Ako Matovič šancu premrhal

Počet zobrazení: 7253

V nedeľu 1. 3. 2020 sme sa zobudili do nového rána. Volebné komisie po celom Slovensku určili prekvapujúce percentá všetkým zúčastneným.

Už teraz sa ukazuje, že asi najviac prekvapeným a tým pádom aj zaskočeným je samotný víťaz volieb Igor Matovič. Všetko nasvedčuje tomu, že toto víťazstvo bude pre neho Pyrrhovo víťazstvo. Vo finále kampane tvrdým a dravým spôsobom obral o mnoho hlasov predovšetkým predchádzajúcu opozíciu. A tak vlastne zostal takmer sám. A všetky nasledujúce kroky pripomínajú vrávoravé kroky víťazného boxera, ktorý vyšiel z ringu.

koronamini843.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Raz doľava, potom doprava, jeden krok vzad. A znovu do kola. Bez trénera, bez maséra, bez akejkoľvek pomoci. Je na všetko sám. Naopak, musí si dávať pozor na to, aby mu z víťazného koláča neodhryzli tí druhí. Zo všetkých strán a už aj z jeho vlastnej už striehnu budúci partneri. Ako ich ustriehne? Už si delia posty. Prvé idú na dračku tie lukratívne. Tam, kde sa budú míňať miliardy. Obrana, hospodárstvo, financie, pôdohospodárstvo, doprava. Alebo ten, kde sa drží moc a politika - vnútro a zahraničie. Je jasné, že horúce zemiaky nikto nechce – školstvo či zdravotníctvo. Rovnako tak je tichý zápas o post predsedu Národnej rady SR. Honor je honor aj pre bývalého prezidenta, ktorý dúfa, že sa dáko zahladia jeho pozemkové zlyhania. Novinárov si predsa kupuje z novozriadeného fondu.

Matovič hneď v prvom kroku premrhal šancu na zmenu. Takéto povolebné delenia moci tu sú po každých voľbách. Ak hovoril o zmene, mal začať hneď v prvom kroku. 

Najskôr mal určiť, kam chceme dôjsť za štyri roky a až potom mal hovoriť o osobách, ktoré nás tam dovedú. Najskôr cieľ a potom osoba. A keď osoba, tak najlepšia, bez ohľadu na stranícku príslušnosť. Veď OĽaNO má minimum členov, Sme rodina tiež a ani SaS a Za ľudí nie sú masovými  stranami. 

Takže milí voliči, treba vytriezvieť z opojenia. Žiadna zmena sa nekoná. Ideme po starom. Ako vždy po voľbách. Vymenili sa len strany. Nezmenil sa systém. Prvá a hlavná je  bitka o miesto pri koryte. 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984