Vytrhnuté z Internetu

Vzdelanie pracovníkov CIA alt.politics.org.cia
Počet zobrazení: 1116

Vzdelanie pracovníkov CIA alt.politics.org.cia

V skupine o americkej tajnej službe sa rozoberajú rôzne aféry CIA, nielen tá najnovšia týkajúca sa čínskej ambasády v Belehrade, kde tajná služba dodala NATO starú adresu, ale diskutuje sa napríklad aj o afére v Sudáne a ďalších. Môžeme tu nájsť aj internetovskú adresu, po ktorej pátrajú príslušné britské inštitúcie, a možno v nej nájsť kompletný zoznam aktívnych britských špiónov. Z diskusnej skupiny sme si vybrali takpovediac nevinnejšiu tému: Akú kvalifikáciu má mať pracovník CIA?

Chris Dent sa pýta: Aký typ práce môže niekto dostať, ak neabsolvoval bakalárske štúdium? Istý môj známy by sa chcel zamestnať v americkej tajne službe, no nemá tento stupeň vzdelania. Čo má robiť?

Stephen Kawamoto: Vrátnik v CIA asi nepotrebuje také vysoké vzdelanie, no istý výcvik určite potrebuje. Čo ak by nejaké paranoidné strašidlo chcelo podpáliť sídlo CIA?

Študent Ferry: Kto chce byť v CIA, musí mať kvalifikáciu v špinavých záležitostiach, v odrovnávaní veľkých zvierat a likvidovaní opletačiek.

Anonym: Veľkí špióni v dejinách nemuseli mať vysokoškolské vzdelanie. Stačí mať pevné nervy a schopnosť naozaj čokoľvek spraviť. Poznám podobné prípady.

HOOVER odpovedá anonymovi: Môžete mi uviesť knihu, kde ste to čítali?

Anonym odpovedá: Poznám prípad pracovníka CIA, ktorého otec tam tiež pracoval celý život. Začal ako poslíček a doručovateľ pošty v roku 1957 a vypracoval sa do pomerne vysokej funkcie.

John M. Hansen píše: Aký druh práce vlastne hľadáte? V tom je predsa celý problém.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984