Všetko na svojom mieste

"Niežeby som nemal vážnejšie starosti," povedal strýko Pytlíček, "ale mám rád vo veciach jasno." "No len sa zdôverte," usilovala sa navodiť intímnu atmosféru tetka Kahanková. "Čo vás trápi?" "Napríklad reuma," odpovedal strýko, "ale na tú som si už zvykol. V najnežnejších okamihoch jej hovorím s láskou reuma domáca.
Počet zobrazení: 970

"Niežeby som nemal vážnejšie starosti," povedal strýko Pytlíček, "ale mám rád vo veciach jasno."

"No len sa zdôverte," usilovala sa navodiť intímnu atmosféru tetka Kahanková. "Čo vás trápi?"

"Napríklad reuma," odpovedal strýko, "ale na tú som si už zvykol. V najnežnejších okamihoch jej hovorím s láskou reuma domáca. Keď však pozerávam televízne vysielanie TV NOVA, vždy si kladiem otázku - čo má predpoveď počasia spoločné s odhaleným ľudským telom. Prečo sa v relácii Počasíčko musí v pootvorenom okne natriasať prsnatá baba, alebo nechutný chlap?"

"Že tieto veci nechápete, to je už dané vekom," konštatovala Kahanková. "Za mladých čias by ste ani nevnímali stupne Celzia, iba by ste s pootvorenými ústami zízali na tie božie dary sformované do dokonalého tela."

"Viete, tetka, mne nahota, pravda okrem mojej vlastnej, neprekáža," povedal Pytlíček.

"Samozrejme," podpichla Kahanková, ,,Lenže u vás to už ani nie je nahota, ale iba odpudzujúci dôkaz toho, ako hlboko môže človek s pribudajúcim vekom klesnúť."

"Vôbec ste ma nepochopili," usiloval sa Pytlíček nadobudnúť opäť aspoň kúsok ľudskej dôstojnosti. "Zdá sa mi, že tie nahé telá by boli oveľa vhodnejšou ilustráciou celkom iných televíznych relácií. Napríklad také vyhliadky ekonomiky by som pokojne ilustroval detailným pohľadom na najintímnejšie časti ženského tela. Aby všetci okamžite pochopili, kam naša spoločnosť smeruje."

"A intímne časti mužského tela by zas mohli ilustrovať reláciu Galéria osobností," rozvíjala Kahanková myšlienku, ktorá sa jej odrazu vôbec nezdala až taká nanič.

"Žiaľ, v tom prípade by boli vážne ohrozené aj priame prenosy z parlamentu," podotkol strýko.

"Veď tie už ohrozené sú," pripomenula tetka. "Najnovšie vidno úsilie takmer úplne vykázať novinárov z parlamentu. Keď totiž sedia hore na novinárskej galérii, majú nebezpečne dokonalý rozhľad. Dobre vidia, čo jednotliví poslanci počas rokovania robia. A veru, vidia toho dosť. Napríklad nedávno mi jeden novinár povedal, že sa nájdu aj takí poslanci, ktorí svoje laptopy používaju na prezeranie erotických obrázkov z internetu. Darmo, všetko v tejto spoločnosti zachvátil rozvrat."

"A ja, ako som už spomenul, mám rád veci na svojom mieste," zamyslel sa strýko. "Možno preto nemá pre mňa súčasný zdivočený kapitalizmus toľko pôvabov, ako by sa oficiálne očakávalo. Zrejme sme naň neboli dostatočne pripravení."

"V tom chyba nebude," oponovala Kahanková. "Naopak, myslím si, že sme na súčasnosť boli pripravení veľmi dobre. Len si spomeňte, ako nás celé roky postupne zvykali na polovičné veci. Napríklad na pivo bez alkoholu, cigarety bez nikotínu, kávu bez kofeínu. No a teraz zákonite prišiel kapitalizmus bez kapitálu..."

"...demokrati bez demokracie, veriaci bez viery a bezmocná štátna moc," doplnil Pytlíček.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984