanie nie je povinné a že na nikoho nesmie byť vyvíjaný politický, mediálny, spoločenský alebo iný tlak, aby bol očkovaný, ak si to neželá a ani takúto osobu nijak obmedziť. Sloboda nesmie byť totiž nikdy a ničím obmedzovaná. Dokonca štáty majú zabezpečiť odškodnenie za neprimerané škody spôsobené očkovaním.

Teraz chce zaviesť Ústredný krízový štáb a vláda napriek rezolúcii EÚ diskriminačné opatrenie, pri ktorom cestovať do zahraničia môžete len s očkovacím preukazom, inak budete čeliť sankciám a obmedzeniam. Už len čakám, kedy to bude podmienka aj pre vstup do manželskej postele, veď od takejto vlády by to vystalo.  Môžeme sa však len domnievať, že takáto podmienka nebude pri vstupe na psychiatriu, lebo tam sa chystajú, podľa toho ako sa správajú, viacerí členovia vlády a parlamentu.

Sarkasticky by som k očkovaniu ešte dodal, nechať sa očkovať proti Covidu len preto, aby som mohol cestovať, je podobné ,ako nechať sa zmrzačiť len preto, aby som mohol parkovať na mieste pre invalidov.
 

Vláda patrí na politické smetisko

Vláda ktorej nedôveruje 77 percent a „ministerskému predsedovi“ Matovičovi až rekordných 87 percent občanov ešte stále likviduje, čo sa len na Slovensku  dá. Pripravuje a schvaľuje protiľudové zákony, ako sú daňová reforma či zmeny v dôchodkovom systéme. Deštrukciu právneho a sociálneho štátu, porušovanie ústavy a zákonov, obmedzovanie ľudských práv a slobôd, rozklad bezpečnostných zložiek či ožobračovanie ľudí prekrýva pseudobojom proti korupcii, podvodom či mafii, ktorej je však sama sčasti súčasťou. Táto koalícia hochštaplerov, aj keď patrí na politické smetisko, dobrovoľne neodíde od svojich korýt, a preto jediná legálna a demokratická zmena môže nastať len referendom a predčasnými parlamentnými voľbami.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Blogy a statusy