Reklama
Reklama

Aktualizovaný manuál slušnosti

(pre všetkých okolochodníkov námesťových) FEJTÓN
Počet zobrazení: 5093
Na námestiach sa nám stále hromadia slušňáci a celkom slušne stupňujú svoje požiadavky. Ak ste ešte neboli, a chcete, prečítajte si tento aktualizovaný manuál, aby ste presne vedeli, o čo tam ide:

V prvom rade, vytrvalo odmietajte všetky pokusy o definíciu slušnosti. Jej krása je totiž v celovesmírnej neochopiteľnosti – sú v nej jarné lúky, žírne polia, lužné lesy, krv a mlieko, sloboda, rovnosť, bratstvo, Tatra aj Matra, Scylla i Charybda, slzy tvý mámy šedivý aj duch nad vodami. Slušnosť je všetko, čo si každý predstavuje, že je, nemusí to hovoriť, stačí cítiť. Najlepšie je cítiť slušnosť srdcom, končekmi prstov, slabinami a bradavkami, alebo ako ľahký dych na krku.Pamätajte, že v slušnej krajine sa ani vraždy, ani lúpeže, ani podvody, ani prepady, ani žiadne porušovania zákona nestávajú. Nikdy! (Preto v nich nemajú ani políciu, ani súdy, ani zákony.) Ak bude aj naša krajina slušná, konečne sa zaradí k zástupom slušných krajín sveta, ktorých zoznam si na počkanie dokážete vytvoriť kedykoľvek sami.Nenechajte sa pri demonštráciách za slušnosť rozptyľovať starosťami o štát, jeho orgány, zákony, pravidlá, stabilitu, ekonomiku a budúcnosť. Slušnosť všetky tieto veci nielen vyváži, ale aj preváži a hlavne nahradí!

Slušnosť dáva krídla! Vedzte, že ako slušný človek dostávate dar videnia do diaľky, minulosti a budúcnosti a dokážete vyriešiť vraždy na diaľku lepšie než polícia na mieste činu. Slušne sa preto vysmejte každému vyšetrovaniu, jeho priebehu, výsledku i protagonistom, odporúča sa úsmev od ucha k uchu a ironické pokyvkávanie hlavou.

Slušnosť dodáva aj morálny kredit! Ako človek s ním máte právo i povinnosť otvoriť oči každému, kto za slušnosť nehorí. Bez vašej pomoci nezoslušnie a naďalej bude ťahať Slovensko do priepasti. Je neslušné nechať bez opravného komentára akýkoľvek iný názor, a to ako v osobnom kontakte, tak i na sociálnych sieťach. (Smerofil, Ficofil, debil a imbecil sa všetko píše s mäkkým i.)

Pozorne študujte charakteristické prejavy vodcov opozície Matoviča, Sulíka, Galka, Nicholsonovej, Blahovej, Lipšica a Budaja, prípadne spriaznených novinárov, aby ste mohli byť ešte viac slušní než oni. Ak ste práve neprišli z krčmovej bitky, pravdepodobne už ste, ale za pokus to stojí...

Skôr, než zdvihnete päsť, transparent „Fico=vrah“ alebo ceduľu „Obesiť!“, uistite sa, že máte podpazušie oholené a ošetrené deodorantom.

Dbajte na to, aby vaše deti s protivládnymi vyhláseniami v rukách či na chrbtoch mali čisté krky a uši. V prípade, že ešte nosia plienky, pravidelne im ich meňte.

Ak pôjdete niekoho zastreliť k nemu domov, tak nechoďte. Ale ak vás neslušný šéf napriek všetkému pošle, dobre si poutierajte topánky pri vchode a slušne sa pozdravte každému v dome. Majte dobre vyleštenú a naolejovanú zbraň, náboje potreté harmančekovou masťou a dobre umyté ruky.

Ak idete podpáliť centrálu vám nesympatickej strany, tak nechoďte. Ale ak už fakt musíte (z vnútorného pretlaku slušnosti), kráčajte napriek rozhorčeniu pomaly, rozvážne, nevrážajte do ľudí, nestrašte malé deti ani psov, nepľujte na zem a neodhadzujte na ňu smeti. Nestúpajte po tráve! A ak je to potrebné, pomôžte starším ľuďom prejsť cez cestu.

Výzvy na štátny prevrat a požiadavky na mimoústavné kroky na plagátoch a sociálnych sieťach si nechajte skontrolovať jazykovým korektorom alebo aspoň učiteľmi slovenčiny. Všímajte si obzvlášť čiarky a tvrdé a mäkké y/i.

Pri potlačovaní ústavných práv sa obetiam nesmejte do očí, ale – ako praví dvorania francúzskych kráľov – výhradne za chrbtom. Prípadne v FB statusoch.

Pri písaní výhražných listov či mailov odsádzajte prvú vetu v odstavci a píšte veľké písmená v priezviskách. Na konci vyhrážok stačia podľa slovenského pravopisu len tri výkričníky!!!

Ak dávate zahraničným mediám rozhovory o tom, aká je Slovensko čierna diera a ako tu všetci hynieme, nezabudnite sa potom zahraničným redaktorom slušne poďakovať. Prípadne aj nejak ich vecne odmeniť, že vám venovali svoj čas a papier. Môžete im napríklad zaplatiť večeru alebo darovať fľašu, nech si vás zapamätajú v dobrom. Alebo prinajmenšom zapamätajú.

Nezabúdajte, že slušnosť musí za každú cenu plošne zvíťaziť! Takže vždy odvážne hovorte namiesto za seba za všetkých ľudí, za národ, za verejnosť, za svet a za civilizáciu, bez ohľadu na skutočné počty slušných za vami. Každý, kto mlčí, aj tak implicitne podporuje vás, inak by sa zoči-voči rozvášneným davom, rozdráždenej opozícii a (p)odporným, vyváženým a dôveryhodným médiám určite nebál ozvať. Kto mlčí, mlčí s nami, veď kto by mlčal proti nám?

All for slušnosť!

(TanQ, nositeľ čierneho opasku v slušnosti)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama