Reklama
Reklama

Čierny Peter (Pellegrini)

Počet zobrazení: 2822

Keď sa Boris Kollár otriasol z kritiky, že svojou vlažnosťou udržal Petra Pellegriniho a jeho vládu pri moci, Čierneho Petra hodil bývalému prezidentovi. „Tak pán Kiska je potom zodpovedný za to, že Pelegriniho vláda vznikla.“ (https://spravy.pravda.sk, 17. 9. 2019) „Ako prezident som jasne po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej povedal, že buď príde k zásadnej rekonštrukcii vlády alebo k predčasným voľbám. Ak by som to nepovedal, dodnes by vládol Fico,“ zaznela okamžitá odpoveď. Andrej Kiska zároveň pripomenul, že „ani pri rokovaniach s opozičnými stranami sa neukázala sila, ktorá by dokázala presadiť predčasné parlamentné voľby“. (Tamtiež.) Škoda len, že si pán exprezident nespomenul, ako v Grasalkovičovom paláci koketoval s myšlienkou úradníckej vlády...

Spomenul si na ňu rozmáchnutý Boris Kollár, keď sa zbavoval Čierneho Petra: „Lebo, ak by ju (Pellegriniho vládu, pozn. aut.) nevymenoval, tak by bola úradnícka vláda....“ Ukázalo sa však, že problémy s pamäťou má aj Boris Kollár. „Opozičné hnutie Sme rodina odmieta úradnícku vládu a je za predčasné voľby,“ vyhlásil po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom v roku 2018. (https://domov.sme.sk) Rovnako Igor Matovič považoval za jediné správne riešenie „zveriť rozhodnutie do rúk ľudí v predčasných voľbách“. (Tamtiež.) Predčasné voľby alebo úradnícka vláda, túto dilemu riešila aj Republiková rada strany Most-Híd. Žiadala predčasné voľby, ale „dohodnúť sa chce na nich s koaličnými partnermi. Ak dohoda nevznikne, odíde Most-Híd z vládnej koalície.“ Za predčasné voľby sa už vyslovili všetky strany okrem Smeru. (Zdroj: https://komentáre.sme.sk) A okrem nadstraníckeho prezidenta so straníckymi ambíciami. Na pobavenie občana nedočkavo rátal noci a dni do vypršania prezidentského mandátu, tak, ako ich deti rátajú do príchodu Mikuláša a Ježiška. Ešteže ho chápalo hnutie Za slušné Slovensko a po špičkách sa vytratilo z námestí!

Hoci išlo o krátku „prestrelku“ medzi Kiskom a Kollárom a o udalostiach, ktoré sa udiali nedávno, takmer včera, občan bol v strehu. A opätovne sa potvrdilo, že slovo politika má ďaleko k slovu chlapa, pravdu povie, len keď sa pomýli alebo preriekne. Obávam sa, že to nespôsobuje predvolebná horúčka. Obávam sa, že predvolebná kampaň sa stáva prehliadkou najúspešnejších čísel, ktoré strany nacvičili a predvádzali v spolupráci so spriatelenými médiami. A ktovie, či sa pod Tatrami nedožijeme svetového unikátu: tlačené alebo elektronické médium vyzbiera desaťtisíc podpisov a vstúpi priamo do boja o moc v parlamentných voľbách. Isteže, z úzadia riadené nejakou stranou a jej záujmami. A vyhlási vojnu médiám v straníckom područí. Tak ako oligarchovia, ktorí si založili strany, vyhlásili vojnu oligarchii za paravánom a jej zhubnému vplyvu na politické dianie.

To sú paradoxy, povzdychol by miláčik kaviarne Václav Havel!

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama