Reklama
Reklama

Baltská ulica 47

Počet zobrazení: 2697


berlin_1945_hlavicka.jpg

Angela Merkelová – podľa agentúry Reuters – vo štvrtok večer v telefonickom rozhovore poradila Porošenkovi aby „nestrácal zmysel pre proporcie“. [1] V celkom jednoznačnej geopolitickej situácii veľmi nejednoznačné slová… Jedni si pomyslia, že kancelárka nabáda úradujúceho ukrajinského prezidenta, aby zmiernil svoj postup voči protestujúcim občanom, druhí naopak: Ak totiž vo svojich úvahách vychádzame z predstavy, sugerovanej roky populácii celoplanetárnou korporátnou propagandou, že Rusko už začalo anexiu Európy (geniálne predvídanú Trumanovými poradcami už roku 1945), potom Porošenko postupuje veľmi mierne… V tomto kontexte je teda Merkelovej výrok obyčajným chuligánstvom: Len daj, Petro, Putinovi riadne do držky!

Samy osebe však tieto slová ešte nevytvárajú čachrársku Veľkú Lož, ktorú dal do vienka technikám propagandy Adolf Hitler v známej učebnici násilia Mein Kampf , kde sa píše – v kocke: Vo veľkej lži je vždy určitý potenciál dôveryhodnosti, pretože masu možno manipulovať na hlbokej emocionálnej úrovni ľahšie, než na úrovni vedomia či vôle. Obyčajní ľudia sú zvyknutí na drobné klamstvá, sami ich často využívajú, ale že by niekto premyslene vyfabrikoval naozaj Kolosálnu Lož, to im ani na um nepríde. [2]

Mediálna prax druhej polovice 20. storočia urobila z tejto poučky princíp. Ten dostal vznešené americké meno Big LieVeľká Lož. Dnes sa ukazuje, čo to znamená pre našu dobu:

ASouth China Morning Post 31. marca 2014 napísal: „Rusko dnes čelí podobnej diplomatickej situácii ako Čína po rozohnaní pro-demokratickej revolúcie na námestí Tienanmen roku 1989. […] V tom čase USA a niektoré európske krajiny bojkotovali Čínu v oblasti vývozu zbraní a vojenských technológií pod zámienkou porušenia ľudských práv.“ [3] – Logicky by však analogickej situácii mal čeliť Kyjev. Majdan – ukrajinský Tienanmen – je v Kyjeve, nie v Moskve. V Kyjeve, nie v Moskve, utopili oprávnené rozhorčenie ukrajinských občanov v krvi. Tam, v Kyjeve, nie v Moskve, zvíťazili nad demokratickým systémom – lož a nenávisť. Tohto čínskeho významového posunu sa však chytili všetky korporátne/svetové médiá – a odvtedy aj na Slovensku je to tak: Rusi valcujú bezbranných Ukrajincov… To nie je contradictio in adiecto – chyba úsudku – to je naša známa die Grosse Lüge. Už dávno by však odumrela, ak by sa na ňu nenadväzovalo novými a novými aktualizáciami:

B – Včera ráno zasiahol 122 milimetrový delostrelecký granát obytný domček v ruskej časti Donecka, na Baltskej ulici číslo 47, v ktorom zahynul jeho obyvateľ Andrej Šuliatov (ročník 1967). Údajne to bol granát ukrajinský. Čo môžeme vedieť? – Ale ťažko si vieme predstaviť, že by Rusko chcelo vyprovokovať svetovú vojnu rozbombardovaním drevenice v rusko-ukrajinskom pohraničí, nejaký kilometer od ukrajinsko-ruského pohraničného prechodu Izvarino. (Dve ďalšie obyvateľky domu boli ťažko zranené – nad ránom, pred nedeľnou kávičkou a pirôžkom…) – Dnes o tom informuje Interfax, s odvolaním sa na denník Kommersant a kremeľské zdroje – [4].

C – Včera ráno, krátko po udalosti, predvolali ukrajinského charges d’affaire na Ministerstvo zahraničných vecí RF v Moskve a odovzdali mu ostrú protestnú nótu, podľa ktorej Rusko bude po podrobnej analýze tejto udalosti (a ďalších predchádzajúcich narušení suverenity ruského územia) ostro reagovať, a to s „nezvratnými dôsledkami“. [5]

D – Včera ráno dalo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí médiám vyhlásenie, podľa ktorého je toto všetko „absurdným výmyslom“ Kremľa, pretože je „úplne vylúčené, aby ukrajinské vojská ostreľovali územie Ruska“. Tragédiu označili za dielo rebelov, ktorí chcú vyprovokovať Moskvu k vojenskej akcii. Porošenko, na dôvažok či naopak, obvinil Rusko z porušovania územnej celistvosti Ukrajiny. [5] – Už ani nebanujeme, že Porošenko stretnutie s Putinom na futbalovom šampionáte – naplánované na včera – zrušil, a to tak, že jednoducho neodletel do Brazílie.

E – Včera ráno – a to je ten horký bonbónik na tomto beztak nestráviteľnom koláči – Reuters [5] uvedené nedeľné udalosti komentuje slovami: „Militaristická [!!] reakcia Moskvy na cezhraničné ostreľovanie vyvoláva znovu vážne obavy z ruskej intervencie [na územie Ukrajiny], aj napriek tomu, že Putin pôvodne stiahol desiatky tisíc vojakov zhromaždených na hranici s Ukrajinou.

A sme na začiatku: Len im dajte do držky! – Alebo nech mažú – predbežne – za Ural…
_____________________

1 – http://www.reuters.com/article/2014/07/11/us-ukraine-crisis-germany-idUSKBN0FG12P20140711
2 –  "Project Gutenberg of Australia - Mein Kampf tr. James Murphy"
3 – http://www.scmp.com/news/china-insider/article/1458594/sanction-hit-russia-faces-similar-problemsto-china-after
4 – http://www.interfax.ru/385521
5 – http://www.reuters.com/article/2014/07/13/us-ukraine-crisis-idUSKBN0FI09I20140713

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     

Komentáre

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#1
Peter Zajac-Vanka
14. júl 2014, 15:21

Čo už len ako zareagovať...ani to sa nedá....existuje pojem :"nebezpečné známosti...." teraz ide o to, kto už zošalel a kto sa iba naštve a kto to prvý spustí...

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#2
Peter Zajac-Vanka
14. júl 2014, 15:22

...názov článku je ozaj príznačný: Ako Sarajevo 1914...

Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama