Ad: Ak štyria robia to isté, nie je to to isté

Počet zobrazení: 3559

Ľubomír Dzurák, autor článku Ak štyria robia to isté, nie je to to isté, je môj priateľ. Som veľmi rád, že sa takmer doslova, bez toho, že by sme sa na túto tému spolu bavili, zhodujeme. To, na čo sa dnes pozeráme, ako sa správajú niektorí politici, ako reagujú a vypúšťajú do verejného priestoru cez televízne obrazovky nesúrodú, nič neznamenajúcu bezmyšlienkovú mätež, zjavne ťažko indoktrinovanú túžbou po moci...

Dôvodom je skutočnosť, že z mnohých, čo vstupujú do politiky, sa šmahom stáva vlk s baraním rúchom, a robia všetko preto, bijúc hlava nehlava, aby obhájili svoje lukratívne postavenie bez toho, aby odovzdali voličom to, prečo ich volili.  To, čo sa deje v mnohých obciach, mestách, ktoré vedú, riadia doslova a do písmena nekompetentní ľudia, je pre mňa nepochopiteľné. Som presvedčený, že mnohí ľudia si kladú otázku ako ja, ako mohli títo ľudkovia dostať podporu voličskej základne a dospieť k funkcii, keď ich vystupovanie nenasvedčuje, že by si to zaslúžili a tvária sa, akoby tam mali zostať navždy.

Mnohí z nich majú ix titulov pred menom, za menom, ale bez akýchkoľvek vlastností, aby spájali ľudí ku vzájomnému porozumeniu, rešpektovaniu...  A tak to ide rok, po roku, a už je to tridsať rokov od nežnej. Tak je to aj v našom meste, nikto však nechápe, prečo... si to zvolili?

Zdá sa, že nieto vzoru medzi ľuďmi potácajúcimi sa v politike, nemáme charizmatickú osobnosť, ktorá by dokázala tento malý národ zjednotiť, vzdelávať, doviesť k vzájomnému rešpektovaniu, teda najmä  politikov rozdielnych politických strán. Cieľ všetkých,  tak, či onak, by mal v konečnom dôsledku byť vyššia vzdelanostná úroveň, vyššia životná úroveň a ďalšie méty, no napokon v akceptácii Slovenska v Európe, ale i na celom svete.

Mgr. Peter Bošiak

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984