Reklama
Reklama

Bez hodnôt a mantinelov

Počet zobrazení: 2913

To, čo sa na našej politickej scéne deje už vyše dvoch mesiacov, je silný tabak aj pre tých najvášnivejších fajčiarov. V kútiku srdca som veril, že by mohol prísť čas na akési politické prepriahanie a do politiky by mohli prísť slušní, zásadoví a hodnotoví ľudia. Čím viac sa blížime k voľbám, tým môj optimizmus neuveriteľne klesá. No a po tom, čo najnovšie predviedli páni Procházka a Matovič, už tomu aj prestávam veriť. Sám seba sa pýtam, kde sa dá ešte v slovenskej politike klesnúť. Samozrejme, spomínaní páni sú na svoje predstavenie v médiách nesmierne hrdí a pyšní. No a občan volič, ten sa nestačí čudovať. Keby to nebolo všetko do plaču, keby sme na toto nedoplácali všetci, tak by to bola celkom slušná komédia, lebo nijak inak by sa toto politické divadlo nedalo nazvať.

nespievaj.jpg

Úbohosťou, ktorou sa obaja páni prezentovali, jasne dokázali, že im ide len o jedno, udržať sa v politike za každú cenu aj na úkor podrazov, tajných nahrávaní, vzájomných kšeftov a osočovania. Veď ako sa len dá chápať, ak niekto jedným dychom nazve niekoho špinou a hneď druhým dychom dodá, že je s ním ochotný v prípadnej budúcej vláde spolupracovať? Ako môžem niekomu veriť, keď sa musím báť, či ma tajne nenahráva a nahrávku je schopný zneužiť. Na tomto by mala byť postavená budúca vláda? Na vládnutí bez pravidiel, hodnôt, mantinelov a vzájomnej dôvery? Do takejto politiky by mali ísť slušní a čestní ľudia, aby sa za štyri roky zašpinili? To sme už naozaj odsúdení na dlhodobé trpenie politikov bez chrbtovej kosti? Otázky, otázky a žiadna nádejná odpoveď.

Iste, každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. No naozaj si státisíce čestných, poctivo pracujúcich ľudí takýchto politikov zaslúžia? Do čerta aj s takým systémom. Akú má mať bežný občan dôveru k úradom, súdom či polícii, keď ju samotní poslanci spochybňujú? Ako máme vnímať slová poslanca, ktorý verejne hovorí o stranách, ktoré rozkradli tento štát a nikto nie je potrestaný. Alebo štát je dovolené rozkrádať?

Nie, už dosť, lebo by som mohol napísať to, čo by ma mohlo veľmi mrzieť. Už len jedna myšlienka k voľbám. Ak by som mal parafrázovať slová p. Matoviča, tak si budeme môcť vybrať medzi tými, čo rozkradli tento štát alebo špinami, nahrávačmi a politikmi bez hodnôt, zásad a pravidiel. Takže budeme si musieť asi vybrať to menšie zlo. Škoda len, že momentálne neviem, ktoré to je.                                                         

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     

Komentáre

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#1
Peter Zajac-Vanka
07. máj 2015, 00:01

Kto oceňuje tie články? Matovič? Či Procházka?Všimol som si, že tu funguje "hodnotiaca komisia" akoby prizvaná tými, ktorých vždy článok "zabolí"...už to svedčí, že autor "zaťal do živého".

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#2
Peter Zajac-Vanka
07. máj 2015, 09:32

Dík, to už je iné ako to včerajšie "ocenenie za jedna".

K téme: ešte bude veľa takých zástupných tém akou bola táto. Hádku dvoch "kamarátov" kvôli penazom, priam "reality-šou", fuj. Až sa začnú hádať kvôli chudobe a nezamestnanosti, potom im budeme venovať pozornosť. Ale je dobre, že to Ľubo takto uviedol - toto je teraz naša pokroková pravica.

Obrázok používateľa Juraj
#3
Juraj Purgat
14. máj 2015, 21:44

Ak "konfrontácia" Procházka-Matovič bolo trapné šou, potom "politické popravy" dvoch neposlušných poslancov (Kuffa, Kvasnička) v podaní Matovič - Fígeľ, týchto "demokratov nemajúcich páru vo svete", svedčí o ich do neba volajúcom farizejstve.  Potvrdili, že pojmy s ktorými sa tak oháňajú ako je čestnosť, svedomie, zodpovednosť atď.  sú len pozlátkou na zaslepenie naivných ľudí, lebo ak niekto z ich radov takéto hodnoty bez ich zvolenia prejaví, stáva sa čiernou ovcou, ktorá si nezaslúži byť v spoločnom košiari, a musí "dobrovoľne", alebo na  základe rozhodnutia "svätého grémia" neomylných násilne košiar opustť!

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama