Reklama
Reklama

Ďakujeme, pani prezidentka, ale...

Počet zobrazení: 2397

Keď posivený svedok počúval potlesk lekárskych profesijných združení, predstaviteľa miest a obcí i politika Petra Pellegriniho za „priamy, jasný a zodpovedný postoj pani prezidentky“, zapochyboval, či z obrazovky počul to, čo oni. Jemu sa totiž zdalo, že nám opäť podala dar aj nedar, ktorý zaplieskal krídlami a odletel. Trvala na dobrovoľnej účasti na testovaní, ale podobne ako premiér nás rozdelila na zodpovedných a nezodpovedných. Upustenie od sankcií za neúčasť žiadala iba pre tých, „ktorí sa z objektívnych dôvodov na test nedostanú alebo ktorí naň nemôžu prísť“. Tých nezodpovedných, ktorí sa držia dobrovoľnosti, pochybujú o vhodnosti rýchlotestov alebo ich odplašil spôsob komunikácie zo strany vlády, hodila napospas už ani nie tak úradom alebo šéfom firiem či inštitúcií, ako zodpovedným a iniciatívnym kolegom na pracovisku. Po mediálnom a statusovom drile matovičovskejším od Matoviča.

Posivený svedok sa len pousmial: dobré ráno, pani prezidentka! Veď signály o nepripravenosti megalomanského projektu zachytila už dávnejšie. Preto predsa požiadala o zvolanie Bezpečnostnej rady SR. „Vládu som tiež upozornila na sťažnosti samospráv, že sa im nedostáva dostatok informácií a pomoci.“ (prezident.sk, 20. 10. 2020) K spokojnosti Igora Matoviča na brífingu zároveň poznamenala: „Tak ako majú Ozbrojené sily SR vysoký kredit, tak ho potvrdzujú aj v rámci tejto prípravy, myslia na každý detail. Vláda problémy rieši.“ (slovensko.hnonline.sk, 20. 10. 2020) Kde sa to teda zvrtlo, že deň pred spustením operácie náčelník generálneho štábu v Prezidentskom paláci skonštatoval len 60-percentnú pripravenosť? Alebo to nebolo ružovejšie ani po zasadnutí bezpečnostnej rady? Nezabudla hlavná veliteľka ozbrojených síl na známu a osvedčenú zásadu: dôveruj, ale preveruj?

Treba prezidentke uznať, že svoj príhovor začala razantne. Až sa posivený svedok zľakol, či to vydržia múry vládneho paláca a dvoch ministerstiev. No namiesto toho, aby zbabranú akciu odtrúbila, pozvala nás do šoru pred odbernými strediskami. Dokonca aj rovnakým slovníkom ako premiér či lídri koaličných strán. Medzi nami: mohla ju stopnúť, keď deň predtým predsedníčka EK Ursula von Leynová vyhlásila, že „masové testovanie populácie bude kľúčom k riešeniu pandémie“? Odkázala nám to počas videokonferencie lídrov EÚ o rýchlotestoch a distribúcii vakcín. (spravy.pravda.sk, 29. 10, 2020)

Ktovie, či Slovensko nie je „pilotnou Oravou“ pre ľudnatejšie štáty Európskej únie...

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama