Reklama

stalo sa

Počas svojej návštevy v Saudskej Arábii Václav Havel na stretnutí s kráľom vôbec nehovoril o mučení a popravách ľudí v tejto krajine, o zákaze politických strán, odborov a organizácií na ochranu ľudských práv. Ale to je predsa jasné, že o ľudských právach hovoria disidenti, a nie prezidenti.
Počet zobrazení: 1148

Počas svojej návštevy v Saudskej Arábii Václav Havel na stretnutí s kráľom vôbec nehovoril o mučení a popravách ľudí v tejto krajine, o zákaze politických strán, odborov a organizácií na ochranu ľudských práv. Ale to je predsa jasné, že o ľudských právach hovoria disidenti, a nie prezidenti.

Poslankyňa SOP Diana Dubovská odôvodňuje svoju neochotu zverejniť majetkové priznanie tým, že ako osoba sa musí svojím spôsobom chrániť, aby sa informácie o nej nezneužili. A prečo nie? Aspoň by sme zistili, či sa jej oplatilo vydať za Jozefa Majského.

Prezident Rudolf Schuster hovorí, že schválenie ústavného zákazu interrupcií je v rukách parlamentu, ale že z náboženského hľadiska je on osobne za návrh KDH. A čo tak z hľadiska komunistického?

Podpredseda Mjartanovej strany Stred, bývalý predseda ústavného súdu Milan Čič povedal o ambíciách Petra Weissa stať sa veľvyslancom SR v Berlíne: "Weiss sa svojím vyjadrením zdiskreditoval a diskvalifikoval." Chválapánubohu, profesor Čič už zasa vidí a počuje.

Anna Malíková označila rokovanie poslaneckého klubu SNS, na ktorom ju vyzvali, aby sa dištancovala od svojho ruského priateľa Belousova, za kuriózne a smiešne, ktoré vraj vstúpi do histórie politických strán. Len či sa podobne nezapíše do politickej histórie aj samotná pani predsedníčka.

KDH oznámilo, že bez ohľadu na to, či sa im predseda Smeru Robert Fico ospravedlní za svoje výroky o klientelizme v prípade nákupu podzvukových stíhačiek, podajú naňho žalobu pre poškodzovanie dobrého mena. Čím väčšia je pravdepodobnosť, že sa stretnú na súde, tým menšia je, že sa stretnú v budúcnosti vo vláde.

Rozšírený tím NATO, ktorý bol v uplynulých dňoch na Slovensku, nás podľa štátneho tajomníka ministerstva obrany Rastislava Káčera hodnotil kriticky - NATO chce vraj vidieť, že aj u nás sa myslí. Ale to nám beťári zo severoatlantickej aliancie doteraz nikdy nepovedali.

Nová administratíva Georgea Busha oznámila americkým diplomatom, ktorých prezident Clinton vymenoval na posty "za odmenu" a medzi ktorými je aj americký veľvyslanec na Slovensku Carl Spielvogel, že sa ich misie končia a budú sa vracať domov. A my sme sa v minulosti tak báli, že je to len slovenská špecialita.

Napriek neustále sa zvyšujúcej kritike aj z koaličných radov nemieni minister vnútra Ladislav Pittner rezignovať na svoju funkciu, a to ani zo zdravotných dôvodov. A čo tak nenápadne preveriť, či pán minister náhodou nestavia nejaký domček?

Exminister obrany Pavol Kanis si vyslúžil v parlamente potlesk opozície, keď vo svojom diskusnom príspevku označil viaceré články v novele ústavy za nejasné a nezrozumiteľné. Možno si len povedal, že keď ho nechcú v tejto vláde, budú ho chcieť v budúcej.

Prvá zahraničná návšteva amerického prezidenta Georgea Busha viedla do Mexika, kde ho jeho mexický kolega čakal na svojom súkromnom ranči s osedlanými koňmi na "summite kovbojov". Vyzerá to tak, že po odchode Billa Clintona by mal Mikuláš Dzurinda namiesto behu trénovať radšej jazdu na koni.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama