Reklama

vytrhnuté z internetu

O nových portáloch v slovenskom internete sme už niekoľkokrát písali. Od 13. februára pribudol ďalší - Atlas, internetovská adresa www.atlas.sk, alebo iba atlas.sk. Ako jediný medzi slovenskými portálmi ponúka bezplatne neobmedzený priestor na vytvorenie vlastnej webovskej stránky a súčasne nelimitovanú veľkosť pre vlastnú schránku elektronickej pošty.
Počet zobrazení: 971

O nových portáloch v slovenskom internete sme už niekoľkokrát písali. Od 13. februára pribudol ďalší - Atlas, internetovská adresa www.atlas.sk, alebo iba atlas.sk. Ako jediný medzi slovenskými portálmi ponúka bezplatne neobmedzený priestor na vytvorenie vlastnej webovskej stránky a súčasne nelimitovanú veľkosť pre vlastnú schránku elektronickej pošty. Slovenským unikátom je aj možnosť zriadenia a prevádzkovania vlastného elektronického obchodu zadarmo. Na vyhľadávanie je k dispozícii rýchle a inteligentné katalógové a fulltextové prehľadávanie slovenského internetu, rozšírené o možnosti vyhľadávania v spravodajstve a televíznom programe. Český Atlas, na adrese slovnik.atlas.cz ponúka anglický, taliansky, nemecký, španielsky a francúzsky slovník. Portál slovnik.seznam.cz ponúka aj ruštinu. Rusi majú nielen azbuku, ale aj úplne iné rozloženie klávesnice, takže portál ponúka ruskú klávesničku.

Na obálke istého amerického časopisu, ktorý sa zaoberá internetom, sa objavila fotka Moniky Lewinskej. Preslávená Monika začala totiž na internete podnikať. Je dosť trúfalá, na adrese therealmonicainc.com má virtuálny obchod s dámskymi kabelkami. Pikantné je, že obeť internetu (práve tam boli uverejnené pikantné podrobnosti jej pomeru s Clintonom) si tento vynález vybrala za pole svojho podnikania. Lenže Monika mu už predsa len celkom nedôveruje, súkromnú korešpondenciu si nevybavuje prostredníctvom e-mailov, ktoré ju svojho času tak zradili. Neslobodno zabudnúť, že poslať e-mail je niečo také, ako poslať pohľadnicu. Ak máte zbytočných viac ako tristo dolárov a túžite po kabelke od Moniky, nevyťukajte ani náhodou adresu www.lewinsky.com, našli by ste tam niečo úplne iné.

Na adrese www.tveyes.com je veľmi zaujímavá služba - monitoring okolo dvadsiatich hlavných amerických televíznych staníc, ktorý vám vždy oznámi, či v ich vysielaní zaznelo určité slovo alebo fráza. Dokonca môžete dostať aj e-mail s presným citátom, nielen kde a kedy ono slovo zaznelo, ale aj s adresou, kde nájdete stručný obsah programu, v ktorom ho použili. Všetky naše televízne stanice majú aspoň svoje internetovské stránky - Slovenská televízia www.stv.sk, Markíza www.markiza.sk, Luna www.luna.sk, Global www.global.sk (na tejto adrese je upozornenie, že stránka je v rekonštrukcii). České televízne stanice sú podľa prieskumov pomerne dosť sledované aj Slovensku. TV Nova má adresu www.nova.cz, Česká televízia www.czech-tv.cz, Prima www.prima.cz a adresu má dokonca aj TV3: www.tv3.cz.

Kdesi som čítal, že na internete neexistuje služba, pomocou ktorej by ste mohli hľadať e-mailovú adresu určitej osoby. Naozaj, nikde neexistuje celosvetový zoznam e-mailových adries. Je ich toľko, že by to asi ani nebolo možné. Predsa však existujú vyhľadávače e-mailových adries. Už sme spomínali portál Zoznam a jeho český náprotivok Seznam. Slovenská adresa na hľadanie e-mailových adries je ludia.zoznam.sk, česká lide.seznam.cz. Na Atlase je zatiaľ iba adresa lide.atlas.cz, slovenský pandant predbežne neexistuje. Zo svetových vyhľadávačov sú to adresy www.whowhere.com a www.findemail.com

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama

Blogy a statusy

Reklama