Reklama
Reklama

Anča, ja mám stranu

Počet zobrazení: 3054

Keď počúvam lídrov novej, strednej, starej i staronovej (Miroslav Beblavý) opozície, do uší sa mi vkráda Kubova replika o nožíku v podaní Jozefa Kronera. Dá sa pri pohľade na nich nemyslieť na hrdinu známej veselohry, keď sa nedokázali stretnúť na tlačovej besede na bratislavskom Námestí SNP? (16. 8. 2019) Igor Matovič priznal, že Kiska mu poslal dve esemesky, či „nemám chuť a čas na kávu s ním v pondelok alebo vo štvrtok. Neodpovedal som mu na ne hneď, lebo som chuť nemal.“ (https://www.cas.sk, 17. 8. 2019) Podľa toho istého zdroja chcel Richard Sulík na Kiskov stredajší email, ktorý neobsahoval ani zmienku o chystanej tlačovej besede, reagovať v piatok... Ale to sme sa už od Michala Trubana, Miroslava Beblavého, Andreja Kisku a Alojza Hlinu dozvedali – a s nami aj Sulík a Matovič –, ako je opozícia „pripravená prevziať zodpovednosť za Slovensko“. Kto mal na starosti organizačné zabezpečenie akcie? Všetci, a nikto? Veď sa prezvoníme?   

Ich spriaznené médiá to netrápi, lebo rozbehnutá volebná kampaň je ako stvorená pre Kubov. Nijaká súťaž programov, stačí sa pred kamerami dojať alebo rozčúliť nad niektorou Kočnerovou vetou z uniknutých vyšetrovacích spisov. Nejaké percentá do prieskumov prinesú aj výkriky počas osláv 30. výročia Víťazného novembra, napríklad, kto ukradol a zhumpľoval revolúciu. Nuž kto, ak nie Fico, resp. stará, teda „kočnerovská“ generácia politikov. Iba po jednej Kočnerovej esemeske zatiaľ nik nesiahol. Ani Smer, ktorému jej text mastí brucho, ale musí mlčať, lebo až priveľmi spochybňoval obsah uniknutých a selektívne publikovaných policajných materiálov. Rovnako prekvapuje, že sa proti predmetnej esemske nik neohradil. Dokonca ani hnutie Za slušné Slovensko, ktoré podobným podozreniam už čelilo a dôrazne ich odmietalo. „Každopádne Sorosovu ruku je dnes na Slovensku silno cítiť,“ napísal Kočner Zsuzsovej 10. marca 2018. (https://dennikn.sk, 19. 8. 2019) Alebo je táto esemeska menej závažná a burcujúca, podľa hesla, že aj veľmajster Kočner sa utne?

Ako sme sa dnes dozvedeli, „strana SaS sa sporila (na staromestskom úrade, pozn. aut.) s hnutím OĽaNO a iniciatívou Za slušné Slovensko, kto na Námestí SNP 21. februára 2020 zorganizuje spomienku na druhé výročie vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Nevedeli sa dohodnúť, tak rozhodol žreb zo škatule od topánok. Rezerváciu námestia nakoniec vyhrala v unikátnom žrebovaní strana SaS.“ (https://spravy.pravda.sk, 22. 8. 2019) Isteže, vyvolalo to závisť a prelietli aj štipľavé poznámky, veď ide o spomienkové podujatie osem dní pred parlamentnými voľbami. Ale netreba sa znepokojovať nad opozičným táborom, lebo čo Ján a Martina rozdelia, to Fico spojí!

Pre politikov sme Kubami my, aspoň tak sa k nám správajú. Ale prečo z nás robia Kubov dozorujúci prokurátori pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej? Nie je to tak dávno, čo sa generálny prokurátor SR Ján Čižnár rozhorčil nad unikajúcimi materiálmi z polície, a dvojica prokurátorov na ich základe verejne „odporúča ľuďom, ktorí sú v Kočnerovej komunikácii, aby to prišli vysvetliť ešte teraz, pretože neskôr to môže byť zásadným spôsobom v ich neprospech.“ (https://dennikn.sk, 19. 8. 2019) Majú po tomto varovaní utekať na políciu aj najčerstvejšie mená z Kočnerových esemesiek či hovorov: Dominika Cibulková, Veronika Zuzulová a Peter Sagan? Nebodaj i pán Soros, aby sa včas vyvinil z prípravy protivládneho puču?

Že by nás v boji za slušnejšie, lepšie, transparentnejšie, spravodlivejšie, demokratickejšie a európskejšie Slovensko dobehla ďalšia klasická perla? Kocúrkovo?          

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama