Reklama
Reklama

Ľuboš Blaha na Facebooku k výročiu SNP

Dnes o 15.00 na Námestí SNP v Bratislave bude spomienkové podujatie pri príležitosti zajtrajšieho 68. výročia Slovenského národného povstania. Budem tam. - Text prinášame pre tých, ktorí nie sú na FB.
Počet zobrazení: 2156
snp_uvod.JPG

SNP považujem za jednu z našich najsilnejších ľavicových a skutočne vlasteneckých tradícii. SNP zároveň otvára výsostne aktuálny problém - boj proti neofašizmu a pravicovému extrémizmu. Pripájam k tejto téme svoj starší článok Kacírske úvahy o koreňoch fašizmu, ktorý je (žiaľ) naďalej aktuálny - vyberám: "Možno má Arendtová pravdu, že symbolom holokaustu nie je Hitler, ale Eichmann. Eichmann ako človek bez hodnôt a presvedčenia. Ako prispôsobivý úradník. Ako automat, ktorý vykonáva príkazy bez myšlienok, bez odvrávania, bez otázok. Takýchto prázdnych ľudí potrebovali fašisti, aby pripravili holokaust, najväčšie zverstvo v dejinách ľudstva. Práve Eichmann by mal byť mementom pre modernú spoločnosť. Mementom, aby sa ľudia nepremieňali na nástroje ,vyššej mociʻ. Aby nestrácali hodnoty. Aby sa nestali automatmi bez názoru, bez emócii, bez hodnotového presvedčenia... S blížiacim sa výročím Slovenského národného povstania by sme sa mali nad koreňmi fašizmu intenzívne zamýšľať. Je totiž blízko, príliš blízko."

