Stalo sa...

Byť na mieste organizátorov poznávacích zájazdov rómskeho etnika do Fínska, tak by som od svojich klientov žiadal ešte špeciálny príplatok. Ubytovanie 20 km za polárnym kruhom s výhľadom na biele noci je skutočne pozoruhodná turistická atrakcia.
Počet zobrazení: 1127

Byť na mieste organizátorov poznávacích zájazdov rómskeho etnika do Fínska, tak by som od svojich klientov žiadal ešte špeciálny príplatok. Ubytovanie 20 km za polárnym kruhom s výhľadom na biele noci je skutočne pozoruhodná turistická atrakcia.

Celú túto záležitosť by som napokon nevidel až tak čierno. Fínom sa na určitý čas trochu znížila nezamestnanosť, niektorým našim cestovným kanceláriám sa zas zvýšil obrat a možno z toho všetkého napokon vznikne aj nový koprodukčný film: "Cigáni idú do Fínska".

Ako sa hovorí, každý zázrak trvá tri dni. A tak od 6. júla Fínsko zrušilo bezvízový styk so Slovenskom a zaviedlo pre našich občanov vízovú povinnosť. No a čo? Ja osobne mám radšej v noci tmu a fínsku vodku dostať u nás skoro v každom obchode.

Slovenská vláda je ochotná poskytnúť svoj letecký špeciál na urýchlený prevoz slovenských Rómov v prípade ich ochoty vrátiť sa domov. Konečne je tu vláda, ktorá chce riešiť rómsku otázku od seba, zhora.

Premiér Mikuláš Dzurinda kade chodí, tade lobuje za svojho ministra hospodárstva, ktorého značná časť vládnej koalície označuje za spoluvinníka v afére s Naftou Gbely. Možno by mu pomohlo usporiadať futbalový zápas v tričkách "I love you Černák".

KDH sa oficiálne dištancovalo od ministra a svojho bývalého popredného predstaviteľa Gabriela Palacku, ktorý je v súčasnosti členom SDK. A čo ho tak ešte vyobcovať z cirkvi, kacíra jedného?

Poslanci nášho zákonodarného zboru absolvovali pracovnú sobotu. Len by ma zaujímalo, či im to na výplatných páskach zohľadnia ako neplatenú brigádu alebo ako nadčasové hodiny.

Rudolf Schuster splnil to, čo po svojom zvolení sľúbil, že jeho prvou oficiálnou cestou bude cesta do Českej republiky. Dúfam, že sa pri tej príležitosti nezabudol pánom Klausovi a Havlovi poďakovať za ich podporu v prezidentských voľbách.

Slovenský prezident v Čechách vyhlásil: "Mraky, ktoré sa prehnali ponad nás, sú už preč a nikdy sa už nevrátia". Aj keby mal náhodou pán Schuster na mysli počasie, nebolo toto vyhlásenie dvakrát prezieravé.

Smrťou dvoch Albáncov a postrelením ďalších dvoch sa v Prištine skončili masové pouličné oslavy, prvé za tri týždne odkedy jednotky KFOR vstúpili do Kosova. Vyzerá to tak, že v duchu doterajšieho mierotvorného procesu sa budú niesť aj jeho oslavy.

Vodca ulsterských unionistov apeloval na amerického prezidenta, aby pomohol zachrániť mierový proces v Severnom Írsku. Tomu sa teda hovorí obrátiť sa v pravý čas na toho pravého človeka.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984