Stalo sa...

V súvislosti so zodpovednosťou v kauze Nafta Gbely žiada premiér Dzurinda "hlavu" šéfa Fondu národného majetku Ľudovíta Kaníka. Má pravdu, pán predseda vlády. Čo budú len z jeho pelotónu ľudí odvolávať?
Počet zobrazení: 1138

V súvislosti so zodpovednosťou v kauze Nafta Gbely žiada premiér Dzurinda "hlavu" šéfa Fondu národného majetku Ľudovíta Kaníka. Má pravdu, pán predseda vlády. Čo budú len z jeho pelotónu ľudí odvolávať?

Zistilo sa, že bývalý riaditeľ "sledovačky" SIS použil finančné prostriedky tejto inštitúcie vo výške cca. milión korún na rekonštrukciu a prestavbu svojho domu. No vidíte, a že vraj SIS-ka v minulosti len špehovala a unášala!

Niekoľko stoviek Rómov pricestovalo v uplynulých dňoch do Fínska, kde neúspešne žiadajú o politický azyl. Zdá sa, že taký raj na Zemi, kde sa netreba živiť prácou, sa naším rómskym spoluobčanom asi nájsť nepodarí.

Predseda parlamentu obhajuje kúpu nových počítačov pre poslancov tým, že sú dnes takou bežnou výbavou, ako kedysi počítadlo, alebo logaritmické pravítko. Súhlasím, len dodávam, že to logaritmické pravítko by pri výkonnosti niektorých pánov poslancov bohato stačilo ešte aj dnes.

Na 17. schôdzi NR SR sa pravdepodobne ešte nezúčastní náš nový prezident, ale Jozef Migaš mu už aj tak mieni pripraviť miesto. Myslím si však, že to ani nie je potrebné. Aj keby náhodou pán Schuster do parlamentu zavítal, pri známej dochádzke našich poslancov, by určite nejaká tá stolička voľná bola.

Minister kultúry Milan Kňažko odmietol tvrdenia, že jeho rezort sa snaží o likvidáciu Matice slovenskej. V tomto prípade musím s pánom ministrom súhlasiť. O finančnú a hlavne morálnu likvidáciu Matice sa už niekoľko rokov úspešne snaží jej doterajšie vedenie.

Tri Vladove zákony: 1. Zákon úmerného rastu: Preferencie HZDS stúpajú úmerne s rastom cien a daní. 2. Zákon spojitých nádob: Úbytok sympatizantov a voličov v jednej nádobe spôsobuje ich prírastok v nádobe druhej. 3. Zákon relativity: Všetko je relatívne. Len on je konštanta.

Bývalý šéf diplomacie vo vláde Václava Klausa Jozef Zielenec za svojho ministrovania údajne podplácal prostredníctvom mediálnych agentúr českých novinárov, aby tak vylepšil svoj obraz v očiach verejnosti. Podobnosť so škandálmi v rámci SDK pred minuloročnými parlamentnými voľbami je čisto náhodná.

Britský premiér Tony Blair a jeho írsky kolega sa pokúšajú v Belfaste na poslednú chvíľu oživiť mierový proces. Viac ako o mierotvorné bombardovanie v Kosove sa mal zrejme pán Blair zaujímať v uplynulých týždňoch o to, že mu prihára jedlo v jeho vlastnej kuchyni.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984