Viac http://www.noveslovo.sk/c/26418/Kacirske_uvahy_o_korenoch_fasizmu_

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Komentáre

Obrázok používateľa Anonymný
#1
(neuvedené)
28. august 2012, 20:55
v dobrom; čo s ním, keď už ten sviatok, ešte k tomu štátny máme. Najprv by bolo dobré prehodnotiť významovú stránku pomenovania SNP. Po všetkých spoločenských, historických, politických, vojenských peripetiách, by sa hodilo skôr pomenovanie Slovenské národné porozumenie, alebo pokánie. Nevieme totiž, ani s odstupom času, spravodlivo posúdiť, do akej miery sú účastníci tohto vojenského diania, obeťami ideologických a spravodajských hier boľševickej ideológie. Tak, ako mnoho iných udalostí, bolo aj SNP zneužité po všetkých stránkach. Tento sviatok by mal byť vzdaním úcty všetkým, ktorí vo víre vojnových udalostí, v dobrej viere, i spravodlivého hnevu, žili i umierali v tomto vojnovom konflikte. Mala by vstúpiť do platnosti džentlmenská dohoda, že žiadna politická strana vo svojich politických prejavoch nebude zneužívať túto pamiatku na svoje politické účely. Sviatok Slovenského národného porozumenia, by sa stal míľnikom, od ktorého by slovenská politická reprezentácia, spravila prvé kroky k osvojeniu si určitej noblesy, vo vzájomných vzťahoch a vzájomnej komunikácii. Myslím, že občania Slovenskej republiky, by takéto gesto vzájomného porozumenia, či zmierenia, s úľavou prijali.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. august 2012, 02:53
Márius, hovoríte, že SNP nemá byť "politickým mávatkom" a sami ním mávate, interpretujete ho a dezinterpretujete. SNP je historická udalosť, a nedá sa Vaše blábolenie dešifrovať inak, akože Vám zavadzia, akoby ste ho potrebovali vykoreniť. Nestála by vaša úvaha za čas venovaný polemike s ňou, keby nebola súčasťou trápnej hry na "antifašizmus". Veľa rozmýšľal nad tým, ako mohli ľudia v Petainovom Francúzsku, v protektoráte, za Slovenského štátu žiť v spoločnosti bez morálky, postavenej na krutosti, vojne, politickej a prapagandistickej manipulácii. Čím viac som na tým rozmýšľal tým viac ma mrazilo: veď my žijeme rovnakú dobu. Hegemóni v rozpore s medzinárodným právom vraždia civilistov, vymýšľajú zámienky a zvrhávajú suverénne vlády a potom sa cynicky "ospravedlňujú" za omyly, aby ukázali vlastnú beztrestnosť a zastrašili neposlušných. Skupinka ľudí si objedná sendviče a pozerá ako nimi najatí vrahovia bez súdu, len na základe ich politických záujmov zavraždia pred očami detí neozbrojeného starca a jeho telo vyhodia z vrtulníka na neznáme miesto do mora... Obráncovia ľudských práv mlčia, mlčia medzinárodné inštitúcie, mlčia "suverénne" štáty. Ak toto nie je fašizmus, tak neviem čo. Pozrite sa na definície fašizmu a nacizmu: neexistujú, sú to tendenčné floskule ideologicky upravované. Dochádza k zjednodušeniam akoby fašizmus=antisemitizmus. Málokto vie, že ideologicky pri vzniku fašizmu stálo obrovské sklamanie ľavice z postojov sociálnych demokratov, ktorý podporili imperialistické záujmy svojich štátov v I.svetovej vojne. Aby nedošlo k omylu: Fašizmus je najohyzdnejšia deformácia kapitalizmu, akú civilizácia pozná. A nemusí to byť len Mussoliniho, Pilsudského alebo Hitlerova koncepcia, rovnako odporné je fašistické správanie sa Izraela, USA, Veľkej Británie a poklonkovanie ich satelitov v Nemecku, Francii... Pokúsim sa o pracovnú verziu definície fašizmu: Fašizmus je je politika presadzovaná totalitárnou propagandou, zabezpečovaná silovými mocenskými prostriedkami ( ozbrojené politické oddiely, po ovládnutí štátu polícia, súdy, komandá, armády) slúžiaca záujmom hegemónnych elít, zpravidla finančnej oligarchii. Je to politika dusiaca demokraciu ( vládu ľudu, občiansku samosprávu)masívnou propagandou, sústavou mocenských nástrojov a fyzickou likvidáciou odporcov.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. august 2012, 03:48
Fašizmus (po taliansky fascismo) je totalitná ideológia, resp. politické hnutie, antidemokratického a antiliberálneho zamerania. Fašistická ideológia vychádza z nacionalizmu, prípadne rasizmu. Národný socializmus, z nemeckého Nationalsozialismus, skrátený výraz nacizmus, tiež hitlerizmus, je totalitná ideológia oficiálne uplatňovaná diktatúrou v Nemecku v rokoch 1933-1945 (tzv. Tretia ríša) prostredníctvom NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) vedenej Adolfom Hitlerom. Nacistická ideológia kombinuje koncepciu fašizmu a rasizmu (a antisemitizmu), vychádza tiež z krajného nacionalizmu a niektorých prvkov socializmu. Nacizmus je krajne pravicová forma politiky. No nie je to na smiech ( politologický)... Doporučujem prečítať aj avizovaný článok LB, je bližšie k exaktnej politológii, aj keď chápem/nechápem ignorovanie súčasných príznakov fašizmu v reálnej politickej praxi
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. august 2012, 04:23
môj príspevok, sa len snažil dať sviatku SNP dôstojný rámec tak, aby Slovensko nerozdeľoval. Nerobím si ilúzie, že spájal. Je to historická udalosť, ktorú, by sme s odstupom času a prebolení rán, mohli vnímať, ako pripomenutie si vojnových útrap, známych i tých neznámych ľudských osudov. Temer každá rodina na Slovensku mala niekoho na fronte, či už na jednej, či druhej bojujúcej strane. Stalo sa aj to, že z jednej rodiny, bojovali bratia na oboch stranách frontu. Po páde berlínskeho múru, som videl reportáž, kde nemeckí tankoví vojnoví veteráni, navštívili bojisko v Kurskom oblúku. Stretnutie s domácimi veteránmi bolo dojemné. V postate ľudia, ktorí sa nikdy nevideli, bojovali proti sebe, na základe rozkazu. Teraz po rokoch, si našli cestu k sebe, pretože osobne nemali dôvod na vzájomnú nenávisť. Nemeckí veteráni, na znak úcty ruským a nemeckým tankistom, ktorí tu padli, zo svojej zbierky postavili pomník. Nik si nerobí ilúzie o dnešnom stave sveta a neverím že to niekedy bude ideálne, ale každý ľudský tvor je svojím spôsobom hrdina, pretože si musí ťažko hľadať to svoje miesto pod slnkom.
Obrázok používateľa Anonymný
#2
(neuvedené)
29. august 2012, 04:33
Korporatny fasizmus(ktoreho ste sucastou)nie je blizko,ten nas uz bezprostredne riadi a ovlada.(cielene zadlzovanie,spekulativne ceny ropy,potravin,oslobodenie Syrie a Libye,demontaz rodiny,neregulovane pristahovalectvo,pozitivna diskriminacia,medialna manipulacia...)Ani ten klasicky stary fasizmus nevyzeral naoko az tak zle.Stacilo drzat hubu a krok.Ani ten dnesny(ekonomicky)rafinovany a zdokonaleny,nie je iny.Blizko je novodoby feudalizmus a otroctvo,pod taktovkou "vyvolenych".Namiesto kriesenia starych duchov a demonov si tato doba ziada povstat,proti novym fasistom a kolonizatorom,ozobracovaniu,manipulacii,novodobym koncentrakom a postupnej genocide. Bohuzial,toto nie je schvalene.Vopred schvaleny ucinkujuci a playlist ocisteny od nevhodnych myslienok a vyznamov.Schvalena je len myslienka,trochu si pospominat a vratit sa na ubikaciu.Inak pekna pozvanka a vecne ziva spomienka...
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. august 2012, 08:35
Tak túto DEBILINU!!!!:

"rovnako odporné je fašistické správanie sa Izraela,..."

mi budete musieť pán Juraj Jánošovský podrobne vysvetliť, lebo ste ma už poriadne naštvali!!!

Odporúčam vám veľmi vážiť slova na adresu Izraele a Židov, hoci nie som židovskej národnosti, ale dobre poznám ich históriu.

Najviac z tých Židov, ktorí prežili holokaust bojovalo v SNP!!!

Dokonca aj váš polemik Márius spochybňuje SNP:

"do akej miery sú účastníci tohto vojenského diania, obeťami ideologických a spravodajských hier boľševickej ideológie."

Absolútne nechápem ako môžete Izrael - židovský národ, ktorý bol masovo vyvraždený fašistami s viac ako 6 miliónmi obeťami v koncentrákoch a ďsdalší zahynuli v rozných odbojových partizánských skupinach v súvislosti s článkom o SNP nazvať "fašistickým správaním"

Ak ste mali na mysli terajší štát Izrael tak si veľmi láskovo uvedomte, že arabské bandy zločineckých štátov ako Egypt, Sýria, Jordánsko, a domáce teroristické bandy ako Fatah, Hamas, rozpútali 6 krvavých vojen na území IZRAELA!!! Ktoré všetky prehrali a ako porazení stratili územia, ktoré teraz nazývajú okupovanými Izraelom!

Ak Nemci prišli o bávalé Prusko po II. SV. v prospech Poľska, tak aj to môžu Nemci nazývať okupovaným územím Poliakmi? Ak ČSR a jeho právny nástupca po vzniku klerofašistického Tisovho Slovenského štátu prišla ako PORAZENÝ štát o Krajinu Zakarpatsku v prospech ZSSR a teraz Ukrainy, tak aj Ukrajincov nazvete okupantmi Slovenského územia?

Jasne si uvedomte, že porazená štát je povinný prijať kapitulačné podmienky, platiť povojnové reparácie, stratiť časť územia v prospech víťaza, podieľať sa kontribúciach a iných povojnových náhradách!!!

Uvedomujete si, že z 85 tonového zlatého pokladu ČSR sa vrátilo LEN 18.2 tony a to až v 80tých rokoch!!!!Prehru v II. SV vojne sme draho zaplatili nielen krvou, ale aj zlatom!!!

Slovensko aj napriek účasti 42.000 povstalcov v SNP, bolo na strane PORAZENÝCH štátov a stratilo územia, platilo zlatom kontribúcie a povojnové reparácie!!! Tým vôbec nespochybňujem ani náhodou zmysel povstania Slovákov a iných národov, ktoré sa zapojili do SNP. Hoci nacionalisti ho nazývali židoboľševickým sprisahaním! Práve zásluhou komunistov a Židov, ktorí od zlúčenia sa židovskej strany Polae Zion s KSČ v októbri r. 1921 tvorili značnú časť komunistickej strany občania židovskej národnosti!!! Práve preto sa SNP jeho nepriateľmi nazývalo židoboľševickým sprisahaním proti klerofašistickému Tisovmu štátu!!!

Obrázok používateľa Anonymný
#3
(neuvedené)
29. august 2012, 09:15

"Baštou fašizmu nebol tzv. lumpenproletariát, ale stredná trieda. Prečo? Na túto otázku odpovedajú mnohí židovskí myslitelia, ktorí sa zaoberali koreňmi antisemitizmu.

Napríklad Nachman Syrkin ešte na začiatku 20. storočia tvrdil, že antisemitizmus dosahuje svoj vrchol "medzi upadajúcimi triedami: medzi príslušníkmi strednej triedy, ktorú ničia kapitalisti, a medzi roľníkmi, ktorí sa stávajú obeťou vlastníkov pôdy.

V modernej spoločnosti patria tieto triedy medzi najzaostalejšie a morálne najdekadentnejšie. Sú na pokraji bankrotu a zúfalo bojujú o udržanie získaného postavenia. Patria k triede vlastníkov, ale ich vlastníctvo pozostáva z dlhov. Sú vlastníkmi, ale nemajú to, čo majú aj obyčajní robotníci ? pracovnú silu. Stoja medzi triedou kapitalistov a proletariátom a žijú v ustavičnom strachu, že spadnú medzi tých druhých...

Na rozdiel od proletariátu nemajú nijaký charakter či ideál, nemajú sebavedomie a netúžia po slobode. Napriek trvalému hospodárskemu úpadku sa stredné vrstvy zubami nechtami držia vládnucej triedy; vzhliadajú hore, hoci ich telá klesajú dole; pomáhajú udržiavať spoločenský poriadok, ktorého sa stali obeťami...

Predstierajú, že sú revolučné, ale ich úsilie je sebecké a nemá nič spoločné s nijakými zásadami... Nižšie stredné vrstvy boli tým najvulgárnejším prvkom spoločnosti, a preto bol aj ich antisemitizmus toho najvulgárnejšieho zrna...

Sebectvo, chamtivosť po židovských peniazoch, túžba zničiť židovského konkurenta a vyhnať ho z krajiny ? to boli jediné dôvody ich antisemitizmu."

Dnes je, žiaľ, situácia podobná. Stredné vrstvy v sebe pestujú silnú xenofóbiu, ktorú umocňuje ich resentiment voči lacnej pracovnej sile z tretieho sveta. Považujú prisťahovalcov za ohrozenie svojich pozícií. V kontexte svojej neistej životnej situácie sa uchyľujú k ideologickým skratkám a rasistickým predsudkom. Ich vzdelanie v tom nehrá žiadnu pozitívnu úlohu. V stredných triedach sa ukrýva nebezpečný potenciál. A kým bude spoločnosť ovládať konzum a mamon, hrozby fašizmu sa nikdy nezbavíme." LB

*********************************

Z uvedeného vyplýva, že ak nedôjde k egalitárnemu nededičnému prerozdeleniu výrobných prostriedkov s príslušenstvom, tak tu máme zarobené vždy na nejakú formu totality a eventuálnu vojnu! Je úplne jedno, či bude totalita čierna, červená, žltá, alebo hnedá, resp. ich kombinácie!

Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. august 2012, 11:57
20 miliónov vyvraždených Rusov, Ukrajincov a ďaľšie milióny obetí náboženských vojen predsa automaticky nepardonujú konanie štátov, ktorých občania priniesli tieto obete. A myslím, že je v záujme všetkých, aby sa neznášanlivosť nereprodukovala. Asi poznáte Hanah Arendtovú a pokiaľ si spomínam upozorňovala, že v Izraeli súdili Eichmana (a nespochybňujem jeho vinu a trest) aj za zákon obmedzujúci sobáše Židov s nežidmi, hoci podobný zákon platil aj v Izraeli. Viete, ak ste už poskytli generálny pardón Izrealu na všetky zverstvá, aký význam by malo vypočítavať Vám, INGA team, jednotlivé fašistické aktivity: segregáciu vlastných občanov, vojenské zásahy proti civilistom, usmrtené deti, prepady ľodí a štátov, fašistická propaganda deliacich Semitov na terostických Arabov a altruistických Židov... Dúfam, že moji židovskí priatelia mi budú rozumieť. neobviňujem Židov ( mnohých i celé spoločenstvo si vážim), neviem však - práve pre vlastnú historickú skúsenosť - tolerovať to, čo považujem za fašistické v činnosti niektorých inštitúcií a organizácií, vrátane oficiálnej štátnej politiky Izraela. Jeho angažovanosť, preventívne útoky, sú priamym ohrozením stability vo svete... Neviem, čo Vás poburuje, leda, že by ste považovali okupáciu Palestíny, výstavbu osád na arabskom území, oplotenie rozdeleného štátu niekoľkokrát väčšie ako berlínsky múr za prejav pacifizmu ... Nechce sa mi dopodrobna rozpisovať, lebo Vy ste sa už rozhodli udeliť generťálny dišpenz...
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. august 2012, 12:24
INGA team, jednotlivé fašistické aktivity: segregáciu vlastných občanov, vojenské zásahy proti civilistom, usmrtené deti, prepady ľodí a štátov, fašistická propaganda deliacich Semitov na terostických Arabov a altruistických Židov

**********************

Nechápem, čo máte proti tomu, ak si Izraelský štát robí poriadok na svojom území a v svojich výsostných vodách stredozemného mora?

Predsa 6 vojen rozpúraných zo strany Arabov s tým, že ich zámerom bola ďalšia genocída - vytlačenie do mora je dostatočným mementom, aby sa takto správali. Izrael je asi tak početný štát ako Slovensko a kým len samotný Egypt má toľko obyvateľov ako SRN, tak tu môžete len snívať o fairovej konfrontácií.

Ak vám budú na Slovensku vybuchovať autobusy, kontajneri, smetné koše naložené výbušninami so šrapnelmi, alebo sa odplia fanatickí samovražední atentátnici na tržniciach, námestiach, tak potom skúte odsudzovať vlastný štát, že sa všemožne snaží o bezpečnosť vlastných obyvateľov!

Stále ste mi nevysvetlili zásadný rozdiel medzi semitizmom a fašizmom, alebo sú to podľa vás už synonyma?

Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. august 2012, 13:31
Potrebujem túto polemiku ukončiť a vystrábiť sa z nesprávneho hodnotenia Inga teamu. Nerozumiem, čo je to semitizmus, možno autori mysleli antisemitizmus, nechcem využívať lacnú výhodu z banálnej chyby. Viac mi však vadí, že nemám schopnosť čeliť utilitárnemu kriveniu kritického myslenia Inga teamu v otázke oprávnenia Izraela používať fašistické metódy voči svojim oponentom a vlastným občanom. Uplatňovanie kolektívnej viny, nadraďovanie politických záujmov jednej skupiny nad medzinárodné právo, porušovanie základných ľudských práv - o čom sa dá viesť diskusia? "Kedy a kto" je oprávnený? Nie som oprávnený súdiť a určovať, viem však, čo je uplatňovanie násilia pre vlastné politické ciele... Nemienim viesť polemiku o základných hodnotách civilizácie.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. august 2012, 15:06
"nemám schopnosť čeliť utilitárnemu kriveniu kritického myslenia Inga teamu v otázke oprávnenia Izraela používať fašistické metódy voči svojim oponentom a vlastným občanom. Uplatňovanie kolektívnej viny, nadraďovanie politických záujmov jednej skupiny nad medzinárodné právo, porušovanie základných ľudských práv"

***************************

Juraj z tohoto sa tak ľahko nevyzujete! Izrael je demokratický štát, nie žiaden autoritatívny štát s totalitnou ideológiou a oficiálne uplatňovanou diktatúrou!

Zakladným znakom fašizmu je totalitarizmus, autoritarizmus s vodcovským princípom! Tak viac fašistických rysov má hoc aj strana Smer, ako štát Izrael! Pretože majú vodcovský princíp s (duce, či firerom) Ficom, tvrdé jadro, a v mnohom napr. protirómska ideológia ..., radšej sa k tomu nevyjadrím lebo sa napr. Ľubové Blahové kritické články z r. 2001-2002 v tomto zmysle utilitaristický zmazali na portáli NS! Stčí si pozrieť Marušiakovú politologickú analýzu: Fenomén strany Smer.

Takže by bolo na čase priznať, že ste poriadne prestrelili s tým Izraelským fašizmom!

Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. august 2012, 15:49
Inga sa stavia do pozicie autority,ktorej treba nieco zdovodnovat,alebo sa jej zodpovedat.Myslim ze principialne vychadza z podobneho postoja ako Roman Joch: http://www.youtube.com/watch?v=LGquvWK2csU Nekritickost voci Israelu je hmatatelna.Kazda kritika statu Israel je chapana ako antisemitizmus alebo popieranie a vyvolava hysteriu.Slovanom implantovana zidokrestanska viera je k tomu napomocna.Taktika,ktora zatial funguje...
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
29. august 2012, 16:34
Na tak malom priestore popisat prejavy realneho fasizmu a dokonca ho vzhladom na sucasnost tvorivo zadefinovat, za to proste autorovi J.J. patri obrovske uznanie. Veru, veru, zijeme v takej dobe, len ten fasizmus akosi nema v ere korporatnych medii kto pomenovat. A zastitovanie sa formalnou demokraciou ci pokusy o separovanie jeho prejavov od "Inga-teamu" na tom nic nemenia.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
30. august 2012, 00:15
Keďže Izrael má právo zabíjať aj civilistov, a som presvedčený o silnom vplyve sionistického hnutia na politiku viacerých štátov, vrátane Slovenska, hlboko sa ospravedlňujem za neodôvodnené tvrdenia o empatickej politike demokratického štátu Izrael. Považujem ho za vzor demokracie a jeho interpretáciu medzinárodných pravidiel za jedine oprávnenú. Fašizmus je len to čo robili tí hnusní Hitlerovi nemci, Pilsudského poliaci, Frankovi španieli, Mussoliniho taliani - ak to robia príslušníci národa poznačeného holokaustom ide o oprávnené obavy, odôvodnujúce uplatňovanie jeho práva na určovanie pravidiel pre ostatný svet a používanie akýchkoľvek metód pri ich ochrane.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
30. august 2012, 00:51
ďakujem za podporu, ale stačí neposlaná: autori sa vystavujú riziku!
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
30. august 2012, 03:36

"Fašizmus je len to čo robili tí hnusní Hitlerovi nemci, Pilsudského poliaci, Frankovi španieli, Mussoliniho taliani - ak to robia príslušníci národa poznačeného holokaustom ide o oprávnené obavy, odôvodnujúce uplatňovanie jeho práva na určovanie pravidiel pre ostatný svet a používanie akýchkoľvek metód pri ich ochrane." Juraj Janošovský

*************************

Tu nejde o nejaké uznanie porušovania ľudských práv! Práve takí ľudia ako vy tomu napomáhajú! Solidaritou s arabskými teroristami, ich vyzbrojovaním,....

Pokiaľ by napr. vaša dcéry boli židovky v Izraeli, tak by ste zrejem boli veľmi nerád, ak by museli narukovať na dva roky na základnú vojenskú službu po dovŕšení dospelosti. Alebo ak by ste s obrovským napätím mali očakať povolávaci rozkaz na mobilizáciu do ďalšej ostrej vojnovej operácie.

Je mi ľúto, že neviete pochopiť, že Izrael je od 15.mája 1948 v permanetnom ohrození a v nekončiacej opotrebovacej vojne!!! Ak vo vojnovom stave používa v záujme prežitia vojenské operácie, tak koná v záujme obrany štátu a jeho obyvateľov.

Dopriala by som vám bývať niekde v Izraeli, kde dopadajú teroristické rakety na vašu dedinu až potom by ste mohli akademický kecať o ochrane ľudských práv arabských teroristov!! Potom by ste tento debilný názor veľmi rýchlo zmenili!

Tým som skončila diskusiu na túto tému, za celý neexistujúci hypotetický "Inga team"!

Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
30. august 2012, 04:02
ze stat Israel je v pernamentnej vojne s arabskym svetom.Je pravdou ze arabi nie su narodmi mierovych holubic.Je pravdou,ze keby Israel nepouzival hrubu silu,zrejme by uz neexistoval. Nestandartna situacia vytvara nestandartne postupy.To vsak nikoho neospravedlnuje pachat zlociny na ktorejkolvek strane.Kazdy ma svoju pravdu a otazkou je kedy zvitazi zdravy rozum nad touto traumatizujucou skutocnostou.
Obrázok používateľa Anonymný
#4
(neuvedené)
30. august 2012, 04:58
Z uvedeného vyplýva, že ak nedôjde k egalitárnemu nededičnému prerozdeleniu výrobných prostriedkov s príslušenstvom, tak tu máme zarobené vždy na nejakú formu totality a eventuálnu vojnu! Je úplne jedno, či bude totalita čierna, červená, žltá, alebo hnedá, resp. ich kombinácie! Inga ------------------------------------------- Súhlasím, platí to pre všetkých a všade. Pre USA, Kubu, pre Nemecko, pre Česko, pre Maďarsko a ďalších najmenej 170 krajín sveta. Váš záver je tak správny, že sa jeho platnosti nevyhnú v žiadnom prípade ani Slovensko a ani Izrael. Preto sa čudujem, prečo v prípade Izraela ste očividne krajinoslepá. Zarobené majú aj tam, dokonca už aj upečené. ----------------------------------------- p.s. V SNP bojovalo najviac Slovákov, asi 90 percent, rátam medzi nich aj slovenských Nemcov, slovenských Židov. Aj preto bolo slovenské a národné. Na druhej strane stali Nemci a z Nenemcov najviac Slováci. Od nich a ich ideových dedičov nemôžeme čakať pozitívne hodnotenie SNP. Ale to nič nemení na jeho vyslovene pokrokovom a spravodlivom vyznení.
Obrázok používateľa Anonymný
#5
(neuvedené)
30. august 2012, 05:48
tesil som sa ze najdeme spolocnu rec a ja prpojim slova o tom, ze tato dejinna udalost je nieco ako majakom v historii Slovakov a je vyjadrenim prislusnosti k demokratickemu svetu. miesto toho vsak citam v prvej vete nieco o lavicovych tradiciach. je mi smutno ze nalepkovanie je potrebne dat aj na tento sviatok. uz si ho raz na 40 rokov ukradla jedna cast, dokonca mensia cast z tych, ktori v Povstani bojovali. SNP patri vsetkym, hlavny prud v povstani bol apoliticky, vojensky. Armada, vysostne apoliticky utvar, bol hlavnym hnacim motorom SNP. Je mi luto ze vidim ze autor je uz politom skrz naskrz a z politickeho pohladu sa bude pozerat zrejme uz na vsetko, aj na rohliky a utorky.
Obrázok používateľa Anonymný
(neuvedené)
30. august 2012, 07:53
"SNP patri vsetkym, hlavny prud v povstani bol apoliticky, vojensky. Armada, vysostne apoliticky utvar, bol hlavnym hnacim motorom SNP. Je mi luto ze vidim ze autor je uz politom skrz naskrz a z politickeho pohladu sa bude pozerat zrejme uz na vsetko, aj na rohliky a utorky." jednokto

************************

Tvrdenie, že hlavný prúd bol apolitický je totálna hlúposť! Povstanie pripravovala ilegálna národna rada, ktorú tvorili komunisti (V. Ilegálny výbor - Husák, Šmidke, Novomeský) traja zástupcovai agrárnej strany (Lettrich, Ursíny, Josko) Neskôr sa pridali socdemák I. Horvath a národohospodár P. Zaťko.

Stránky

Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama